www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

A1 Ultra 5G
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 913
Aktiv.: 5.55
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2022 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja kombinacija:
-Mobitel pri telemahu (paket več.)
-A1 v našem koncu (mobitel) deluje slabo, zato ga nimam.
-A1 internet in dva TV-ja 200/40 deluje odlično brez kockanja itd.

Več ne rabim, naj traja Smile

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.62

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2022 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Ali za beta testnega uporabnika si se najavil?

Da malo po domače napišem. Če bi rit premaknil do 19. tega meseca bi lahko imel možnost kandidirat za beta testerja pol leta brezplačno. V obrazec si lahko vnesel tudi za kaj bi želel uporabljati 5G omrežje. Je bilo objavljeno tudi na blogu uporabnastran.si. Ti bi še nekako imel možnost beta testiranja v urbanem okolju Ljubljane. Ker bodo prvo pokrili urbano okolje si ne nadejam preveč optimistične ambicije, da bom sploh imel možnost biti beta testni uporabnik v ruralnem okolju. Tega bodo pokrili šele ob koncu 2025. Vedno je bilo tako brez kakšnih posebnih izjem. Lahko pa že sedaj investiras v precej velike antene in nekaj kakovostnega kabla.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2022 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Boš pa ja NBP "potegnil" Smile

d'oh! Na tole pa res nisem pomislil. Saj ste res enkrat na Trdinovem vrhu z eno hudo ekipo strokovnjakov postavljali neko vozlišče. A tista reč že dela? Laughing Jaz za NBP spravit v življenje nimam pravih kompetenc pa še vprašanje je, če ni malo overkill v današnjih časih za moje potrebe. Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2022 11:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Ali za beta testnega uporabnika si se najavil?

Nisem, ker niti nisem zasledil, da kaj takega ponujajo. Pred veliko leti sem dobil možnost testiranja, ko je Telekom uvajal ADSL. Kakega pol leta sem pisal in pošiljal poročila o obnašanju in težavah, za katera ne vem niti, ali jih je kdo sploh prebral. No, saj v testnem obdobju, ko je bilo precej odprto vse skupaj je zadeva prav lepo delala. Pa še Iskratel je bil takrat hudo odziven glede prijave napak. Enkrat v tem obdobju mi je odpihnilo modem, pa so ga prišli celo med vikendom zamenjat. Wink Kaj takega v današnjih časih lahko samo sanjaš.

Bom videl, kakšne opcije bodo ponudili ob lansiranju. Kot kaže, bo to kmalu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 27, 2022 12:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Boš pa ja NBP "potegnil" Smile

d'oh! Na tole pa res nisem pomislil. Saj ste res enkrat na Trdinovem vrhu z eno hudo ekipo strokovnjakov postavljali neko vozlišče. A tista reč že dela? Laughing Jaz za NBP spravit v življenje nimam pravih kompetenc pa še vprašanje je, če ni malo overkill v današnjih časih za moje potrebe. Think


Sem oba najglavnejša strokovnjaka peljal gor, pa sta samo malo gledala. Potem so prišli podglavni strokovnjaki, nekaj gledali v nastavitve cel dan, .... Na koncu ni bilo nekega haska. Ko si pa vprašal konkretno vprašanje, je bil pa vedno odgovor, da vse piše v nekih rokopisih in naj si tam preberemo. Nazadnje sem odmontiral vse in vrnil ropotijo v centralni brlog. Glavna ugotovitev je bila (po nekaj letih prčkanja po nastavitvah), da na JV nimamo pravega kamionarja, ki bi to nastavil (čeprav smo samo od daleč opazovali, vse je pa delal en kosmati mož iz LJ in njegov pomočnik s Krasa - očitno bi tudi ona dva rabila kakšen tečaj za vožnjo šleparja).


Sicer pa imam dobre izkušnje z A1. Ko smo za en dijaški projekt rabili NB-IoT, so nam vključili to možnost na dveh baznih postajah in še SIM kartice smo dobili za testiranje. Tudi tehnična pomoč je bila na nivoju (ne SLO, ampak iz tujine).

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2543
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 27, 2022 7:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.a1.si/ultra-vodic

Tukaj imaš zemljevid. Preveri na katero stran moraš vse skupaj obrniti in če je to sploh izvedljivo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 27, 2022 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
https://www.a1.si/ultra-vodic

Tukaj imaš zemljevid. Preveri na katero stran moraš vse skupaj obrniti in če je to sploh izvedljivo.

Tole je pa zanimiv link. Če podatki držijo, potem je tole pogled z mojega balkona. Ob tej konfiguraciji bi znala zadeva pa kar lepo delat. Think

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2022 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enega od plusov je A1 Ultra že prinesla ... ostali se nekoliko prilagajajo. Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2543
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2022 5:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbrž nima nobenega vpliva.

Glede na to:

https://www.telekom.si/info-in-obvestila/hitrost-interneta-v-opticnem-omrezju-ts-1gbs

https://racunalniske-novice.com/telekom-slovenije-uvaja-podvojeno-gigabitno-hitrost-2-gbit-s/

https://portal100.si/2022/04/15/telemach-z-dvigom-internetne-hitrosti-na-paketih-eon-najvecja-mozna-hitrost-po-novem-1000-100-mbps/

https://www.a1.si/a1-fix-net (sedaj 500/100 že v ceni)

Ob teh hitrostih na optiki je Ultra v bistvu eno revše, ki se bori za svoje uporabnike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.62

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2022 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen meter več optičnega kabla naj potegnejo brez vprašanj. Meni to nič ne pomaga, če se mi na bakru že nalaga zeleni volk od starosti ob vsaki nevihti pa nese modem.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group