www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prikaz ure

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> LCD, 7 segment, grafični lcd-ji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 30, 2022 4:17 pm    Naslov sporočila:  Prikaz ure Odgovori s citatom

https://sp.nicovideo.jp/watch/sm40971654
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 30, 2022 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na napačnemu forumu si to predstavil Think
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 30, 2022 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, saj bi še kje, pa so me banali. Da bi pa se na novo registriral, se mi zdi pa brez veze.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2022 12:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko smo ravno pri uri. Naročil sem nekaj kit kompletov za nečaka, da sta poskusila malo spajkati. Zataknilo se je pri tej uri. Zadeva ni "speljala". Cel displej je neenakomerno svetil in utripal. Kot prvo sem mislil, da je slučajno narobe obrnjen. Snel sem ga prilotal letvice ter ga obrnil. Sedaj je svetilo nekaj manj segmentov. Še vedno pa ni delovalo. Poskusil sem zamenjati še mikrokontroler iz drugega nesestavljenega kit-a. Zadeva tudi s tem mikrokontrolerjem ni delovala. Načrt ni bil priložen. Na spletu sem sicer našel podobne načrte. Je pa razpored pinov nekoliko drugačen. Sumil sem, da morda v mikrokontrolerju ni pravi program, zato sem vse skupaj sestavil na testni plošči po načrtu ki sem ga našel na spletu. Tudi to ni delovalo. Ko sem že skoraj obupal sem pomislil na displjej. Na načrtu, ki sem ga našel na spletu je uporabljen displej s skupno anodo. Vzamem instument in premerim displej. Tale je s skupno katodo. Shocked Ok prebrskam po predalniku. Najdem displej z enakim pinoutom s skupno anodo. Pritisnem ga na tesno ploščo... DELUJE.... Ja kitajec je zapakiral napačen displej. Naročen kit je bil z modrim displejem, če bi kdo naročeval. Na njem piše 8401BA-33
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2022 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo. Kitajc očitno vrže v vrečko, kar mu pade pod roke.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> LCD, 7 segment, grafični lcd-ji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group