www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

DCF77 sprejem signala

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 8:40 am    Naslov sporočila:  DCF77 sprejem signala Odgovori s citatom

Nekaj me zanima ... se je karkoli razen motenj iz okolja vezano na sprejem signala točnega časa spremenilo v zadnjih letih?

V življenje poskušam spravit eno ročno uro, za katero vem, da je pred leti točen čas dobila brez vsakih težav. Tokrat mi je ne uspe prepričat v to, da bi se sinhronizirala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.62

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bi jo uporabljal zunaj. Stikalni napajalniki so smrt za te frekvence, brezžični usmerjevalnik še ne toliko, bazne postaje so pa naslednji velik problem ponekod. Vsi smetijo po spektru. Pri meni je ravno na meji, če prižgem kakšen stikalni napajalnik blizu take ure, se sprejem zgubi.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka


Nazadnje urejal/a brezimenko Pet Dec 30, 2022 12:16 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Omisli si en izlet v Frankfurt ali poišči nekoga ki se giblje tam okoli. Če se še tam ne sinhronizira....
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 912
Aktiv.: 5.54
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi ena moja stara vremenska postaja ne sprejema tega signala že par let... Niti na prostem.
_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če so kaj spreminjali okrog kodiranja signala, bo mogoče vedel kakšen boljši urar.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kodiranje je enako.
Težava je v sprejemu - oziroma v motnjah. Stikalni napajalniki so glasni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.88
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni deluje, imam par ur ki se sinhronizirajo in dobro delujejo. Sem pa opazil, da je en dan "podivjala" starejša stenska ura z analognim prikazom, ki se kar ni mogla umirit - sinhronizirat, sedaj se je umirila in kaže zopet točno.

Velika verjetnost motenj so tudi LED žarnice, ker imajo skoraj vse vgrajene svičerje in smetijo z motnjami. Mogoče posamezna Led žarnica ali svetilka ne moti zelo, ko pa je v celotni zgradbi - stanovanju vse prižgano, se pa vse skupaj sešteva in bi lahko to tudi vplivalo na sprejem DCF signala, Sem moral zamenjat 12V AC/DC reflektorsko žarnico, ki je toliko motila, da nisem imel DAB+ sprejema - sem na samem robu dobrega DAB+ signala iz Krvavca in so zato take motnje še toliko bolj opazne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 3:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo rešitev. Povabi Frenkija na pivo v Jesenice in bosta hitro ugotovila, če sprejemnik v njegovi uri deluje.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.01

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali pa si izdelaš svoj lokalen oddajnik DCF77 Mr. Green
https://www.youtube.com/watch?v=6SHGAEhnsYk
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.30
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 4:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred mnogimi leti datum- jan. 2009 sem delal eno tako uro, Ura je potem do selitve delavnice "delala" v delavnici. Takrat sem spremljal DCF signal. Opazil sem, da je zelo odvisen od časa, letnega časa, okolice antene, vremena....
Vse skupaj še imam nekje. Bom našel pa malo potestiral Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2022 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Deluje. Smile RPi, trije upori, pa kos žice reši zadevo. No, Henner Zeller je naletel na podoben problem in ga lepo elegantno rešil.


RPi_DCF77.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  195.56 KB
 Pogledana:  13 krat

RPi_DCF77.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group