www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Aktualni mobilni telefoni

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 09, 2022 7:37 pm    Naslov sporočila:  Aktualni mobilni telefoni Odgovori s citatom

Po več kot sedmih letih bo počasi čas za menjavo. Stari Samsung Galaxy S III mi začenja občasno malo nagajat. V teh letih je dal kar nekaj skozi. Ob tem, da je bil stalno v uporabi je kar nekajkrat padel iz žepa po tleh, nekajkrat plaval v hidravličnem olju in vodi, malo je pokrivljen zaradi nošenja po žepu Anxious ... ampak je preživel.

Priznam, da dogajanja na tem področju ne spremljam redno, zato me je ob pogledu na ponudbo in cene d'oh! pri naših operaterjih malo zmrazilo. Telefona, ki stane celo premoženje zato, ker je v modi ne rabim, pa tudi če zna še kosilo skuhat ob osnovni namembnosti.

Iščem torej telefon za razumno ceno, po možnosti dualSIM, vsaj delno odporen na tekočine/vlago in mehanske poškodbe. Druge zahteve pa verjetno tako ali tako podpira večina ponudbe na trgu. Kaj priporočate?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 09, 2022 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno kake so zahteve. Meni odlično služi Blackview. (BV5900). Robusen telefon primeren za službeno rabo v težkih pogojih. Vzdržljiva baterija. Tudi moj je že plaval pa tudi padel z višine kakih 5m direkt na beton brez kakih posledic.
Pozitivne izkušnje tudi s telefoni Ulefone Armor. Nečakinji je na izletu v Grčiji padel v prepad - živi kamen kakih 50m - preživel. Počilo je le zaščitno steklo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.41

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 09, 2022 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem zelo zadovoljen s Samsung Galaxy A52S. Zelo dobro price performance razmerje. Pa še 5G mi vedno več lovi, kar nisem pričakoval, da bo uporabno ko sem ga kupil. Pa je postaj vedno več, ker se logo za 5G vedno večkrat prikaže.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 10, 2022 12:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem mislil, da bom kdaj priporočal jabuk, ampak samo za hec si poglej apple remade. Tovarniško obnovljeni z garancijo in po dokaj normalnih cenah.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 6:47 am    Naslov sporočila:  Re: Aktualni mobilni telefoni Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Priznam, da dogajanja na tem področju ne spremljam redno, zato me je ob pogledu na ponudbo in cene d'oh! pri naših operaterjih
imam pozitivno izkušnjo z nabavo telefona Xiaomi preko Banggood s pomočjo "naših kuponarjev" ( 1 , 2 , 3 ) .
Ne pa tudi s telefonom Xiaomi, amapk gre bolj za stvar okusa kot pa za kakšen tehnični problem. Iz navadnega GSM-a (Ericsson, Sony-Ericsson) sem šel na LG in sem mislil da je ta telefon delal nekdo ki nikoli ni uporabljal navadnega GSM-a. Ko pa sem kupil Xiaomi, pa sem mislil da je ta telefon delal nekdo ki nikoli ni uporabljal smartfona.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 8:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi se pa držal preverjene robe in ostal na isti znamki, isti družini, samo 3 bi zamenjal za 10, 20, 21 ali 22.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Absolutno odsvetujem Xiaomi, če ni PRO. Imam 11T navadnega, slabšega telefona še nisem imel. Hardwarsko je telefon v redu, baterija drži relativno dolgo, polni se zelo hitro. Kar se pa tiče softwara, pa je absoultno zanič. Niti bluetooth stack niso spisali kot se spodobi. Da se pravilno s prve poveže s prostoročno telefonijo, je bolj izjema kot pravilo. Android auto dela občasno. Nekateri programi se ne zaženejo pravilno... Nekateri pravijo, da s PRO različicami nimajo težav takih težav.

Najboljši telefon do zdaj je bil huawei, ampak škoda, da več nima google playa. Sedaj bi vzel samsunga, če bi kupoval nov telefon. Res je dražji, ampak z razlogom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem bil z Xiaomi zelo zadovoljen. Imel sem redmi note 4. Sedaj imam novejši redmi note 9 in je po odzivnosti, kvaliteti,bateriji bistveno slabši od starega. (oba brez PRO, cena med 160 in 200€).
Sedaj bi raje vzel POCO x4 pro. Kaj dražjega niti ne gledam,...mi zadeve prevečkrat padajo z rok.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 12:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kitajci so znani po tem:

https://tehnozvezdje.si/zakaj-se-nekateri-telefoni-prehitro-grejejo-in-kako-to-vpliva-na-zmogljivosti/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 29, 2022 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dolgujem še povratno informacijo glede tele teme. Pogledal sem vaše predloge in poskušal uskladiti s svojimi pričakovanji. Presenetila me je cena remade jabuka. Think Zaenkrat je bila kljub temu odločitev, da ostajam na androidu.

Glede na željo po bolj robustni izvedbi sem se odločil za Ulefone Armor Pro. Telefon je po pričakovanjih precej robusten. Pretirane (vsaj vidne) navlake v obliki nameščenih neuporabnih aplikacij niti ni, zaenkrat dela v okviru tistega, kar sem želel dobiti.

Je pa že prve dni uporabe nenamerno doživel nekoliko bolj trd pristanek na tleh in prvo (ne ravno pričakovano) poškodbo. Počilo je čez zaslon nalepljeno zaščitno steklo. Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group