www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se samo meni zdi, ali tle manjka par postov?


LP Gorazd

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RGorazd je napisal/a:
A se samo meni zdi, ali tle manjka par postov?


LP Gorazd


Drži ***Klik***

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jur je napisal/a:
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Danes po mojem odhodu so ostale še tri "breskvice" Very Happy
Mimogred fantje, a bi bil kdo toliko prijazn in mi zaupal kje se da nabavit "pertinaks" ali "vitroplast" plošče, za izdelavo tiskanih vezij, do sedaj sem to dobival v šoli, na faksu se pa do tega ne da prit Sad
Hvala za informacijo, lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem naredil preiskus. Pečenje na nepredelanem stroju z 5 kratnim valjanjem. Odtis se je lepo prijel, ampak je bil s strukturo papirja, zato robovi niso ostri. Ampak za prvič je dobro. Printanje ni bilo najboljše. Jedkal sem z kislino in peroksidom cca 15min. Z malo več poiskusi bo boljše. Material vitroplast za tiskanine sem dobil na brnčicevi pri just.

LP
Matjay
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pertinax in vitroplast se dobi v vseh trgovinah z elektrotehniko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TECHNIC
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Okt 2006 11:18
Prispevkov: 582
Aktiv.: 2.75
Kraj: Senovo

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi meni se zdi ta postopek precej zanimiv, le da bi ga poskusil z likalnikom. Poleg tega da naredim približno eno vezje na mesec, so ta vezja tudi zelo preprosta in ne rabim nevem kakšne kvalitete.

Sedaj pa ma zanima kakšen papir je najbolj varno uporabiti. Printal bi namreč v najbližji knjižnjici, kjer imajo laserski tiskalnik in ne bi rad noter rinil spar-papirja. Confused
S kakšnim papirjem ste v kombinaciji z likalnikom dosegali dovolj dobre rezultate?
Vem, da se da s foto-papirjem, kot je opisano tukaj http://www.geocities.com/jf_moreira/pcb_en.html

Izkušnje? Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

serdzodj je napisal/a:
jur je napisal/a:
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Danes po mojem odhodu so ostale še tri "breskvice" Very Happy
Mimogred fantje, a bi bil kdo toliko prijazn in mi zaupal kje se da nabavit "pertinaks" ali "vitroplast" plošče, za izdelavo tiskanih vezij, do sedaj sem to dobival v šoli, na faksu se pa do tega ne da prit Sad
Hvala za informacijo, lp


Pošlji kak GSM na ZS, prvič, ko se bom vozil tam okrog te pokličem. Imam kar nekaj tega.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vladek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 14:11
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.50
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Kakšna je primerjava med opisanim postopkom ter postopkom s pozitiv20 oz P510?

Gledam vse te lepe slike, pa se mi zdi, da je to boljše od fotopostopka. Je hitro, dokaj zanesljivo, ni prahu(!) pa linije zgleda, da so lahko tanjše kot pri fotopostopku.

Ali pa se motim?


P.S. Po službi hitim v BTC, se ve po kaj. Smile


lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 3:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vladek je napisal/a:
Ali pa se motim?

Motiš se ! Fotopostopek je še vedno boljši od tega. Vsaj kar se natančnosti tiče, še posebej, če naredimo film z fotoosvetljevalko.
Je pa tale postopek za večino amaterskih stvaritev izredno primeren, ker zadovoljuje zahteve in je bistveno hitrejši od fotopostopka.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
TECHNIC
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Okt 2006 11:18
Prispevkov: 582
Aktiv.: 2.75
Kraj: Senovo

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni mi jasno ali moram kupiti foto papir (za fotografije) za ink-jet ali za laserske tiskalnike?

Tukaj je najbrž poanta, da se toner ne prime preveč na papir, saj mora iti iz papirja na tiskanino.

Ali je uporaba papirja koledarjev dovolj varna? Se lahko tiskalnik kako poškoduje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Printa se na reklame teh trgovin, kjer prodajajo ta specialni stroj. Debelejši papir potrebuje več časa za gretje, zato ni primeren. Papir nesme vpijati barve.

LP
Matjay
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je Kyocera 1920 tanke šparove reklame packala s prahom, zato sem vzel koledarje. Samo da je papir rahlo povoskan pa gre.

Najslabše kar se ti lahko s takim papirjem zgodi v tiskalniku je "Paper jam"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TECHNIC
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Okt 2006 11:18
Prispevkov: 582
Aktiv.: 2.75
Kraj: Senovo

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek4 je napisal/a:
Najslabše kar se ti lahko s takim papirjem zgodi v tiskalniku je "Paper jam"


Ravno to me skrbi, ker nimam laserskega tiskalnika in bi tiskal v knjižnjici, kjer ga imajo. Rolling Eyes
Najbrž bom nabavil foto-papir namenjen za laserske tiskalnike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
serdzodj je napisal/a:
jur je napisal/a:
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Danes po mojem odhodu so ostale še tri "breskvice" Very Happy
Mimogred fantje, a bi bil kdo toliko prijazn in mi zaupal kje se da nabavit "pertinaks" ali "vitroplast" plošče, za izdelavo tiskanih vezij, do sedaj sem to dobival v šoli, na faksu se pa do tega ne da prit Sad
Hvala za informacijo, lp


Pošlji kak GSM na ZS, prvič, ko se bom vozil tam okrog te pokličem. Imam kar nekaj tega.

Jaz bi drugače rabil bolj velike plošče(euro formata), drugače pa če bi mi kdo povedal kje se to v lj da kupit bi bil vesel, ker rabim čimprej.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HTE na Roški cesti, IC na Vodovodni, Just na Brnčičevi, Conrad v Grosupljem.

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 11 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group