www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Meeeeeeerkur
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 12:31 pm    Naslov sporočila:  Meeeeeeerkur Odgovori s citatom

https://www.merkur.si/vrecka-za-sesalnik-karcher-filtrska-vrecka-iz-flisa-4-1/
113€

Dejanska cena: 16€
https://karcher-prodaja.com/hobi-program/dodatna-oprema/pribor-za-vecnamenske-sesalnike/filtrska-vreckaiz-flisa-2863-006.html

Če se komu ljubi, naj izpolni "izenači ceno" Smile

_________________
Always going the extra mile.


Nazadnje urejal/a mosqito Ned Jan 15, 2023 1:13 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moje je zraven sesalec Laughing
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, vedno, ko kupujem kaj dražjega v Merkur-ju mi znižajo ceno na tisto, ki jim jo pokažem na telefonu. Nižjo ceno priznajo, če je trgovina v SLO in seveda tudi preverijo na netu, da jim slučajno ne pokažeš samo kakšne slike.

Pred časom n.pr. televizor iz 1.200€ na 799€.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 4:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem kliknil za izenacitev cene pa se komentar napisal ... Me prav zanima, ce bo objavljen Very Happy
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 4:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus, živiš na drugem planetu. Shocked

Sem jim tudi jaz kazal cene od konkurence. Je bilo zavrnjeno.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Proteus, živiš na drugem planetu. Shocked
Sem jim tudi jaz kazal cene od konkurence. Je bilo zavrnjeno.

Živim v centru kokoši, bil pa je Meeee v BTC.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 5:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Po moje je zraven sesalec Laughing


S trgovko vred...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 5:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zoran je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
Po moje je zraven sesalec Laughing


S trgovko vred...


In to ne starejšo od 30 let!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, jaz sem v soboto "padel v past". Šel sem v merkur, kjer je 70% stvari bilo pod trakom z napisom inventura. Na spletu pa ni bilo obvestila (bi šel drugi dan).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, nad 250€ se da pogajati za popuste. Pod to mejo imaš cene, ki so na policah. Govorim seveda za fizične uporabnike. Poslovni subjekti imajo druge možnosti in tudi osebje, ki jih suportira s popusti. Seveda moraš spet letno nek promet ustvariti. Nekaj let nazaj se je dobilo čisto za vse kar lepe popuste, pa so potem malo spremenili sistem...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Merkur ima še druge probleme, kvaliteta orodja in materiala ki ga prodaja se veš čas pomika v nižji cenovni razred.

Zadnjič sem hotel pri njih kupiti nastavek za vijačenje in dobiš samo še takšne za nekajkratno uporabo.
Podobna žalost so SDS svedri za beton.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupna moč kupcev se zmanjšuje, zato se trgovine za široko potrošnjo, kamor spada tudi Merkur, temu prilagajajo in ponujajo vedno več cenenih artiklov.

Merkur je bil nekoč tudi specializiran, v Lescah, na mestu kjer je sedaj zapuščena SPAR trgovina, je bil nekoč Merkur, prodajali so tudi veliko delov za hidravliko, pnevmatiko, ležaje, ...

Orodje Unior se v Merkurju še dobi, če nimajo, je možno naročiti. Seveda ponujajo cenejše, za hobi, za široko potrošnjo je za silo v redu, nikakor pa ni za profesionalno uporabo.

Svedri Bosch so kar v redu, za doma, za hobi popolnoma zadostujejo, recimo SDS svedri, dleta in podobno. Tudi svedri Bosch za v kovino so kar v redu, imajo tudi svedre Alpen (avstrijski) in so tudi zelo v redu, če ne še boljši od Bosch, vsaj nabrusit se dajo bolje in lažje zaradi geometrije. Sem prav presenečen za ta Alpen, na prvi pogled so mi delovali nekam ceneno, pa niso slabi.

Kdor rabi nekaj boljšega, za profesionalno uporabo, naj ne joka da v Merkurju nimajo, ker to ni trgovina za profi zadeve, nekaj se sicer dobi, večinoma ne, obstaja veliko drugih namenskih trgovin in ponudnikov, tako da ne vem kaj tako rinete v Merkur.

Bi pa imel veliko grajo za železje, prodajajo veliko rjastega, ker skladiščijo malomarno, skrivljeno, oglodano, posrano z golobjim drekom ki gnezdijo pod streho skladišča, ... cena taka da se sprašujem ali je pozlačeno, potem pa zaračunajo vsak odrez.
Okrogle in šestoglate palice raje kupim cele 3m pri Krokarju v Naklem, dobim vse lepo čisto, nič rjasto, nič posrano, s točnimi specifikacijami in kvaliteto. Pri Merkurju ne ločijo nič kaj je svetlo vlečeno, za poboljšanje, avtomatno, zanje je vse kar isto, trgovci tam nimajo pojma... "ja, tole imamo, kaj jaz vem kaj je to za eno jeklo".

Aluminij je ves oglodan, opraskan, ponudbe skoraj nič, se raje zapeljem v Kamnik.

Z gradbenim materialom so postali konkurenčni DOM trade, ampak najbrž zato, ker je DOM trade dvignil cene, očitno "ker lahko".

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V NM je na srečo kovinar, kjer se dobi "vse", po normalnih cenah. Tudi iz AlCu se da zmenit karkoli, ker vozijo parkrat tedensko za lastne potrebe (imajo tudi proizvodnjo, ne le maloprodajo). Prednost merkurja je edino, če rabiš v soboto popoldne nekaj "za smrt rešit".
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2023 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno "izenači ceno" deluje....


meeeeeeeeerkur.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  34.65 KB
 Pogledana:  2 krat

meeeeeeeeerkur.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2023 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mimogrede, ko smo že pri vrečkah, za karcher se da uporabiti tudi Parkside vrečke.
Imam WD3200, ki ga je nadomestil WD3, gre za praktično enak sesalnik, original vrečke so bile nekje okoli 12eur 5 kosov, ko sem nazadnje kupoval. V Lidlu sem kupil Parkside vrečke za cca 8eur 10 kosov, vrečke so večje, ker je vedro Parkside sesalnika višje. Vrečke vseeno ustrezajo, spodaj sem vrečko zapognil kakšnih 10cm in potem lepo ustreza omenjenemu modelu karcher sesalnika. Luknja v Parkside vrečki je nekoliko manjša, ampak gre še vedno brez težav na nastavek, ki dobro tesni.
Ker so vrečke Parkside enoplastne, filtrirajo nekoliko slabše kot original. Karcher ima še lamelni filter, vedno pri menjavi vrečke ga spiham s komprimiranim zrakom. Pri uporabi original vrečk se iz filtra ne izpraši nič ali skoraj nič, pri Parkside pa se že malce opazi da pri izpihavanju lamel odpihne malce prahu ampak res malo.
Velikanska površina teh velikih vrečk ima dve prednosti, sesalna moč ne pade, pritisk na enoto površine je manjši, zato tudi manj prahu prehaja skozi filtrsko vrečko.
Toliko, samo predlog, ko bodo naslednjič v akciji v Lidlu.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group