www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

4G/LTE

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
boskosi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Feb 2008 22:16
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.24
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2023 2:25 pm    Naslov sporočila:  4G/LTE Odgovori s citatom

Pozdrav vsem. Vem da že obstaja več podobnih tem, a ker vsak išče neko specifiko sem odprl novo temo.

Torej iščem 4G/LTE modem. Gledal sem že od Hot ZTE kjer dobiš zraven še 300gb podatkov in rabljen huawei B535. Ima kdo kaj izkušenj z enim ali drugim, predvsem pri sprejemu 4G signala? Uporabljal bi se kot dostop do interneta, se pravi you tube ipd, občasno tudi kak ogled TV SLO preko MMC. S telefonom S7 edge je to kar delovalo čeprav je MMC občasno štekal, kar pa pripisujem bolj postavitvi telefona na mesto kjer je signal bolj slab.

Priporoča kdo kaj drugega v cenovnem rangu d0 100€?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2023 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam Huaweia prav tega. Ga postavil kakšen teden nazaj skupaj z dvema zunanjima antenama obrnjenega proti bazni postaji, ki je oddaljena cirka 5 kilometrov daleč. Zaenkrat v dobrih razmerah potegne približno 60/60M. Malo se bom moral poigrati z antenami, ker mislim, da če jih še malo premaknem bi moralo še bolje delat samo se mi ravno ne zljubi v tem mrazu premikat zadeve. Router je namreč lociran na podstrešju, ki pa ni izolirano.

Ta router ima neke svoje bedarije udelane v firmware, ki pa na stabilnost povezave ne vpliva. Naprimer, registrirat ga moraš preko brezžične povezave, da se potem polno poveže preko LANa. Res je bedarija, če je router lociran na podstrešju ti pa si napeljal kabel v sobo kjer imaš stacionarni računalnik. To je tudi edina hiba, ki pa ji ne poznam pametnejše ideje, kako jo eliminirati.

Brezžično omrežje na Huaweiu sem želel izklopiti, ker sem za to uporabil svoj router. Huawei naj se ukvarja z stabilno povezavo do bazne postaje. Za WLAN omrežje uporabljam svoj router pri stacionarnem računalniko v sobi.

Aja pozabil dodati. Bazna postaja in router se nahajata na podeželju, kjer običajno komunicirajo v frekvenčnem obmocju b20. Ta pa nima tako velike propustnosti tako, da je 60/60M odlična hitrost.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka


Nazadnje urejal/a brezimenko Tor Jan 31, 2023 9:49 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boskosi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Feb 2008 22:16
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.24
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2023 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Supeeer....hvala lepa....bo pr meni tud kr ta Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group