www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Asinhroni elektromotor

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
guslovd
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2008 12:54
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2022 1:18 pm    Naslov sporočila:  Asinhroni elektromotor Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me ali je možno znebiti brnečega zvoka pri asinhronem elektro motorju 220V/35W? Na vikendu imamo starejšo klimo, ki dela super, le moti nas brneč zvok elektromotorja od ventilatorja zunanje enote. Zvok je zelo nadležen in prihaja v notranjost vikenda tako da je zelo moteče.

Probal sem več asinhronih elektro motorjev pa so vsi enaki, kakšna ideja o zamenjavi.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2022 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

elektromotor lahko teče na kakšni lastni frekvenci kjer lahko pride do ojačanja vibracij , v tem primeru more teči malo hitreje ali malo počasneje.

lahko je vetrnica poškodovana ali neuravnozežena

elektromotor naj bo na blažilcih primerni njegovi teži da se vibracije ne prenašajo na ohišje ( če so pretrdi ne bo razlike , če so premehki bo še slabše važni sta masa elektromotorja in obrati= frekvenca tresljajev ki jih mora guma požirati )

pa preveri ali se kje elektromotor dotika direkt ohišja

https://mgk.si/montaza-klima-naprav/antivibracijske-gume/antivibracijska-guma-40x30mm.html

http://si.svks-oilseal.com/rubber-shock-absorber/type-rubber-dampener/rubber-vibration-absorber-for-air-conditioner.html

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
guslovd
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2008 12:54
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2022 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam gumi distančnike, da se nikakor ne dotika ohišja. Če dam direktno na ohišje je potem slabše, tako da nekaj sem ublažil. Odstarnil sem vetrnico in elektromotor preko zagonskega kondenzatorja priklopil direktno na 200v pa se zares sliši to brnenje. Drugače to brnenje je normalno za asinhroni elektro motor, bolj me zanima ali obstaja karkoli, da se to čim bolj izniči.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2022 8:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko poizkusiš z kakšnim drugačnim motorjem. Moja klima SANYO ima motor z vgrajenim inverterjem, stator vklj. z elektroniko pa je zalit. Napaja se z 300 Vdc in dobi analogni signal za krmiljenje hitrosti, ven pa daje tacho. Nekaj takega. Kakšnega brnenja še nisem slišal. Mimogrede, so pa takšni motorji kot rezervni deli pregrešno dragi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group