www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Gume in poraba goriva
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2022 7:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
grega09 je napisal/a:
... prve na testu AMZS (ADAC) in se je na Vranskem zelo slabo obnesla. Skoraj ni bilo za verjeti, ...
Lahko poveš v kateri kategoriji je bila prva? Ker tudi jaz načeloma kupujem gume glede na ADAC teste.
Sicer osebno gledamo samo eno ugodnejših v top5 mokri cesti in snegu in ignoriram hrup ter porabo ampak vseeno me zanima katera se je slabše obnesla ravno na vranskem(sklepam da mokrem delu).

Huh, je pa že slabih 10 let od tega, tako da se ne spomnem natančno, mislim pa da so bile Continetalove R16, takratni model iz ADACovih testov.
Je bilo pa bilo obnašanje zelo slabo na mokri površini in pri vseh vajah, kjer se je bilo treba čimprej ustaviti. Jaz sem takrat imel tudi zelo slabo obnašanje z gumami, ki so bile stare 5 let a so imele dovolj profila. Od takrat nikoli več ne vozim gume starejše od 4 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.52
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 07, 2022 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni so se pa 6 let stare Michelinke na Vranskem še vedno tako dobro obnašale, da so me spraševali, če ima avto (letnik 1999) ESP !
Je pa res, da so po nekaj naslednjih letih občutno degradirale. Tako da je očitno tudi krivulja staranja zelo različna med različnimi gumami.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 6:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

[quote="frenki"Ne gre mi skupaj, da letna guma v primerjavi z zimsko dvigne porabo za več kot pol litra.[/quote]
Bi znal biti kriv obseg gum. Preveri prevožene kilometre na kakšni znani poti...
A so gume popolnoma enakih dimenzij, kot zimske? Če so npr. širše ali večja platišča, ne morejo imeti enakega obsega. Tudi profil gume se pozna. 5mm več profila je cca 3cm večji obseg.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group