www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pašni aparat / električni pastir ne dela
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2022 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne na polni, kaže slabe 3.6v
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2022 8:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

update:
zamenjal še tiristor in diak po vašem nasvetu in sedaj pastir kleplje, jutri ga priključim na mrežo.
hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

žal pastir ne deluje ok, ko ga priklopim na električno mrežo. ko sem ga vklopil v elektriko, je klepal zelo na hitro, nato se je umiril in lepo delal z ustreznimi intervali impulzov, tudi mreža je tresla ok. čez čas, recimo 10 minut pridem v garažo in ne slišim pokov, impulz je zelo redek in tudi slaboten.
kaj je potrebno še zamenjat? bom pa verjetno nesel na servis, ker vse skupaj presega moje znanje elektronike.
rezervni pastir dela ok, tako da električna mreža ni problem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2022 12:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slikaj vezje z zgornje in spodnje strani in pripni na forum.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2022 1:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zgornja stran je poslikana na prejšnji strani te teme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2022 7:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še s spodnje strani eno naredi, medtem pa preveri še upore. Na sliki sta označena dva ki sumljivo zgledata.


pastir.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.9 MB
 Pogledana:  29 krat

pastir.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 9:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izgleda, da se zgodba ponavlja iz začetka te teme. Ko bo skoraj vse zamenjano z boljšimi, močnejšimi komponentami bo deloval. Ali se samo meni zdi ali je dejansko na uporih prebijalo?
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka


Nazadnje urejal/a brezimenko Čet Dec 08, 2022 12:17 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pred okvaro trafota je delalo ok, škoda samo da sem prepozno opazil, bi moral izklopit preden je šlo v franže celotno vezje.
a upa kdo iz slike prepoznat komponente, da še to naročim. drugače nesem v sosednjo vas na servis.

hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj, če sem prav videl barve, ti jih lepše vidiš ker lahko gledaš s prostim očesom fotoaparat pa včasih korigira. Meni se vidi na uporih 1. in 2. obroč rdeče barve, 3. obroč zelene barve, zadnji obroč je pa na enih srebrne barve na drugih pa zlate. Pomagaj si z tabelo, ki sem jo prilepil, zadnji obroč je toleranca, ki je za moje pojme precej visoka na teh okvarjenih uporih, ampak taki so. Vzemi debelejše, ker ti niso zdržali mučenja.


ResistorColorCode.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  693.73 KB
 Pogledana:  1 krat

ResistorColorCode.jpg



_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rdeča, rdeča, zelena = 2,2M Omega
oranžna, bela, rjava = 390 Omega
rjava, črna, rdeča = 1k Omega

Menjaj vse, če si že tako daleč.
9x upor, 3x dioda, 2x kondenzator. Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stran 10 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group