www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Parkside list žage
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 4:19 pm    Naslov sporočila:  Parkside list žage Odgovori s citatom

Testiram hobi žagico...(sveža žemljica iz idla) Sem jo kupoval kar nekaj let... zdaj pa je bla prilika...


20221216_144127.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.73 MB
 Pogledana:  8 krat

20221216_144127.jpg



20221216_144107.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.91 MB
 Pogledana:  28 krat

20221216_144107.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.35
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam, ko je bila prvič v akciji. Po tem, ko je crknil orginalni list sem naredil nekoliko predelave. List je bil namreč preslabo napet in je včasih zdrsel. Nov - sicer neorginalen enakih dimenzij je očitno bil še večji po obsegu, tako da ga skoraj ni vleklo. Naredil sem mehansko predelavo zadnjega koluta tako, da sem povečal razdaljo med koluti za ca 3mm (več ni prostora) Sedaj dobro deluje.
kako je pri tebi? Je list dovolj napet?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja to so prvi rezi, ki sem jih naredil. Trenutno je liist kar napet. Žàgico sem vzel, ker ima kar nekaj kovinskih delov in ni samo iz plastike. V kompletu ni rezervnega lista , tako da bo treba iskat alternativo ,ko bo čas za to. Tako za kakšna manjša dela se mi zdi v redu... Bomo videli....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.35
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tega, ki je sedaj na stroju sem naročil na spletu. Če se prav spomnim na varesi.si. Ga naredijo na mero. Sem pa spet nabavil rezervo. Tokrat sem ga kupil v bauhaus-u. Dimenzisko odgovarja od žage Scheppach.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super. Hvala za namige... Bom tudi jaz preveril v baubau trgovini, ko se bom potepal tam okoli. Dobro je imeti na rezervi ,da nas ne kaj preseneti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2022 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Testiram hobi žagico...(sveža žemljica iz idla) Sem jo kupoval kar nekaj let... zdaj pa je bla prilika...

Enako, le da sem jo jaz kupil ... hmm, ... pred enim letom nekje za 100eur, se ne spomnim točno, račun sem založil, izgubil Brick wall ne vem kako mi je to uspelo, vse račune skeniram in shranim.
Mašinca je pod kritiko, reže postrani in krivo, nastavil sem primež s podlaganjem, da je odrez vsaj približno pravokoten.
Kljub pravokotni nastavitvi primeža po obeh oseh, list odreže po nekakšnem radiusu, ni odrezano ravno. List ne teče lepo naravnost, na enem od koleščkov je zdrsnil dol in drsel mimo koleščka. Žal je list napokal na več mestih še preden sem uspel narediti 10-20 rezov in nastaviti vse koleščke. Ko je vsaj približno vse bilo nastavljeno, je lis počil. Ker računa nimam, ne morem uveljavljat garancije, seveda bi zahteval nov list oziroma bi šel verjetno raje kar v uveljavljanje stvarne napake in vračilo izdelka Evil or Very Mad
Nov list na Parkside servisu je 20-25eur, saj so nori Rolling Eyes

Silvo, koliko si dal za list pri Varesi?
Koliko je v bauhausu?

Gledal sem tudi review na YT in po nekaj letih lahko pričakujemo okvaro pogonskih koles, razpadanje gumene obloge je menda samo vprašanje časa, no, bomo videli, verjetno je odvisno od tega s čim mažemo list, jaz sem rezal na suho ene kvadratne cevi 20x20mm, lepo počasi, zmerno brez tiščanja.

Po eni strani mi je kar žal, da sem mašinco kupil.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.35
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2022 4:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam z Vilijem. To je pač hobi varianta. Tudi cena je temu primerna. Ok sam sem rezal največ 30x30 tankostenske pohištvene cevi. To še gre nekako. Tudi rez je bil koliko toliko raven. Osebno sem imel največ težav z drsenjem lista.

Koliko sem dal za list v Bauhausu se ne spomnim. Tako po spominu nekaj manj kot 30€. Ponudbo od varesi sem našel na emailu.

