www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Premikanje in spreminjanje velikosti particij

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2022 8:55 pm    Naslov sporočila:  Premikanje in spreminjanje velikosti particij Odgovori s citatom

Na C: mi je zmanjkalo prostora. Na istem disku je še druga particija D: za podatke, kjer je dovolj prostora. D: sem zmanjšal za 50G kar z win disk managerjem in dobil 50G nedodeljenega prostora. Problem je, ker orodje v win in 1001 vsrh skoraj "free" programov za urejanje particij tega ne zna (ali v free ne omogoča), saj mora prosti del diska sekvenčno slediti particiji, ki jo želimo povečati. To se seveda da, postopek pa zahteva tudi nekaj telovadbe z vsebino diska in ne le z dodelitvami particij.

Po preizkušsnju demo in free programov mi to ni uspelo, a sem na koncu naletel še na minitool in s tem je pa šlo.

MiniTool Partition Wizard: https://www.minitool.com/

Aja, na diskih je bil vklopljen bitlocker. Predhodno sem ga moral izklopiti (odšifrirati diske), kar je vzelo dodatnih 15min. čakanja.

Upam, da komu prišparam cel večer telovadbe z diskom Smile

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 29, 2022 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabno!
hvala

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2022 4:46 pm    Naslov sporočila:  Re: Premikanje in spreminjanje velikosti particij Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Po preizkušsnju demo in free programov mi to ni uspelo, a sem na koncu naletel še na minitool in s tem je pa šlo.


Sedaj pa naloži še antivirusni program ClamWin, v njegovih nastavitvah nastavi da bo zlonamerne datoteke pošiljal v karanteno, in v Windovs nastavitvah napajalne možnosti nastavi da se računalnik ne ugasne nikoli.
Zaženi pregled celotnega hard diska, postopek pregledovanja bo trajal več ur (recimo 4 do 24ur ali tudi več, odvisno od velikosti in zasedenosti hard diska in zmogljivosti procesorja).

Po pregledu boš presenečen ugotovil da demo programi niso samo demo, še manj pa free kar se zasebnosti tiče.
Postopek ponovi čez recimo 6 mesecev in boš ponovno presenečen, in ponovno čez eno leto če želiš biti še enkrat presenečen. Shocked

Še vprašanje. Ali sedaj računalnik enako hitro deluje kot pred preizkušanjem demo/free programov?

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2022 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, in kaj naj bi videl?

Sem poskeniral s tem Clam AV, pa ni našel nič na nobenem disku.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.57
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2022 2:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cool Nimaš "demo" programov.
Potem ne najde nič ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2022 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Hm, in kaj naj bi videl?

Sem poskeniral s tem Clam AV, pa ni našel nič na nobenem disku.


Ne vem kako dobro naredi pregled ta Clam AV, ne poznam, ampak kadar sem jaz preizkušal iz neta kakšne demo/free programe in po pregledu s ClamWin so bili vedno kakšni trojanci, malwari, ... Confused

ClamAV verjetno uporablja isto anti-virus bazo kot ClamWin, vprašanje je če je enako temeljit pri pregledu. Think

Koliko časa pa melje en hard disk ta ClamAV?

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2022 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na SSD (500G) je naredil v 3h. Na HDD (4T) sem ga pa pustil preko noči in je pravkar zmlel. Po mojem enih 9h.

Preizkušal sem pa take, ki so sicer komercialni, a imajo tudi demo oz. "community/free" verzijo z omejeno funkcionalnostjo. Ti so ponavadi taki, da ima ravno tiste funkcije, ki jih sicer redko, a vseeno rabiš zaklenjene. Primeri:
https://www.diskpart.com/free-partition-manager.html
http://www.lsoft.net/partition-manager/
https://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Cute-Partition-Manager.shtml
https://macrorit.com/download.html

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group