www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vloga za izdajo soglasja za priključitev sončne elektrarne
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zgantar
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 11 Jan 2023 13:13
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2023 12:45 pm    Naslov sporočila:  Vloga za izdajo soglasja za priključitev sončne elektrarne Odgovori s citatom

Ojla,
prosil bi za pomoč pri izpolnjevanju vloge za izdajo soglasja za priklop sončne elektrarne, ki jo nameravam oddati sam.

Zataknilo se mi je pri:
- Vrsta generatorja (asinhronski/sinhronski/fotonapetostni) - domnevam, da je fotonapetostni?
- Ali ima kdo primer enopolne sheme priklopa, ki bi jo lahko uporabil kot primer s katerega bi potem narisal mojo vezavo?

Najlepša hvala,
Žiga
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2023 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že na tem forumu je bil primer:
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?p=569585&sid=337be4508363a3b92f8a7f44e96b1920
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zgantar
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 11 Jan 2023 13:13
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2023 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

shmandi je napisal/a:
Že na tem forumu je bil primer:
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?p=569585&sid=337be4508363a3b92f8a7f44e96b1920


To sem videl ja, ampak je žal malo premajhna resolucija, da bi lahko razbral točno kateri elementi so na sliki. PDF ali pa kar izvorna datoteka, bi bilo veliko boljše.

Kaj pa tip generatorja?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marans
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Dec 2022 21:36
Prispevkov: 26
Aktiv.: 1.62

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zgantar je napisal/a:
shmandi je napisal/a:
Že na tem forumu je bil primer:
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?p=569585&sid=337be4508363a3b92f8a7f44e96b1920


To sem videl ja, ampak je žal malo premajhna resolucija, da bi lahko razbral točno kateri elementi so na sliki. PDF ali pa kar izvorna datoteka, bi bilo veliko boljše.

Kaj pa tip generatorja?

Tip generatorja: fotonapetostni.
Način vključevanja v DS: PS.3A.
Način obratovanja: M.

Priključna moč. Meni je logično, da na vlogo za oddajno moč vpišeš sedanjo in želeno oddajno. En prodajalec SE je rekel, da pišeš odjemno moč. Seveda pa lahko pišeš obe. Glede na to, da sta oba podatka v soglasju, je verjetno najbolj pragmatično napisati kar oboje.

Objavljena enopolna shema je OK kljub ločljivosti. Popraviš številke in vpišeš svoje podatke. Imam pa to isto shemo predelano tudi na 2 veji, če potrebuješ.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rs1975
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 20:31
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 09, 2023 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj ste pa na enotni vlogi vpisali pod:
Priključna moč - obstoječa:
Priključna moč - nova:
Nazivna napetost generatorjev:
Nazivna frekvenca:
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ELEkt
Član
Član



Pridružen-a: Sob 09 Sep 2023 12:30
Prispevkov: 23
Aktiv.: 3.43

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 02, 2023 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Diverzija z Niko6-tovo enopolno shemo uspela Smile
Se priporočamo za dobre ljudi z enopolno shemo SE + hranilnik !!

Sem pa dobil tale dodaten stavek poleg odobrenega soglasja:
"V postopku priključevanja uporabnika na distribucijsko omrežje ni več potrebna pogodba o priključitvi na distribucijski sistem, kar je skladu z Zakonom o oskrbi z električno energijo (Uradni list RS, št. 172/21). V nadaljnjem postopku morate pred priključitvijo podati Vlogo za priključitev in uporabo sistema in izpolniti priloge poslane zraven dopisa.
Predračun za plačilo stroškov priključevanja boste prejeli s pogodbo o uporabi sistema."


Je to kaj novega, in kaj točno pomeni ? Kak korak manj pri montaži/realizaciji ?

+ me ful zanima kako zdej to speljat, da ne bi dal na streho, ampak nekam poleg Smile ELektro vem da ne bo gledal, ko pride, Eko skladu bom že poslal fotko od soseda, kako pa je z zavarovanjem - zavarovalnica pa zna kaj komplicirat, kajne ? Še kdo drug ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 292
Aktiv.: 2.02

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 02, 2023 12:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za elektrodistributerja je pomembna moč elektrarne, razsmernik in ločilno-merilno mesto. Lokacija PV modulov jih ne zanima. Je pa, se mi zdi, v klolikor PV paneli niso na strehi, potrebno gradbeno dovoljenje (preveri, da ne boš imel težav)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 02, 2023 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če boš dajal slike od soseda bodi pozoren, pri meni so želeli sliko celotne hiše tako, da se vidi vse panele in dodatne slike, da se jih lahko tudi prešteje.
Kaj jih je tudi zmotilo, v ponudbi sem imel 31 panelov, na slikah, na računu in dokumentaciji pa 29. Zato so potrebovali razlago. Na srečo nas ta obrazložitev ni prestavila nazaj na konec vrste.
Kaj hočem reči, verjetno je že marsikdo kaj poskušal in so precej previdni in iščejo dlako v jajcu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nekdo_nekje
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2014 18:54
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 09, 2023 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam ravno tako namen sam oddati soglasje, da se sprovede še v tem letu, vendar se mi ravno tako ustavi pri enopolni shemi. Slike iz druge teme ne morem pogladati, ker nisem aktiven član.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tole je tudi mene začelo na hitro zanimati šele sedaj, ker se je nabralo nekaj € in zgleda da bomo drugo leto obnavljali 34 let staro streho pa če bi bilo možno, zakaj ne bi dal gor še kakšen sončni kilovat ... ... spadamo pod Elektro Celje, elektriko pa plačujemo Petrolu; opažam tudi velike obcestne panoje ki ponujajo da zrihtajo soglasje zastonj... kako je torej s temi zastonj soglasji? V čem je finta? Kot zastonj meritve za plastična okna? Pride, izmeri, da ponudbo, potem pa če kupiš pri njem - ok, če pa ne, pač ne? Ker na veliko "strašijo" s tem da bo po novem letu veliko slabše.
Če dobiš soglasje za 8kW, jih potem moraš montirati 8, ali lahko tudi 4 ?

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.90
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2023 2:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mislim da lahko manj ,to je 4KW
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marsovcek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Jun 2012 11:27
Prispevkov: 157
Aktiv.: 1.09
Kraj: Okolica Celja

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2023 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni, tudi meni se je zataknilo pri izpolnjevanju vloge.

Naziv elektrarne/proizvodne naprave:
Lokacija: - dam ime kraja, ali napišem streha? Very Happy

Način, na katerega se želim vključiti, mora biti po Energetskem zakonu in ZSROVE?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonus
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2014 22:50
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.97
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2023 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

marsovcek je napisal/a:
Pozdravljeni, tudi meni se je zataknilo pri izpolnjevanju vloge.

Naziv elektrarne/proizvodne naprave:
Lokacija: - dam ime kraja, ali napišem streha? Very Happy

Način, na katerega se želim vključiti, mora biti po Energetskem zakonu in ZSROVE?


Naziv je lahko “SE + ime vlagatelja“
Lokacija= Naslov objekta
Način = EZ-1
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marsovcek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Jun 2012 11:27
Prispevkov: 157
Aktiv.: 1.09
Kraj: Okolica Celja

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2023 12:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za risanje električne sheme s standardnimi simboli sem našel eno zelo uporabno (free) orodje:
https://qelectrotech.org/

je uporabno tudi za risanje PLC vezav, pa pnevmatiko, pa hišne napeljave, ... Ima zelo obsežno knjižnico. Sicer malo samosvoj editor, ampak se ga hitro navadiš.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group