Copy paste:

Products on order: 
1 x List tračne žage 1140x13x0,65mm 10/14 - 15,96€
SKU: 1140x13x0,65

Datum:10/28/2019

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2022 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Silvo, imajo še v spletni trgovini.

http://www.varesi.si/trgovina/pribor/%C5%BEage/tra%C4%8Dne/list-tra%C4%8Dne-%C5%BEage-1140x13x065mm-1014

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
solomojster je napisal/a:
Testiram hobi žagico...(sveža žemljica iz idla) Sem jo kupoval kar nekaj let... zdaj pa je bla prilika...

Enako, le da sem jo jaz kupil ... hmm, ... pred enim letom nekje za 100eur, se ne spomnim točno, račun sem založil, izgubil Brick wall ne vem kako mi je to uspelo, vse račune skeniram in shranim.
Mašinca je pod kritiko, reže postrani in krivo, nastavil sem primež s podlaganjem, da je odrez vsaj približno pravokoten.
Kljub pravokotni nastavitvi primeža po obeh oseh, list odreže po nekakšnem radiusu, ni odrezano ravno. List ne teče lepo naravnost, na enem od koleščkov je zdrsnil dol in drsel mimo koleščka. Žal je list napokal na več mestih še preden sem uspel narediti 10-20 rezov in nastaviti vse koleščke. Ko je vsaj približno vse bilo nastavljeno, je lis počil. Ker računa nimam, ne morem uveljavljat garancije, seveda bi zahteval nov list oziroma bi šel verjetno raje kar v uveljavljanje stvarne napake in vračilo izdelka Evil or Very Mad
Nov list na Parkside servisu je 20-25eur, saj so nori Rolling Eyes




Silvo, koliko si dal za list pri Varesi?
Koliko je v bauhausu?

Gledal sem tudi review na YT in po nekaj letih lahko pričakujemo okvaro pogonskih koles, razpadanje gumene obloge je menda samo vprašanje časa, no, bomo videli, verjetno je odvisno od tega s čim mažemo list, jaz sem rezal na suho ene kvadratne cevi 20x20mm, lepo počasi, zmerno brez tiščanja.

Po eni strani mi je kar žal, da sem mašinco kupil.


Vse kar si opisal v zgornjih stavkih je posledica nepravilno napetega lista. Nepravilno napet list reže v radiusu ali postrani, pada s kolesckov, zdrsuje in še kaj se dobi. Žal pa za list ne bi dobil garancije in tudi napake ne, ker list je potrošni material.
Zelo odvisno od človeka ki reže z žago. Jaz imam v delavnici mojstra ki z enim listom nareditudi čez 1000rezov, imam pa padalce ki jim niti 3 ne uspe naredit brez da pridejo jokat da je list počil. Če bi že izbiral list bi ga raje v varesi šel iskat kot v bauhaus.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 6:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dimenzja lista je 1140×12,7×0,65. Kaj pomeni 0.3mm nižja žagica pri tako kratki žagici še ne vem . Do sedaj sem vpenjal kotno brusilko v nastavek in to zaradi iskrenja delal zunaj. Sedaj lahko režem v delavnici saj se nič ne kadi in iskri. Žagica je ravnoprav velika in ob neuporabi ne zaseda preveč prostora na stalaži. Takih fetinc 2-3 mm še nisem rezal. Tudi z brusilko ni šlo ker je profil pregrelo. To hobi žagico bom imel za mañjša dela če pa bom delal recimo prevozno enoto za čebele bom pa naročil razrez na dimenzijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2022 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem klical na Varesi in se malo pozanimal glede lista za žago. Saj bi že naročil v spletni trgovini, pa ni bilo opcije za osebni prevzem, zato sem poklical in vprašal, če je osebni prevzem možen.

V pogovoru sem vprašal, če je možno naročiti nekaj mm krajši list, če bi bil 1140mm predolg, saj sem izvedel, da je en uporabnik poročal, da je imel tovrstne težave.

Serviser mi je povedal, da imajo v sistemu zapisano tudi ponudbo 1137mm za Parkside žage, verjetno je teh 3mm točno tisto, kar dela težave, da je 1140mm list predolg za Parkside.

Naročil potem nisem, ker so povedali, da se samo pride k njim in kupi, da imajo na zalogi v LJ, bom poslal sina naj gre iskat, je v službi v LJ. Mogoče gre že danes ponj, bom poročal kako bo.

