www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ffc konektor

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 7:44 pm    Naslov sporočila:  ffc konektor Odgovori s citatom

Na matični plošči od prenosnika se je zlomil zatič na ffc konektorju in sem ta zatič tudi izgubil. Na ta konektor je priklopljena tipkovnica od prenosnika. Zanima me, kako rešiti ta problem, da bo imela tipkovnica stik? Je možno kako podložiti konektor, oziroma kabel v njem?


20220625_192028.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.15 MB
 Pogledana:  38 krat

20220625_192028.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2022 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za začetek bo pomagala navedba števila pinov in njihov razmik, pa tudi model prenosnika. Kakšna odslužena plošča bo dober vir zatiča.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2022 2:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta konektor ima 24 pinov in koliko sem s šublerjem meril bi mogel biti razmik pinov 1mm. To je pa seveda na 12 let starem mini prenosniku z zaslonom 10,1". To je mini prenosnik DELL Ispiron mini 1012.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 8:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam tole.
Je sicer 30 pinski, vendar če ostale dimenzije pašejo, ga na eni strani skrajšaš in fiksiraš s spajkalnikom, vročim lepilom...
Širina konektorje (brez pinov) 5 mm, širina podložne plastike 3 mm.



DSC_0188.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  980.39 KB
 Pogledana:  2 krat

DSC_0188.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 19, 2022 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem rešil tako, da sem iz Farnella naročil 24 pinski ffc konektor in ta zatič samo prestavil v prenosnik na tisti konektor. Kabel od tipkovnice drži notri zelo dobro. S tem, da je malo čudno, da pa na tej novi tipkovnici še vedno ne delujejo ene tipke. To so G, H, back space in tipki za windows. Jaz mislim, da ima kabel zelo dober stik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 20, 2022 10:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko, da je zanič tipkovnica. Meni se zgodilo podobno. Posamezne tipke so crknile. Sem menjal celo tipkovnico z novo.


key.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  55.76 KB
 Pogledana:  7 krat

key.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 20, 2022 10:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če me spomin ne vara, si omenjene tipke ne delijo zgolj ene same povezave na krmilnik. Zaradi česar se strinjam s qwertz-om.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 20, 2022 6:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na tem mojem prenosniku je bila original tipkovnica polita s sokom in to že pred leti. Na tej novi bi mogle delati vse tipke. Mogoče je tudi kakšen problem, ker je nova tipkovnica angleška. Razlika je že tudi ob povezavah linij na kablu stare in nove tipkovnice. Mogoče je že od takrat problem, da je lahko kakšno povezavo na matični plošči takrat kratki stik op politju tipkovnice skuril. Drugače se pa ne sekiram, ker je ta mini prenosnik star že 12 let in poleg imam še gumijasto zložljivo tipkovnico.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2022 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Politje ne bo skurilo vezic, kvečjem jih počasi razžrlo. Prej kot vezice, ki se skuril čip na katere so priključene.
Tipkovnico lahko preveriš z ohmmetrom. Kombinacij je kar precej (če nimaš razporeda priključkov). Dobro je imeti pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2022 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
Politje ne bo skurilo vezic, kvečjem jih počasi razžrlo. Prej kot vezice, ki se skuril čip na katere so priključene.
Tipkovnico lahko preveriš z ohmmetrom. Kombinacij je kar precej (če nimaš razporeda priključkov). Dobro je imeti pomoč.


Kje točno bi se ta čip naj nahajal? Na sami tipkovnici ali na matični plošči? Drugače se mi ne splača nekaj dosti telovaditi s tem prenosnikom, ker je že skoraj muzejski 12 let stari. Poleg pa itak imam gumijasto zložljivo tipkovnico na USB.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2022 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri prenosnikih, ki sem jih do sedaj videl je ta čip sistemski mikrokrmilnik, ki poleg tipkovnice skrbi tudi za sledilno ploščico, krmiljenje napajanja in še kaj. Seveda se nahaja na osnovni plošči. Sama tipkovnica vsebuje zgolj tipke in povezave. Sicer bi konektor zanjo imel le malo pinov, tako kot tisti za sledilno ploščico.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group