www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zastonj elektrika

 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
moja.priloznost@gmail.com
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 29 Jan 2023 19:05
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.20

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2023 11:28 pm    Naslov sporočila:  Zastonj elektrika Odgovori s citatom

Potrebujem letno cca 3 mega dodatne elektrike. Zastonj elektrike. Nisem poznavalec, vendar sem pregledal veliko videov na temo generator, ki je narejen iz avtomobilskega alternatorja vezan na različne motorje. Nekateri so zelo prepričljivi, niso pa zaupali vseh podatkov. Zadeva nekaterim dela, nekateri so zgrešili.

Zanima me, ali je kdo že poskušal, kaj takega narediti, da pridobiva elektriko z avtomobilskim alternatorjem?

Se priporočam za kakšen namig.

LP

Vladimir
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Elektriko z avtomobilskim alternatorjem pridobivam vsak dan. Vsakič, ko vžgem avto. Pač motor teče in porablja bencin, iz alternatorja pa dobiš elektriko. Nobenih skrivnosti ni pri tem.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.39

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žal zastonj elektrike zaenkrat še ni.
Lahko pridobivaš elektriko s solarnimi paneli mogoče veter ... ampak bo za takšno količino potreben visok finančni vložek v tisočih € .

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 8:55 am    Naslov sporočila:  Re: Zastonj elektrika Odgovori s citatom

moja.priloznost@gmail.com je napisal/a:
Potrebujem letno cca 3 mega dodatne elektrike. Zastonj elektrike.

Jaz bi jo rabil 2x toliko, če si mislil 3MWh
Na tehničnih forumih smo radi natančni in nedvoumni.


moja.priloznost@gmail.com je napisal/a:
Nisem poznavalec, vendar

To smo opazili takoj Wink
Tudi iskalnikov ne poznaš ...


moja.priloznost@gmail.com je napisal/a:
sem pregledal veliko videov na temo generator, ki je narejen iz avtomobilskega alternatorja vezan na različne motorje.

A res, pozabil si priložiti povezave (link)


moja.priloznost@gmail.com je napisal/a:
Nekateri so zelo prepričljivi, niso pa zaupali vseh podatkov. Zadeva nekaterim dela,

Saj dela, ampak večinoma ne tako kot skušajo prikazati, gre za nabiranje ogledov na YT ...

moja.priloznost@gmail.com je napisal/a:
nekateri so zgrešili.

Zagotovo


moja.priloznost@gmail.com je napisal/a:
Zanima me, ali je kdo že poskušal, kaj takega narediti, da pridobiva elektriko z avtomobilskim alternatorjem?

Ne samo poskušal, tudi naredil sem, stestiral, uporabljal, nekaj od tega je še vedno v uporabi stalno, nekaj po potrebi.

Zastonj elektrike ni, lahko je kvečjemu poceni. Vedno je treba upoštevati tudi vložek v izdelavo ali nakup naprave, vzdrževalne in obratovalne stroške.



moja.priloznost@gmail.com je napisal/a:
Se priporočam za kakšen namig.

Ne verjemi vsemu kar vidiš na YT



.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odpreš fitnes klub, ženske gonijo kolesa, verige koles napelješ do alternatorja in imaš elektriko, in ne samo da je zastonj še plačajo ti. Wink
_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Generator bo delal, če boš imel zraven en večji orgonski top
Mr. Green

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 168
Aktiv.: 4.86
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en trol...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moja.priloznost@gmail.com
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 29 Jan 2023 19:05
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.20

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

wow...

hvala gospodje za komentarje...

- menim, da ni nič narobe, če se prizna, da nisem poznavalec, POMEMBNO, je, da sem pa se pripravljen UČITI in NAUČITI in narediti.

- tu se pojavljam, če je kdo pripravljen biti mentor, menim, da to ni nič narobe. Če se bo kdo našel odlično, če ne, se bom drugače organiziral...


Zastonj elektrika ... oprostite širok pojem: da malo dopolnim dopolnim definicijo - cilj:

- želim napravo, ki bi recimo poganjala en grelec v bojlerju.

- sestavni del te naprave bi naj bil avto alternator in nakaj kar ga poganja ali pa v kombinaciji z večjim motorjem, da deluje samo.

