www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Optični priključek
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2022 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Isto bi lahko rekel za vodovod, plin, elektriko ... nekako ne pije vode. In dvomim, da se bo kaj drastičnega spremenilo.

Ja, vzrok imaš pa napisan en post višje.

qwertz je napisal/a:
Optika obsolete? Kdaj? In kaj jo bo nadomestilo po tvoje?

Mogoče nekoliko neprecizno napisano ... FTTH obsolete. V nekaj letih. Po moje 5G.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2022 4:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Isto bi lahko rekel za vodovod, plin, elektriko ... nekako ne pije vode.....
Kje se dobi tak paket za TV in internet, ki ga plačuješ po porabi?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2022 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj imaš fiksne postavke povsod.

Včasih so tudi pri telefoniji in internetu bile identične zadeve, dokler ni vse skupaj postalo flat rate.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimer
Član
Član



Pridružen-a: Sob 07 Okt 2006 0:07
Prispevkov: 120
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2022 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Kje se dobi tak paket za TV in internet, ki ga plačuješ po porabi?


Mislim, da sem videl reklamo na TV, da si lahko pri T2 sestaviš paket po svojih potrebah / željah. Preverjal pa nisem.

_________________
Lep pozdrav!

Marko S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2022 4:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cimer je napisal/a:
Jaka57 je napisal/a:
Kje se dobi tak paket za TV in internet, ki ga plačuješ po porabi?


Mislim, da sem videl reklamo na TV, da si lahko pri T2 sestaviš paket po svojih potrebah / željah. Preverjal pa nisem.


Preverjeno in to ne drži. Mi dela znanka tam. Imajo 3 pakete. Fora je samo v tem, da si iz enega paketa cca, 100 programov izvzameš svojih x priljubljenih. Tudi drugi imajo enake fore. Cifra je enaka.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2022 3:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi tukaj je potrebno plačat Think

https://radiokrka.si/clanek/novice/pricenja-se-gradnja-sirokopasovnega-opticnega-omrezja-rune-975854

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2022 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cimer je napisal/a:
Mislim, da sem videl reklamo na TV, da si lahko pri T2 sestaviš paket po svojih potrebah / željah. Preverjal pa nisem.
Mogoče, toda to še vedno ne pomeni, da plačuješ po porabi, t.j. plačuješ enako ne glede na to koliko časa visiš na internetu ali pred TV, a ne?
Pri elektriki plačaš samo prispevke, če ni porabe!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2022 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
cimer je napisal/a:
Mislim, da sem videl reklamo na TV, da si lahko pri T2 sestaviš paket po svojih potrebah / željah. Preverjal pa nisem.
Mogoče, toda to še vedno ne pomeni, da plačuješ po porabi, t.j. plačuješ enako ne glede na to koliko časa visiš na internetu ali pred TV, a ne?
Pri elektriki plačaš samo prispevke, če ni porabe!
... Saj lahko to gledaš tudi način kot da je poraba zastonj in plačaš samo prispevke. Pri elektriki je glede na moč varovalk in št faz, tukaj pa glede na omejitve prenosa in št TV kanalov.
Vse je v perspektivi...

Problem je bolj to, ker noben od operaterjev nima enega osnovnega paketa za neko osnovno ceno.
Eg ni paketa za 15€, pa tudi če bi bil samo 5/1Mbps, in samo z osnovnimi TV kanali(RTV, občinskimi itd. ki se jih plačuje drugače) in brez plačljivih kot so POP TV in Kanal A, hbo ...

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2022 12:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da se malo vrnem nazaj sem. Zdaj drezam na Telekom in na občino, bomo videli, če bom koga zbudil.

Imam pa še eno vprašanje. Je kdo že preizkusil ali pozna koga, ki ima Starlink? Menda ga že lahko naročimo sem. Sicer je to drag špas, pa vseeno me zanimajo izkušnje. Pri naši dobri pokritosti (izvzet sem jaz sredi mesta Very Happy), se to še ne splača, kakor gledam cene. Razen za kakšen bolj odročen kraj mogoče...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2022 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima en kolega, sicer sredi Ljubljane Wink Aja, in on ima optiko Very Happy
Dela bp, 100 eur na mesec se pa placuje.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2022 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, hitro se je nekdo našel. Hvala za info. Very Happy Ceno sem pa zasledil. Pa še nabava krožnika in pošiljanje cca. 700€.
https://www.starlink.com/

Imaš možnost, da ga povprašaš kakšne realne hitrosti dosega? Meritev preko https://www.speedtest.net/, mogoče?

Koliko pa kaj drugi plačujete za optiko pri nas, brez TV in ostale navlake?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2022 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Ljubljani v ulici Spodnji Rudnik I imamo katastrofo od ponudbe. Telefonsko parico ima Telekom. Dolžina linije do centrale je 1650m. Hitrost tako dosega mizernih do 4Mbps!? Torej to ni dovolj niti za en HD TV!?%&$#"

Vrsto let sem bil na drugi lokaciji naročnik T-2 na optiki, sedaj pa sem padel v informacijski srednji vek oziroma še dlje. T-2 ima optiko v bližini, vendar samo v naslednji ulici, kjer pa jasno živi Zoki. Ulico so pred kratkim prekopali vendar je cevi potegnil zadnji hip samo Telemach.
NE MOREM VERJETI ZAKAJ NI UZAKONJENO, da morajo OBČINE POLEG SANACIJE kanalizacije in vode UREDITI, DA SE VGRADI TUDI CEVI ZA OSTALO INFRASTRUKTURO!?

Sem preveril pri Telemachu ponudbo. Me ne zanima kajti želim, da si enostavno sam postavim programsko shemo in do nje tudi v normalnem načinu dostopam ne da bi bilo potrebno najprej izbirati kup gumbov, da premakneš program. Želim preprosto izbiro IZBRANIH programov s tipko gor/dol (že to kje je ta tipka je upokojence težko navaditi). Za Telemach je to nemogoče vsaj do sedaj NIHČE v njihovih info centrih na to ni znal odgovoriti!?%$.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2022 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj pojma nimajo o tem. Po vukojebinah pobirajo subvencije za izvedbo, drugje se pa slikajmo. Nič nimam proti temu, da se tudi odročne kraje priklopi na optiko, samo tole z evropskim denarjem gre čez vse meje.

Nekaj nam bluzijo o digitalizaciji in se smejijo tistim ki še USB ključke uporabljajo Very Happy. Kako pa naj normalno prenesem 20 GB datotek, če ni nobene hitrosti na razpolago?

Meni so na Telekomu rekli, da opažajo da se bo v ulici zraven urejala kanalizacija in takrat se bodo priklopili zraven. Kdaj bo to, nihče ne ve. Zdaj na občini drezam svinje pri koritih, kdaj mislijo kaj to urejati. Tam pa vsi svoje modre kuverte čakajo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2022 11:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš možnost, da bi postavil usmerjeni link do koga, ki optiko ima?
S kakšnop takole igračko greš par km brez težav in ne glede na vreme!
https://www.senetic.si/product/RBLHG-2nD-XL
https://www.senetic.si/product/RBSXTG-2HnD

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2022 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiva rešitev. Samo na žalost nimam nikogar oz. ne poznam nikogar na drugi strani.
Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group