www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Digitalno analogni avdio adapter

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2023 10:08 am    Naslov sporočila:  Digitalno analogni avdio adapter Odgovori s citatom

Kupil sem novo TV in ima za audio izhod samo optiko. Imam starejši ojačevalec Yamaha, kjer imam samo standardne audio vhode.
Malo sem pobrskal naokrog in menda potrebujem tole:
https://www.mimovrste.com/kabli-in-adapterji/malatec-digitalno-analogni-avdio-100098984690
Ta je prvi, ki sem ga našel. Ker nimam izkušenj, me zanima kaj tu definira kvaliteto in mogoče se priporočam še za kakšen predlog, če ima kdo kaj uporabniških izkušenj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2023 12:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zavedaj se, da imaš na optičnem izhodu zvok s statičnim nivojem. Glasnost se ne spreminja, ko nastavljaš nivo glasnosti na TV. Glasnost bi se spreminjala, če imaš STB priključen na TV preko HDMI in da glasnost spreminjaš na STB, ne na TV.

Ja, tak pretvornik bi moral biti OK, lahko si ga za test sposodiš pri meni.

Tudi sam sem imel podobne težave, najprej na LG, preizkusil sem izhod za slušalke, optični izhod in HDMI izhod. Kupil sem adapterje iz HDMI na 2x RCA in optika na 2x RCA, oboje deluje tako, da je izhod statični, samo izhod za slušalke se spreminja z nastavitvami na TV. Pri LG televizorju sem imel Logitech računalniške zvočnike s subwooferjem, priključeno na izhod za slušalke, internih zvočnikov nisem uporabljal, ker so bili milo rečeno za en drek, zvok je bil na takem nivoju.

Pri Samsung TV žal ni izhoda za slušalke, ima pa bluetooth in ostale cvetke, ker so interni zvočniki kar precej dobri, še nisem priključeval zunanjih zvočnikov. Precej verjetno je, da bom televizor odprl in vgradil 2x RCA izhod. Ker je ojačevalnik precej verjetno digitalni in mogoče krmiljen I2C, bo treba analogni signal pobrati iz zvočnikov... če so zvočniki v bridge vezavi, da nimata skupnega GND, bo treba uporabiti signalni transformator... no, bom videl, mogoče bom pa dal kar bluetooth pretvornik, ne vem, v tem primeru izgubim notranje zvočnike, ker še nisem našel nastavitev za hkratno delovanje, tako da mi torej ostane predelava in jemanje signala iz zvočnikov. Ja, če vzamem signal iz zvočnikov, bo kvaliteta zvoka verjetno nekoliko slabša, odvisno od kvalitete izhodnega ojačevalnika.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2023 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Notri je DAC. Jaz bi na tvojem mestu dal malo več. Od DACA je odvisno, kako vredu bo zvok.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2023 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, hvala za odgovor. Še na hitro opišem kako sem imel zvezano do zdaj:

Stara TV od LG je imela na enem HDMI vhodu PC, na drugem pa Google Chromecast. Potem sem na TV na izhodu za slušalke peljal audio na ojačevalec in od tam na zvočnike. Glastnost TV-ja je bila nastavljena fiksno na max. Vse kar se audia tiče, sem nastavljal preko ojačevalca.

Zdaj bi rad samo iz optike preko pretvornika peljal na ojačevalec, vse ostalo bo enako. Sicer sem opazil, da se dobijo pretvorniki, ki imajo možnost nastavitev glasnosti, npr. nekateri tule:
https://www.youtube.com/watch?v=ZE-x2USC-nA

Če prav razumem, ne glede kaj bom počel na daljincu TV z glasnostjo, se na izhodu za optiko ne bo poznalo? Še vedno bom pa imel vpliv preko ojačevalca? Kakšna pa je stopnja izhoda na optiki? Kot bi bila TV na max glasnosti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group