www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Avto ključ

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RED_line
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Avg 2014 19:59
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 10:32 am    Naslov sporočila:  Avto ključ Odgovori s citatom

Pozdrav

Imam 18 let starega audija in daljnsko zaklepanje ne dela več. Naj bi bila elektronika problem (ne oddaja signala). Zanima me, kaj se da naredit v tem primeru?

hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prvo odpri ključ in poglej če je kaj odlotano/odlomljeno (sploh tisti jezički, kateri držijo baterijo). Z inštrumentom lahko preveriš še tipke.
Če ima daljinec slučajno ledico, katera ob pritisku tipke zasveti/utripa, poglej če je prilotana.
Če imaš ledico in ti ob pritisku tipke zasveti/utripa, poglej kje na netu kako se prijavi ključ na sprejemno enoto.
Imaš slučajno oba ključa z daljinskim odklepanjem? Oba ne delata ali samo eden?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na osnovi česa je nekdo postavil diagnozo, elektronika ne oddaja, so bile izvedene kakšne meritve ali kar tako? Kakšna boljša slika tiskanega vezja bi sigurno bila v pomoč.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RED_line
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Avg 2014 19:59
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ključek je bil na pregledu pri ključavničarju. Vse zgoraj omenjene zadeve je preveril z raznimi napravami. Zato pravim, da ključek je mrtev. Samo en ključ ne dela. Drugi je bp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5332
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 3:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej preveriti tipke, potem pa dalje (napajanje, kvarc ...) Kaj je preveril ključavničar, ne vem (mogoče tipke in baterijo?), ampak dvomim, da je šel merit kvarc, ki je pri ključih zaradi padcev ... pogosto krivec za nedelovanje.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 4:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjam, verjetno pa @RED_line ne obvlada elektroniko v taki meri da bi to sam naredil. Po mojem, rešitev je ali kakšen RTV servis, ali dobrosrčnega forumaša iz Lj.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RED_line
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Avg 2014 19:59
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

baresi je napisal/a:
Se popolnoma strinjam, verjetno pa @RED_line ne obvlada elektroniko v taki meri da bi to sam naredil. Po mojem, rešitev je ali kakšen RTV servis, ali dobrosrčnega forumaša iz Lj.


Zadel v nulo Smile

Ključavničar, električar je preveril vse une jezičke in še malo več na elektroniki (ne vem). Imej je tudi neko napravo ki lovi signale in ni kazalo nič. Naj še omenim da najprej se je domet zamnjševal, nato je popolnoma nehal delati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izmerila sta RF signal. Ampak z tem ugotoviš samo a dela ali ne. Ta naprava ni namenjena popravilu!
Kot so ti svetovali poišči kakšnega RTV serviserja ali prosi koga na forumu, če ti pomaga

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Avg 2014 19:59
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 11:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne vem kaj je RTV. Oglas na forumu ne morem objavit ker nisem "stalni uporabnik".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 423
Aktiv.: 4.34
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 8:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RTV - Radio TeleVizija d'oh!

Če ni "mojster" dokončno upokojil ključka se lahko oglasiš pri meni, da vidim kaj se še da narediti. Pošlji ZS, da ti pošljem kontakt.

Ne bo čisto brezplačno. Častiš pivo v bližnjem lokalu. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Avg 2014 19:59
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, sem samo vprašal kaj je rtv da sem siguren. In ne, ne vem za noben tak servis.

Zastojn res ne pričakujem da bi mi kdo to naredil. Smile imaš zas
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 423
Aktiv.: 4.34
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 3:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še rezime zgodbe... z Markom (Red_line) sva se uspela najti, ker sem prav tiste dni imel strašno gužvo. Na brzino pregledam daljinec. Nič posebnega ni bilo opaziti. Naslednji dan odlotam oddajni čip in najprej v vezju premerim s curve tracerjem vse elemente oddajnika, nato še z LRC metrom vrednosti elementov. Ena tuljava ni imela stika na TIV. Nazaj zalotam čip, vendar še vedno ni bilo signala. Opravim še nekaj meritev, da sem popolnoma prepričan, da je napaka na čipu in pokličem Marka ter mu povem, da bi bilo pametno najti podoben daljinec za rezervne dele, kajti na Farnellu in ostalih mestih ni bilo zalog za ta čip. Že naslednji dan mi ga prinese, prelotam čip in zadeva oživi. Ko se Marko oglasi ga ponovno seznani z avtom in zadeva deluje.
Na koncu ugotoviva, da v nadzornem centru DARSA skrbi za sistem, katerega sem pred leti predelal in posodobil. Svet je majhen.
Da ne pozabim... ob pivu je obljubil tudi pizzo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1746
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pohvalno!
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5332
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 09, 2022 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo! Smile
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Avg 2014 19:59
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 20, 2022 6:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja Iztok je res legenda. Poseg namreč ni bil ravno amaterski. Sem pa kupil ključ že en teden prej, pa se je iskazalo da dobro potezo Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group