www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ninebot ESC2 regulator [REŠENO]

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2022 4:44 pm    Naslov sporočila:  ninebot ESC2 regulator [REŠENO] Odgovori s citatom

V delu imam "ESC2-Driver" za električni skiro.

Med vožnjo se je sam ugasnil. Odpovedal je SY8502 pretvornik navzdol, na 12V. To sem uredil.

Sedaj se prižge za ca. 700ms in ugasne. (Na prikazovalniku se prižgejo vsi segmenti.) Enako je, če je priključena ročka ali pa ne (in naredim stik na signalu tipke).
Kolikor sem ugotovil, signal za izklop da mikrokrmilnik, najbrž ker mu nekaj ni všeč (torej je živ). Ugotovil sem še, da vezji za meritev tokov inverterja in napetosti baterije delujeta v redu.

Je že kdo to popravljal? Ima kdo shemo?


Nazadnje urejal/a bostjang Pet Okt 07, 2022 6:04 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2022 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

poglej izhodne tranzistorje. Če je kaj v kratkem stiku vrže ven.

Ko menjaš čip je potrebno zalotati tudi pad spodaj pod čipom



1662231137921.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.87 MB
 Pogledana:  26 krat

1662231137921.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2022 7:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izhodni tranzistorji so v redu.
Seveda sem prispajkal (kot prvega) tudi hladilni pad na SY8502.

Sodeč po tem videu imam jaz različico Bird, na tvoji fotki pa je Spin. Pri meni je step-down v SOIC-8 ohišju in ne MSOP.

Ugotovil sem še, da teče dvosmerna komunikacija med čelno ploščo in regulatorjem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2022 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ugotovil sem, da regulator ostane prižgan, če je ob vklopu vhod halovega senzorja z zeleno ali modro žico v nizkem stanju, nizko stanje zgolj na rumeni pa ne pomaga.
Potem, ko je prižgan, ne reagira na tipko in kaže prazno baterijo.
Pogon pa deluje.
Ob priklopu polnilnika se regulator prižiga in ugaša in tako tudi LEDica na polnilniku.

EDIT: Dodatne težava je odsotnost komunikacije z baterijo. Zaradi tega se baterija pri večji obremenitvi (nad ca. 0,5 A) v ca. pol minute izklopi. Potrebno jo je aktivirati s polnjenjem.

Za vklopom so bile občasne težave že pred to okvaro.


Nazadnje urejal/a bostjang Pet Okt 07, 2022 6:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2022 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kupi neoriginal ne ebayu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2022 6:03 pm    Naslov sporočila:  Rešeno Odgovori s citatom

Težava rešena.
Kriv je bil program v mikrokrmilniku (STM32F103CB). S pomočjo ST-link sem po teh navodilih naložil novega in vse je delovalo. Potem je bilo potrebno še nastaviti ustrezno serijsko številko, sicer dobimo napako 35 (privzeta ser. št.), ki jo sicer lahko utišamo s tiščanjem ročice za pospeševanje ob vklopu. Poleg N3M-Ninebot-M se v ta namen lahko uporabi tudi Scooterhacking Utility po teh navodilih. S tem bi imel opravka tudi, če bi kupil nov regulator.
Na koncu sem se vprašal, če bi šlo tudi s priloženo aplikacijo. Ker nisem vedel, da skiro ni viden drugim Bluetooth napravam, sem predvideval, da to ne dela in programiral z žično povezavo.
Če zaključim je bil kriv le kondenzator, step-down in firmware.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2022 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo!
Applause

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group