www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Senzor za spremljanje zorjenja salam

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 2:21 am    Naslov sporočila:  Senzor za spremljanje zorjenja salam Odgovori s citatom

http://iot.sc-nm.si:3000/d/G7_vMhoVz/salame?orgId=4


IMG_20230122_011752_DRO.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.63 MB
 Pogledana:  25 krat

IMG_20230122_011752_DRO.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj nisko vrednost vlage in visoko temperaturo. To je verjetno v prostoru, kjer se salame jedo Smile
Sicer pa zanimiv je senzor smadu. Kaj je to za ena stvar? Za zorenje bi bil senzor amonjaka prava stvar.
Jaz imam enostavno opcijo z ESP-07 SHT31 senzor in pošiljam na mydevice.
Imam izhode za dodajanje/odvem temperature in vlage ter prezračevanje prostora. V drugi kleti, kjer je sadje pa le merim vrednosti in prezračujem prostor.

p.s. trenutno je vse izklopljeno zato je vrednost vlage zelo, zelo visoka. Ampak jabolka, kivi in krompir se pa zaenkrat dobro počutijo. (klet 1) salam pa ni več (klet)

p.s.s. Senzor trdnih delcev v zorilnici ne bo preživel (visoka vlaga in veliko delcev plesni v zraku)



1.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  107.13 KB
 Pogledana:  45 krat

1.JPG



_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 1:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vrdnosti so trenutno na mizi v delavnici. SEN 54 bom nadomestil z BME688, ki tudi meri VOC (količina organskih hlapljivih snovi, poleg pa še žveplo).

Kako imaš rešeno dodajanje vlage? Ultrazvočni aktuator ne naredi dovolj drobne megle. Verjetno bi rabil pravi uparjalnik.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vlage imam preveč. Jo moram samo odvzemati.
Ko sem montiral te siteme rem raje uporazbljal ultrazvočne, ker so bolj obvladlivi. Uparjevaliki so počasni in sistem lahko hitro zaniha

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včasih sem imel za dodajanje vlage vlažilec z nekakšno turbino in je dejansko "šprical" vodo v zrak kot nekakšno meglo. Potem sem imel enega na paro, vendar je po enem letu crknil. Zadnja leta pa kar vodo polivam po tleh, najenostavneje. Če pa "predoziram" vodo pač enostavno posušim s kompresorskim razvlažilcem. Zato pa zorim v kleti, kjer je vedno precej vlage in večinoma jo moram odstranjevati. Uporabljam pa SHT 31. Mi je pa všeč ta boschov, ki si ga omenil. Mogoče ga uporabim, ker imam namen posodobiti regulacijo in iti tudi jaz online. Mr. Green

p.s. Kje imate nameščene senzorje v zorilnici? Sam študiram, da bi jih več uporabil in povprečil, ker na različnih mestih kažejo različno vlago.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam sicer vinsko klet in vlago dodajam tako kot MarkoM z zlivanjem vode po tleh.
Potrebno količino vode izračunam glede na Δ%RH in temperaturo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Senzor je v višini salam. Tam ti je vlaga pomembna
Sicer pa je dobro imeti tudi interno mešanje zraka saj si sam pogruntal, da je med stropom in tlemi lahko 10 ali več procentov razlike.
Vendar pozor. Mešanje zraka mora biti zelo "nežno" saj so salami občutlivi na prepih.
BME688 senzor se mi zdi zanimiv. Sem naročil še jaz enega pa da vidimo Smile

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group