www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TEA5767 vs. AR1010

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 9:23 pm    Naslov sporočila:  TEA5767 vs. AR1010 Odgovori s citatom

Tema sicer spada v rubriko Kaj trenutno počnem. Nadaljujem v stilu tega. Na plošči je še vedno XMEGA16D4. Tokrat sem se odločil, da spišem I2C rutine. Lotil sem se softwerskega I2c. Treba je bilo najti "žrtev". Po brskanju po predalniku sem "našel" TEA5767. To je praktično cel FM radijski sprejemnik. Dodati je potrebno le NF. Ok, popoldan ali dva pa je zadeva celo oživela. Glede na to, da imam vsega kar nekaj kosov, sem se odločil, da zrišem vezje, pa bo to morda kak začetniški projekt našega lokalnega RK. Pred časom sem pri kitajcih naročil AR1010. Slučajni zadetek ebay ***klik*** Vsi prodajalci reklamirajo nekaj v stlu "AR1010 76-108MHz FM Radio Receiver Module Replace TEA5767" ampak "Malo morgen... Brick wall Na vezje sem TEA dal na podnožje tako da sem ga lahko zamenjal z AR-jem. Vklopim ... se ni prižgal niti displej torej ni šlo niti čez inicializacijo - obviselo je že i2c vodilo. Probam še enega - ne dela. Grem iskati dokumentacijo. Kitajci so zelo skopi z dokumentacijo. Skoraj nič uporabnega nisem našel niti na proizvajalčevi strani. No, kasneje sem našel eno slabo kopjo AN za aR1000. Važno je da je vseboval register map. Sicer boj skop, a zadostovalo je, da sem zadevo oživel. V dokumentaciji zasledim, da je med AR1000 in 1010 razlika v tem, da je eden brez RDS-a.
Ugotovim, da je AR popolnoma nekaj drugega kot TEA. Arhitektura AR je popolnoma drugačna. Registri so 16bitni. Naslov je drugačen.... da se bo razumel z mikrokotrolerjem je (bilo) potrebno spisati čisto nov program.
Skratka tisto z "zamenjavo" velja le po pinih na modulčku.
Brick wall
Zaključek:
Tudi kitajca sem oživel. Rekel bi, da je celo bolj selektiven kot TEA5767. Sprejemnik je stabilen in lepo igra.
Nekaj fotografij:



Levo modulček z TEA5767 na sredini legendarni TDA7000 s katerim sem v mladosti skušal sestavit radio - a ni preveč uspelo Sad desno modulček AR1010

izgled testnega vezja


z AR1010

z TEA5767

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo sem pobrskal po spletu glede TDA7000. V času, ko sem ga poskušal, še spleta ni bilo. Mislim, da mi je bil takrat vir dokumentacije revija SAM.

Našel sem en zanimiv dokument. V prilogi.



TDA7000 FM receiver.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  TDA7000 FM receiver.pdf
 Velikost datoteke:  753.94 KB
 Downloadano:  13 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.34
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 12:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V srednji šoli sem si s pomočjo TDA7000 naredil prenosni mini radio. Načrt je bil objavljen v nemškem Elektorju. Poslušal sem ga na poti v šolo iz Bežigrada v Šentvid, kjer je bila takrat srednja šola za Elektroniko prej gimnazija Šentvid. Bili smo v prvi generaciji po gimnaziji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 8:51 am    Naslov sporočila:  Re: TEA5767 vs. AR1010 Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Tema sicer spada v rubriko Kaj trenutno počnem. Nadaljujem v stilu tega. Na plošči je še vedno XMEGA16D4. Tokrat sem se odločil, da spišem I2C rutine. Lotil sem se softwerskega I2c. Treba je bilo najti "žrtev". Po brskanju po predalniku sem "našel" TEA5767. To je praktično cel FM radijski sprejemnik....

To so bili svoje čase napredni in zanimivi čipi (tudi kasneje v temi omenjeni TDA7000) in če ležijo kje v predalu, je prav, da se jih koristno porabi. Za delat na novo pa je morda smiselno vzeti kaj modernejšega. Recimo sodoben čip v cenovnem razredu 5 EUR:

https://eu.mouser.com/datasheet/2/472/Si4730_31_D50-2507731.pdf

zmore sprejem AM in FM na dolgih, srednjih, kratkih ter UKValovih:

https://www.youtube.com/watch?v=KjReijKCvZg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S TDA7000 nimam namena kaj delat. Je edini primerek, ki ga imam. Omenil in fotografiral sem ga za primerjavo velikosti z TEA5767 in AR1010.
Po opisu sodeč je tisto s povezave je nekaj podobnega kot AR1000. (mora je celo enako v drugi srajčki) Žal je tudi tukaj dokumentacija za programiranje neuporabna. Nikjer ni "register fajla" z opisom registrov ter bitov. Na dolgo pa opisujejo timinge i2c.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Žal je tudi tukaj dokumentacija za programiranje neuporabna. Nikjer ni "register fajla" z opisom registrov ter bitov. Na dolgo pa opisujejo timinge i2c.

Bi bilo tole dovolj temeljito?
https://www.skyworksinc.com/-/media/Skyworks/SL/documents/public/application-notes/AN332.pdf

V posebnem dokumentu je obdelan tudi EVB.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še bolj preprosto gre s temle:

https://www.skyworksinc.com/-/media/Skyworks/SL/documents/public/data-sheets/Si4825-A10.pdf

Čeprav je notranjost sodoben sprejemnik DSP, ima kontrolni vmesnik predviden za uporabo potenciometra za izbiro frekvence ter preklopnika za izbiro frekvenčnega obsega. Tu ni treba ničesar programirati.

https://www.pinterest.com/pin/695876579918349142/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 4:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tak AN rabiš, če hočeš delati s čipom. Na hitro sem preletel skozi dokument. Podobno kot AR1010 ima 16bitne registre ni pa kake podobnosti z njim.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.09
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot nadomestek RDS funkcije bi šlo softwersko definirati vse FM postaje, ki jih v tvoji okolici lahko sprejemaš. In potem narediš, ko nastaviš na določeno frekvenco FM postaje in če je signal zadosti močan, da napiše na LCD ime postaje. Sam sem se tudi nekaj igral z modulom TEA5767 in arduinom. Knjižnica za modul TEA5767 za arduino je na internetu. Vsaj jaz sem v tej smeri razmišljal. Samo zdaj mi ta modul sameva v predalu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group