www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Bi moral menjati FID?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bandy
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Apr 2009 22:31
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.14
Kraj: JV okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2022 8:44 pm    Naslov sporočila:  Bi moral menjati FID? Odgovori s citatom

Danes pri demontaži luči sem pomotoma sklenil nulo in zemljo. Posledično mi je odklopil FID. Ko sem ga priklopil nazaj, mi faza, kjer je luč ni več delala. Ostali dve fazi sta normalno delali. Ugotovil sem, da na enem vhodu FIDa sicer je faza, na izhodu pa ne. Tudi test tipka ni delovala. Čez dobri dve uri sem slišal brnenje pri varovalkah. Izklopil sem varovalke in FID, ponovno priključil in faza se je vrnila. Brnenja ni bilo več, tudi test tipka na FIDu zdaj deluje. A morda kdo ve razlog za to čudno obnašanje FID stikala? FID je znamke Eti in star dobro leto. Je zrel za menjavo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2022 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

So vijaki za vodnike na FIDu vsi dobro zategnjeni? Se ohišje segreva?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bandy
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Apr 2009 22:31
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.14
Kraj: JV okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2022 11:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sebaveh je napisal/a:
So vijaki za vodnike na FIDu vsi dobro zategnjeni? Se ohišje segreva?


Nisem imel občutka, da bi se karkoli pregrevalo. Tudi ni videti, da bi bilo kaj s priključki FIDa narobe. Da je FID izklopil, sem bil kriv sam. Potem se je pa začelo čudno obnašanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2022 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eno leto star ne bi smel delat težav.

Pregled inštalacije ne bi škodil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 294
Aktiv.: 2.04

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2022 11:06 pm    Naslov sporočila:  Re: Bi moral menjati FID? Odgovori s citatom

bandy je napisal/a:
Danes pri demontaži luči sem pomotoma sklenil nulo in zemljo.
...
FID je znamke Eti in star dobro leto. Je zrel za menjavo?

Eno leto star FID prav gotovo ni zrel za zamenjavo. Lahko, da je bil že nov s kakšno skrito napako, zato bi ti predlagal, da pokličeš kar direktno v ETI in jim poveš kaj se je zgodilo.
Če pa si mogoče vseeno sklenil fazo in ozemljitev, pa je bil to kratki stik in je bil tok kratkega stika premočan za kontakte FID stikala (za kakšen nazivni tok pa imaš FID - ne diferenčni, ampak tisti, ki teče skozi kontakte?). V tem primeru pa bi FID čim prej zamenjal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem imel podoben problem - fid se ni dal več vklopiti, nikakor več ne zagrabi, tudi pri vseh odklopljenih žicah. Odmontiram in zamenjam z drugim. Ko sem ga hotel odpreti da bi videl kaj je notri, mi je padel z rok na leseno delovno mizo, torej ne prav visoko in ne na trdno podlago, in - deluje. Vklop - izklop normalno. Seveda ga ne bom nikjer več uporabil ker gre za napako v mehanizmu. Priloženo bi moralo biti leseno kladivo z navodilom "uporabi pred ponovnim vklopom".
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group