www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Začetek v mehatroniki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 139
Aktiv.: 3.42
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2022 10:29 pm    Naslov sporočila:  Začetek v mehatroniki Odgovori s citatom

Živjo.

Okoli elektronike sem že dal skozi precej digitalnih in pred kratkim tudi analognih stvari. Sedaj bi se pa želel spustiti še v svet mehatronike, pa me zanima kje bi se pri nas dalo dobiti kakšne bolj finomehanske komponente. Mi lahko nekdo priporoča kakšno (spletno) trgovino v Sloveniji ali pa v EU, kjer prodajajo tovrstne stvari (koračni motorji, zobati jermeni in jermenice, linearna vodila, ležaji, profili za ogrodja, itd)? Kje ostali kupujete?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2022 2:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tehimpex - ležaji, zobniki, jermeni (najlažje je, če se oglasiš pri njih, saj imajo veliko skladišče v Podbrezniku pri NM, sicer pa naročajo in dosbavijo skoraj karkoli)
Hypex - vse, kar si naštel (ne prodaja fizični osebam - če rabiš kak drobiž, ti lahko jaz naročim)
Ideal Velenje - imajo veliko, pri njih sem v glavnem naročal razne zobnike
Dold (Nemčija) - podobno kot tehimpex, le da malo ceneje in lahko kupiš + plačoilo s paypal, tudi hitro dostavijo

elektronika (razni moduli, če samo sestavljaš):
galagomarket
https://www.makershop.de/
rpi: https://rpilocator.com/
mouser ima tudi kar nekaj robe od raznih "maker" ponudnikov

Če rabiš kaj konkretnega, pa povej in lahko še kaj bolj podrobno pogledamo.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 139
Aktiv.: 3.42
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2022 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo.

Najlepša hvala za predloge. Sem šel malo brskati po teh straneh in opazil, da prodajajo precej stvari za večje projekte.
Sicer jih bom imel na seznamu v prihodnosti, za začetek bi se rad poigral s kakšnimi manjšimi koračnimi motorji.
Npr. bipolarni koračni motor NEMA17 in ustrezni prenos (zobati jermeni in jermenice).
Sem šel gledati na tale Dold in našel par zadev, vmes sem pa še malo pogooglal in našel še neko slovensko trgovino.
Vidim, da je v jermenicah kar precejšnja cenovna razlika.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2022 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri "zobati tehniki" je razlika, ali gre za pogonski ali "timing" jermen. Slednji je namenjen npr. pogonu enkoderja in ga bi na breme itvi pobralo.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group