www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Yamaha rx-v350

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sloviscek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2015 19:04
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 6:08 pm    Naslov sporočila:  Yamaha rx-v350 Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Imam yamaho rx-v350 in imam problem, noče se vklopit in tudi ne pridem v servisni meni, na stand by-u imam 3.2v kar je premalo in tudi iz transformatorja kateri napaja stant-by mi napetost pade na 7.8v moglo bi bit 13v. Gledal sem vezje power detect in reset vse napetosti se mi podrejo, ali je že kdo imel tak problem ?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sloviscek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2015 19:04
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

prilagam tudi service manual


hfe_yamaha_rx-v350_htr-5730_service.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  hfe_yamaha_rx-v350_htr-5730_service.pdf
 Velikost datoteke:  7.57 MB
 Downloadano:  7 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej preveri, če sam STB napajalnik lahko drži napetost 13V pod malo obremenitvijo. Odklopi ga od ostalih modulov in pomeri napetosti. Za obremenitev izhoda lahko uporabiš upor ranga 330-470 Ohm 1W. Simuliraj vklop releja seveda brez glavnega transformatorja. Preglej elektrolitske kondenzatorje predvsem tiste na katerih piše 85 St Celzija in so ob enem blizu alu hladilnikov. Če imaš osciloskop, preveri valovitost izhodne napetosti. Potem pa naprej...


Zajeta slika.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  96.2 KB
 Pogledana:  6 krat

Zajeta slika.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sloviscek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2015 19:04
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zamenjal kondenzatorje, valovanja ne dobim pravega napetost se sesede in tok za napajanje micro computerja pa je 137ma in še malo se greje, mislim da je HIN
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sloviscek je napisal/a:
zamenjal kondenzatorje,
Katere?

sloviscek je napisal/a:
valovanja ne dobim pravega
Valovanja v kateri točki?

sloviscek je napisal/a:
napetost se sesede
Katera napetost se sesede ob kakšnih pogojih?

sloviscek je napisal/a:
tok za napajanje micro computerja pa je 137ma
Na kateri plošči je "micro computer"? S čim in kako si izmeril tok?

sloviscek je napisal/a:
še malo se greje
Kdo ali kaj se greje?

sloviscek je napisal/a:
mislim da je HIN
Kaj je HIN?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sloviscek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2015 19:04
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če pogledaš vezje power detektorja vse napetosti padejo dol, valovanja na točki a in b niso prave, zamenjal sem c244, c243, c264, c259, c248, tok sem meril v vezju sem vzlel briko vn in dal amper meter, točka merjenja toka je tam kjer je v načrtu številka 4 med diodo d249 in tam kjer piše pdet naprej gre na vcc micro computerja in se malo greje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sloviscek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2015 19:04
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

še slika


Brez naslova.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  302.99 KB
 Pogledana:  13 krat

Brez naslova.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok. Si pač preskočil po svoje, tudi prav. Samo vprašam, STB napajalnik je verjetno ok?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sloviscek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2015 19:04
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jp, ce vzamem diodo d249 vn dobim prave vrednosti v zgornjem delu, edino če ima computer še kakšno zaščito da to počne, drugače se mi da je preveč toka na vseh treh Vcc +5
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za M30622MGP pravi datasheet, da ima porabo precej manjšo, kot si jo nameril. Seveda pa 5V stb napaja še kaj drugega, kot samo to... Preglej načrt.


Zajeta slika.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  28.16 KB
 Pogledana:  2 krat

Zajeta slika.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sloviscek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2015 19:04
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jp, sej to me skrbi, drugega dobit je pa umetnost, napaja še tipko za prižgat, saj kakor sem jaz videl, čim pa mu vzamem eno napajanje pa se mi postavi Vcc +5v probal sem osamiti nogico 62 in grafi pod točo 4 tudi niso ok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 24, 2022 8:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vcc = Pin 16, Pin 62 in Pin 99. 5 V gre tudi na 9Pin konektor proti ROM. Kaj od tega moraš odklopiti, da je 5V STB ok?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sloviscek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2015 19:04
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 24, 2022 8:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včeraj sem odklopili enkrat pin 16 in se postavi 5 v Potem sem obrnil in odklopil 62 in se spet postavi, če so pa vsi trije je pa problem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group