www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Lidl ali Hofer akumulatorsko orodje?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 5:15 pm    Naslov sporočila:  Lidl ali Hofer akumulatorsko orodje? Odgovori s citatom

Pozdrav.


Sicer obstaja ena podobna tema , a je zadnji prispevek iz leta 2015....Sad

Nabaviti moram nekaj kosov aku. orodja, za začetek sesalnik za listje in baterijski vrtalnik, pozneje še kotno brusilko in...

Kaj je optimalnejše glede na ceno/kvaliteto? Hofer ali Lidl?
Vaše izkušnje z okvarami so dobrodošle.

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lidl Parkside crni (profi) modeli so super.
Zeleni povprecni (in cenejsi).

Skratka veliko za ta denar.

Lp, G

(ce te kaj posebej zanima, pa pridi sprobat, nas Igor ima po mojem skoraj vse od orodja Very Happy )

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.57
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 7:06 pm    Naslov sporočila:  Re: Lidl ali Hofer akumulatorsko orodje? Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
Pozdrav.
Nabaviti moram nekaj kosov aku. orodja,
lp

Citiram prevod iz časopisa focus.de iz Nemčije

"Padajoče prodajne številke Lidl silijo k ukrepanju. V diskontu so napovedali, da bodo generalno v prihodnjem letu močno zredčili ponudbo neživilskega blaga. Orodje, oblačila ali elektronika bi lahko kmalu izginili iz LIdlovih trgovin."

Ali bo to res, bomo pa videli, če se bo to res zgodilo, bo problem, ker ne bo več rezervnih delov, akumulatorjev itd.

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo je odvisno zakaj orodje uporabljaš. Imam en hoferjev vrtalnik v svoji hobi elektro delavnici že zelo dolgo. Služi svojemu namenu. Občasno zvrtam kako luknjo. Ne pomnim kdaj sem vrtalnik na zadnje polnil. Imam tudi par različnih malih vijačnikov, ki sem jih "moral" kupiti zaradi nizke cene Laughing
Sicer prisegam na Milwaukee kar se tiče baterijskega orodja. Moj prvi vrtalnik je bil kupljen pred sedmimi leti ***klik*** Je precej v rabi. Baterije so še vedno v dobri kondiciji. Glede moči pa - zadeva ti lahko zlomi roko. Vrtalnika na kabel od takrat, ko sem to nabavil nisem več uporabljal.
Kasneje sem nabavil še en manjši 12V vrtalnik, vijačnik in kotno brusilko.
Letos sem vzel einhellovo nitkarco (2 bateriji + polnilec ) sta bili skoraj pol cenejši od "gole" milwaukijeeve. Zato sem vzel še einhellovo udarno kladivo. Oboje sicer funkcionira. Nitkarca je kar precej težka. Moteče je stikalo, ki ima zelo močno vzmet in nima neke blokade. Moram reči da me je po pol ure rabe začela močno boleti roka samo zato, ker sem stiskal stikalo. (tole moram nekako predelat) Je pa kladivo bolj bleda senca milwaukee-jeva, ki ga imam v službi. Baterija sicer drži. Za luknje do 10 je čisto uporaben. Kar je več pa nisem prepričan, niti nisem poskušal kajti že pri svedru 10 sem čutil pojemanje moči. Motor je običajen (ni brezktačen). Z milwaukee-jem zvrtam 22 luknjo v beton brez problema.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 8:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem se enkrat pač odločil za Hofer (Ferrex)
Imam v bistvu skoraj celotni baterijski sistem
Dva polnilnika in 8 baterij (4Ah)
Vrtalke uporabljam 3 kom (vrtanje -menjava svedrov, vijačenje - nastavek je vedno na strojčku, žična krtača - vedno na strojčku)
Kotna brusilka je v uporabi občasno, kje na lojtri
Lisičji rep je prav tako v uporabi občasno, ko se mi ne da vlačiti podaljška.
Krožna žaga, ko grem po material v trgovino, pa nimajo s čem razrezati
Prenosne svetilke so dve, kar močne, pa svetijo tudi dolgo
Vbodna žaga je na sporedu kar redno
Udarni vijačnik je dovolj močan za zaenkrat vse vijake, ki jih je bilo treba odviti
Kompresorček potuje z mano

