www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nadgradnja windows 11
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tonesem
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Jul 2019 14:20
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.84

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2023 7:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Vas še ni izučilo, da je vsaka druga verzija Windowsov en drek vredna Confused

Win 98 Very Happy
Win ME Rolling Eyes
Win XP Very Happy
Win Vista Rolling Eyes
Win 7 Very Happy
Win 8 Rolling Eyes
Win 10 Very Happy
Win 11 Anxious


To je resnica Smile Neumno spreminjanje grafičnega vmesnika z praktično zanemarljivimi prednosti in dodatnimi presilnimi idejami kot npr. vsiljevanje MS računa, to je na kratko trenutno razlika med win 11 in 10...

Zanimivo je še to da enkrat preden so microsoft prodali indijcem so govorili o tem da ne bo več naslednjih izdaj pač pa samo nadggradnje t.i. win 10.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 1:47 pm    Naslov sporočila:  Re: Je kdo poskusil Odgovori s citatom

zoran je napisal/a:
erbi je napisal/a:
Je kdo poskusil tole: https://www.youtube.com/watch?v=7QMrB4LxqQ8&ab_channel=jensd_be ? Deluje, ali lahko pričakujem popolno sesutje?


Sem poizkusil. Na starejši desktop naložil Win10 in potem po prikazanem postopku nadgradil na Win11. Brez problema. Je takoj bilo na razpolago nekaj updatov, ki pa jih nisem naložil. To pride na vrsto jutri.
Na disk naložil nekaj datotek in vse so ostale nedotaknjene.
Kako bo pa naprej pa se bo videlo ob uporabi.


Vse deluje? Posodobitve tudi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2023 11:18 pm    Naslov sporočila:  Re: Je kdo poskusil Odgovori s citatom

mato1111 je napisal/a:
zoran je napisal/a:
erbi je napisal/a:
Je kdo poskusil tole: https://www.youtube.com/watch?v=7QMrB4LxqQ8&ab_channel=jensd_be ? Deluje, ali lahko pričakujem popolno sesutje?


Sem poizkusil. Na starejši desktop naložil Win10 in potem po prikazanem postopku nadgradil na Win11. Brez problema. Je takoj bilo na razpolago nekaj updatov, ki pa jih nisem naložil. To pride na vrsto jutri.
Na disk naložil nekaj datotek in vse so ostale nedotaknjene.
Kako bo pa naprej pa se bo videlo ob uporabi.


Vse deluje? Posodobitve tudi?


Ja, tudi posodobitve je naredil, ko so bile na voljo. Ni bilo problemov s tem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darkwarrior
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Dec 2014 20:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.08
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 01, 2023 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tonesem je napisal/a:
To je resnica Smile Neumno spreminjanje grafičnega vmesnika z praktično zanemarljivimi prednosti in dodatnimi presilnimi idejami kot npr. vsiljevanje MS računa, to je na kratko trenutno razlika med win 11 in 10...


Tisto s MS racunom se da resit, ko sem testiral win 11 (takrat ko je ven prisel) nisem nobenga MS accounta not dajal, normalen windows racun sem naredil. To se vse da bypassat. Saj smo ze navajeni pri 10 da je pac potrebno modificirat win da je uporaben(win 10 original z metro in slabsim start menijem kot 7 meni ni vsec) Mislim da prednosti win11 niso zanemarljive, sploh tali novejsi intel processorji imajo efficiency cores, to ti nic ne koristi ce imas win10. Na povrsini win11 ne izgleda nekaj dosti izboljsan, ampak je veliko under the hood izboljsav. Kot povrsinske izboljsave mi je pa vsec context menu rework, pa nasploh lepsi izgled. Ni mi pa vsec ker so odstranili veliko nastavitev za opravilno vrstico. Mislim da MS recept tukaj ne velja, ker je celih 7 let med 10 in 11

tonesem je napisal/a:
Zanimivo je še to da enkrat preden so microsoft prodali indijcem so govorili o tem da ne bo več naslednjih izdaj pač pa samo nadggradnje t.i. win 10.


Ja take so bile govorice, vendar to preprosto ni izvedljivo ker se strojna oprema nonstop izboljsuje.. recimo stari PCji nimajo TPM 2.0.. microsoft sicer lahko to zahtevo da not v win 10 nadgradnjo, vendar to pomeni da kar na enkrat po update win ne bo vec deloval na sistemih ki tega nimajo. Ze v preteklosti so nekateri imeli probleme s win 10 izboljsavami, zato jih je MS tudi nehal delat in so sli delat samo se varnostne popravke. Namesto tega so preprosto nov win naredil in s tem naredili crto, zato da bo win10 lahko se naprej podpiral starejse sisteme, a ne bo drzal nazaj novejsih sistemov, ker za te je na voljo win 11.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group