V varesi so mi povedali, da Lidl da akcijo, folk pa navali potem k njim po žagice in ja, menda so res ugotovili, da so 1140mm predolge, jih imajo vedno na zalogi ker je teh žag menda veliko in ljudje jamrajo kako so original listi zanič.

Mislim da bi bilo zelo uporabno, da se vse odgovore iz te teme odcepi v novo temo s smiselnim naslovom, bo uporabno za vse uporabnike te parkside žage.
Prosim moderatorje da to uredijo.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2022 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, zanimivo...
Če bo kakšna slika o menjavi lista potem pa je to že nadstandard.
Včeraj mi je lokalni trgovec uturil debelostensko cev fi 70 ×4 mm. In ker je plačan po kg železa je odrezal predolgo.....
Doma sem malo okleval potem pa sem jo vseeno prerezal. Hitrost sem nastavil na 4 in rez je stekel nad pričakovanji. Hitro in dokaj natančno.



20221220_170048.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.36 MB
 Pogledana:  1 krat

20221220_170048.jpg



20221220_170129.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.11 MB
 Pogledana:  2 krat

20221220_170129.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2022 11:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

List je doma in montiran na žago. Naredil sem nekaj testnih rezov na kvadratni pohištveni cevi 25x25mm. Še vedno ne reže naravnost, je pa bolje kot z originalnim listom, tudi reže bolje.

List bi bil lahko še krajši od 1137mm, lahko bi bil 1135mm ali še kakšen mm manj. List ni dovolj napet, zato med vodilnimi koleščki ne teže naravnost, prav tako ne teče mirno, opazne so krivine lista.

Zvar varesi lista je veliko lepši in bolj naravnost kot pri originalnem Parkside. Pri originalnem se je prehod zvara slišal in čutil, pri varesi listu je popolnoma gladko.

Problem te žage je, da vodilni koleščki torzijsko zasukajo list za skoraj 45st, skozi koleščke ne teče v isti liniji kot na nosilnih kolesih žage. Ne samo to, da list zasukajo, vodilni koleščki tudi v naravni liniji lista niso, zato list med vodilnimi koleščki, kjer reže obdelovanec, ne teče naravnost ampak ukrivljeno.

Žaga je konstrukcijsko zgrešena, zato bi z lahkoto uveljavil stvarno napako, ker je že konstrukcijsko absolutno neprimerno zasnovana. List je napeljan tako iz razloga, da z razmeroma majhnimi nosilnimi kolesi lahko režemo dokaj velik premer obdelovanca.
OK, list je zasukan tudi pri večjih profi žagah, ampak tam so kolesa bolj daleč narazen in se list torzijsko zasuka na večji razdalji, listi so lahko bolj napeti zaradi močnejše konstrukcije, ...

Žal so vodilni koleščki fiksno pritrjeni na svoje mesto, lahko se jih odstrani z nosilčkom vred, ampak ta nosilček nima možnosti nastavitve.

Odstranil sem pokrove še z zadnje strani, da lahko vidim kolesa, vodilne koleščke in list z vseh strani.

Žaga taka kot je, je za "en drek" po domače, verjetno bom poskusil malo spremeniti nosilčke vodilnih kolesac, da bom porezkal pritrditvene luknje v podolgovate, da bom lahko spreminjal pozicijo, mogoče bom kasneje naredil nove nosilčke vodilnih kolesc in ga naredil tako, da bosta po dva para vodilnih kolesc.

Varesi list je boljši od originala, vzdržljivost bom lahko ocenil kasneje.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2022 11:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj model je B2 imamo pa tudi A1. Kakšne so razlike pa ne vem.


20221222_094847.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.07 MB
 Pogledana:  0 krat

20221222_094847.jpg



20221222_095041.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.98 MB
 Pogledana:  1 krat

20221222_095041.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.54
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2022 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na naši stari tračni žagi se je lahko vodilne ležaje nastavljalo. Bili so na ekscentričnih vijakih- si odvil matico, z imbusem zavrtel vijak do željene mere in zategnil. Morda so tudi v vaši žagi takšni vijaki?
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group