Sem zadovoljen, je pa res da ni ravno Makita, Hilti ali DeWalt
Najstarejša baterija je stara cca 5 let, pa je še vedno čisto v redu

Pri vseh novejših orodjih me moti načičkanost z raznimi lepotnimi detajli in nepotrebnimi izrastki, ki samo pripomorejo k temu, da orodja ne moreš dobro očistiti.
Še navadno kladivo s fiber ročajem ima tri ali štiri materiale ali barve, ki se težje čistijo

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 8:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem bil na istem ...DeWalt vrtalnik ebay.de.... pozimi bom nabavil še enega z manjšima baterijama
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2022 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam vrtalni stroj iz lidla in dela odlično. Veliko uporabljam in že nekaj let.
Imam tudi dve fleksarci večjo in majnšo špila super, posebno majnše je bolj priročna.

LP
Matjaz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ticla
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Dec 2007 22:52
Prispevkov: 440
Aktiv.: 2.22
Kraj: Župečja vas

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2022 5:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam Einhell Power X-Change. Poglej še malo za to znamko. Imajo veliko izbiro.
_________________
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2022 10:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno boš težko nekoga našel, ki bi imel obe kolekciji orodja za primerjavo. Z lidlom imam v splošnem dobre izkušnje. Nekateri zeleni strojčki so res igračke in manj uporabni, drugi so solidni. Vse kar je pa črno, je pa vrhunska roba za ta denar. Črni parkside je brezkrtačen in se res pozna na moči. Primerjam lahko zeleni in črni fleks. Zeleni se ugasne ob malo višji obremenitvi, črni pa je zelo močan. Skoraj ne vidim razlike v moči med baterijsko in električno.

p.s. Sedaj imajo v ponudbi performanse inveterski varilni aparat, TIG in elektroda, 180 A. Ima kdo izkušnje? Je namreč zelo kompakten in mali. Ne vem ali ima visokonapetostni vžig pri TIG-u?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2022 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred časom sem tudi sam mislil nabaviti hoferjeve baterijske zadeve (wokrzone). Brat ima precej teh aparatov, tako da sem lahko sam več ali manj vse poizkusil. Delajo solidno, ni profi roba, zame za doma bi bilo ok. Zmotilo me je pa to, ker je takrat hofer vseskupaj zamenjal za ferex. Skoraj podobno kot workzone, le da baterije med seboj nikamor ne pašejo. Potem sem se raje odločil za Riyobi. Velik nabor baterijskega in ele. orodja, mogoče malo dražje kot hofer/lidl scena, za domačo uporabo več kot zadovoljivo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2022 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prej zgoraj omenjeni rezervni deli...

Po moje se ne da dobiti ničesar, razen baterije. Pa še to samo takrat ko imajo ponudbo. Torej omejen čas.

Pri renomiranih znamkah lahko kupiš posamezen zobnik ipd. 365 dni na leto. Pri mnogih prodajalcih.

Tu so vezan samo na enega trgovca.

Sicer imam pozitivno izkušnjo z orodjem iz diskontov. S firmo einhell pa zelo slabo. Res pa je, da je šlo za res nizko cenovno vrtalko, še na Ni-MH.

Bi pa raje pogledal velike. Ker imaš ogormno robe, ki paše na baterije renomiranih proizvajalcev. Na primer puhalo za listje, kopija makite dobiš na aliex.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Xbolha
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Mar 2013 9:20
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.99
Kraj: Ljubljana- Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2022 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za lidl..https://www.kompernass.com/si/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group