www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Bonton telefoniranja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 05, 2022 7:58 pm    Naslov sporočila: icon_idea Bonton telefoniranja Odgovori s citatom

Ne vem, če je ravno pravi naslov... skratka pri mobilnih operaterijh pogrešam možnost nastavitve po kolikih zvonejnjih operater prekine klicatelja, če se klicani ne javi.
Podvprašanje - a mogoče to omogoča kaka android aplikacija?
Na razumem namreč ljudi ki "zvonijo" dokler jih operater ne prekine, potem pa po možnosti klic ponovijo Brick wall
Osebno klic prekinem po največ petih znonenjih.
Zakaj?
Mobilne telefone imamo po večini pri sebi.
Če se po petem zvonenju klicani ne javi pomeni:
- da telefona nima pri sebi
- da je zaseden in ne more govorit
- da se ne želi javit
- da ima izključeno zvonenje
- da te ne sliši zaradi kakih zunanjih vplivov (hrup v okolici)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 05, 2022 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V teoriji je lahko to res, v praksi ..

Kaj ,če je oseba ravno pri obedu in ima polna usta, se ne bo javil v 5-tih zvonenjih , ampak v šestem, itd.....

Razlika bo tudi ,če kličeš ženo ali ljubico .

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 05, 2022 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni gre pa ravno to na živce, da ko se ravno oglasim, klicatelj prekine... oziroma je prekinil v tem trenutku ali trenutek prej... OK, premalo je vztrajen, ne bom ga poklical nazaj, zadeva zame zaključena.

Zagotovo se ne bom javil na prvo ali drugo zvonjenje, tudi v primeru, da imam telefon v dosegu roke, kar je redko. Izjeme so samo klici, ki jih pričakujem.

Eni res vztrajajo do konca,tudi 2x ali 3x zapored...
... eni pa kontra, 3x do 5x pozvoni in prekine, se jim ne da čakat da se kdo javi, vsi pričakujejo, da bo klicani poklical nazaj.


Imaš prav Silvo, res je ogromno ljudi v današnjem času zraščeno s telefonom...





Mobilni telefon sem odkrižal že pred vsaj 15 leti, uporabljam stacionarni in sem tudi poklical nazaj na zgrešene klice, ampak z letošnjim letom ne kličem več nazaj nikakor, kdor me želi dobiti, naj pokliče ponovno ali še 100x boljše, pošlje naj e-mail. Pogosto se je zgodilo, da sem poklical nazaj, na drugi strani pa nihče nič ne ve, ljudje imajo očitno toliko klicev, da pojma nimajo koga vse so klicali, brezglavo telefoniranje ...



Nočem biti dosegljiv na vsakem koraku, želim živeti mirno življenje Smile

Kar se pa tiče bontona, jaz se vedno predstavim, ko nekoga pokličem, tudi če klicani po številki ve, da sem jaz.
Pogosto se ljudje ne predstavijo, ker so se razvadili, ker kar mislijo, da jih vsi poznamo, ker telefoni pokažejo številko. Moj imenik je prazen, pogosto klicane številke vem na pamet, vse ostale imam shranjene v računalniku.

Po bontonu pričakujem, da se klicatelj predstavi.
Enako po bontonu pričakujem, da se vikamo, če nismo skupaj krave pasli... oziroma se ne pznamo tako dobro in nismo "na ti".


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 292
Aktiv.: 2.02

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 29, 2022 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiv tale pranger, ja.
Kar se tiče telefonskih komunikacij bi jaz na pranger dal sledeče:
- enako kot Silvo tiste, ki se obesijo na klic,
- potem tiste, ki po dolgem zvonenju prekinejo, vendar takoj ponovno kličejo,
- tiste, ki pozvonijo samo enkrat in takoj prekinejo,
- enako kot v.j. tiste, ki se ne predstavijo,
- prav tako tiste, ko se jim javiš in razložiš, da si zaseden in boš poklical nazaj, pa tega nikakor ne razumejo in te prisilijo, da zvezo nevljudno prekineš,
- potem so pa že na vrsti ponudniki raznih storitev ali naročil.

Verjetno bi se še kaj našlo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 30, 2022 8:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moje navade so predvsem takšne, da če v prvo ne dobim veze, poskusim še enkrat čez nekaj minut, nadalje pa čez kako uro. Precej je odvisno od tega, če kličem nekoga znanega, ali pa tujca. Pri slednjih se vedno najprej predstavim.
Če mi klicani hitro prekine zvonjenje, potem itak vem da se ne more javiti v tem trenutku in čez čas poskusim še enkrat. Oziroma napišem sporočilo, če gre za kakšno malenkost. Tu je malo odvisno tudi od starosti klicanega - namreč od kakšnih 60+ letnih je manj verjetno da bo prebral, kaj šele odpisal na SMS, zato je klic bolj zanesljiv da se kaj zmeniva. Very Happy

Sedaj je bil dolgo časa mir, zadnje čase pa spet dobivam naval nekih tujih številk, iz katerih mi gnjavijo če bi se šel neke investicije, pa kriptovalute, in podobna jajca... Evil or Very Mad Nazadnje iz številk +44 7488872### in +43 7208834## . Sicer jih blokiram sproti, a spet pokličejo iz podobne - opažam da se razlikujejo le v zadnjih dveh ali treh cifrah. Evil or Very Mad

Ali obstaja kakšna aplikacija, nastavitev ali način, kako bi lahko blokiral recimo vse številke, ki se začnejo z +43 720****** ali pa +44 ********** in podobno? Da lahko zajamem čim večji obseg te posiljujoče gamadi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 30, 2022 10:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem v telefon nastavil preusmeritev na 031000000 in jo po potrebi uporabim, ker mi telefon ponudi opcijo, polek "dviga slušalke" še preusmerjanja takrat, ko me kdo pokliče.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group