VEM, vsi ki pravite, da to ne gre, to ne rabim slišati, prosim za komentarje samo tistih, ki veste, da se to DA narediti.

no za sedaj en link, kako bi naj to izgledalo:

https://www.youtube.com/watch?v=0zDWLGreSyM

V primeru, da ima kdo, kaj takega narejeno, super, pove naj koliko stane, pa kupim, ali pa se dogovorimo, da to naredimo...

Me veseli

Lp

Vladimir
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mateik
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Avg 2022 18:31
Prispevkov: 148
Aktiv.: 7.18
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe, tale video je kot vsi ostali, nateg Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moja.priloznost@gmail.com
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 29 Jan 2023 19:05
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.20

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 5:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še tega pogledati


https://www.youtube.com/watch?v=ovSPkIcJJDk&list=RDCMUC0xaIinhwrms1q5THM37d2Q&index=1


LP

V
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.21
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam podobno narejeno. Sicer imam še inverter umes, da je 230v napetost bolj stabilna in lahko poganja tudi bolj občutljive stvari, kot pa je npr. električni grelec. Samo bencin daš, zaženeš in imaš zastonj elektriko.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 5:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

moja.priloznost@gmail.com je napisal/a:
- sestavni del te naprave bi naj bil avto alternator in nakaj kar ga poganja ali pa v kombinaciji z večjim motorjem, da deluje samo.

VEM, vsi ki pravite, da to ne gre, to ne rabim slišati, prosim za komentarje samo tistih, ki veste, da se to DA narediti.

no za sedaj en link, kako bi naj to izgledalo:

https://www.youtube.com/watch?v=0zDWLGreSyM


Da je tole nateg je več indicev:
- moč 7kW za alternator - ne obstaja
- pri taki moči je alternator prilepljen z vročim lepilom, to bi odtrgalo že pri nekaj W ali največ nekaj 10W moči
- tisti mali motorček od ročnega vrtalnega strojčka je cca 100W moči, ne more poganjat 7000W
- jermenček je močno podhranjen za večje moči
- ko pogledaš ostale njegove video predstavitve Liar d'oh! Whistle

Na tem forumu je več tem v katerih je ideja, da bi napajali grelec v bojlerju, ena z alternatorjem je bila nedolgo nazaj ...

Če res VEŠ, potem bi resnično MORAL vedeti, da zakon o ohranitvi energije še vedno velja in da so take neumnosti kot v tem posnetku en velik nateg s ciljem, da se pridobi čim več ogledov.

Verjamem, da ne maraš slišati ali prebrati, resnica pa je, da RABIŠ slišati, da se v prihodnje ne boš kar tako pustil vleči za nos.

7kW alternator v tej velikosti seveda ne obstaja, nekje do 1,5kW je realno, ampak nikakor ne s takimi magnetki.

Komentiram zato, ker VEM, da se to DA narediti, ampak zadeva ne deluje tako kot misliš.

V svoji dolgoletni praksi sem predelal že večje število alternatorjev na različne načine, tudi previjal sem jih, da je navitje imelo večje število ovojev in s tem višjo izhodno napetost, oziroma uporabno napetost pri nižjih vrtljajih.

Nekaj realnega je recimo tale video: https://www.youtube.com/watch?v=Fw1UYXyzpLA
Preverjeno je veliko boljši pristop in deluje dobro... žal se ne poganja sam z enim malim motorčkom.

Več o tem https://www.google.com/search?q=permanent+magnet+rotor+alternator



Verjetno si zgrešil forum, ker tukaj smo strokovno podkovani in imamo v glavnem bogate izkušnje, zato bodo naši komentarji temu primerni. Če nas misliš provocirat in prepričevat v nasprotno, boš Brick wall

Lahko ti ponudim sestavne dele za sobno kolo, ki je namenjeno proizvodnji električne energije. Bi ti ponudil gotov izdelek, ampak trenutno nimam na zalogi.
Za skromnih 400eur dobiš sestavljen generator z že vgrajenimi zelo močnimi magneti, vgradiš ga na okvir kolesa, dodam še usmernik in merilne inštrumente.


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 5:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

moja.priloznost@gmail.com je napisal/a:
Pa še tega pogledati


Mislim, da si dobil dovolj jasne odgovore na svoja vprašanja. Tole gre v smeti. Lepljenje nekih tisočkrat prežvečenih linkov nima smisla. Sestavi, preizkusi, naredi meritve, posnemi svoj video ... potem se pa spet oglasi. Do takrat je pa tega trolanja dovolj.

:closed:
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Testni forum, brisano, smeti, offtopic Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group