www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

plošča vestel 11ak30 od CRT TV-ja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 4:13 pm    Naslov sporočila:  plošča vestel 11ak30 od CRT TV-ja Odgovori s citatom

Mogoče se komu valja doma plošča vestel 11ak30 od CRT TV-ja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 5:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je moja ustrezna:
https://www.bolha.com/klasicni-tv/klasicni-televizorji-plosca-ak30-sansui-tv-20-oglas-1581047
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prvotni problem je bil pri mojem TV-ju, da je standby ledica samo gorela in ni nič odreagirala na daljinec. Baterije daljinca so nove in daljinec dela. Preizkušeno. TV se v glavnen ni prižgal. OK TV sem odprl in očitno je pri teh platah problem, da še ostane nabiti kondezator nekaj časa po izklopo. Zato sem naredil kratki stik na kondezatorju, da sem ga izpraznil. Opazil sem en slab lot na enem kondezatorju. Potem sem pomeril vse diode in tranzistor BU808. OK TV sem vklopil in po vklopu je odletela varovalka in tisti mosfet na napajalnem delu. Zdaj imam z kitajske naročeni ta mosfet in tisti napajalni čip v dip 8 ohišju.



Citiram:

Napisal bostjang

Ali je moja ustrezna:
https://www.bolha.com/klasicni-tv/klasicni-televizorji-plosca-ak30-sansui-tv-20-oglas-1581047


Ta tvoja plata bi bila drugače OK samo potem izgubim en scart vhod. Drugače imam zasedena oba scart vhoda in tudi RCA vhode s prednje strani.

TV je drugače mono. Najrajši bi ga predelal v stereo. Zato bi bil zelo vesel stereo plate z dvema scart priključkoma in RCA vhodom.

Ta TV sem pred 10 leti našel v smetnjaku in sem si ga popravil, takrat je bil problem tranzistor BU808. Zdaj je 10 let delala super brez problemov. Za moje pojme so ti TV-ji skoraj nepokvarljivi proti LCD-jam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prijatelju se valjajo doma 3 televizorji CRT, podarimo.

Poceni za simbolično ceno je na voljo LG LCD televizor 26"

Mimogrede, ali je sploh mogoče da nekdo še vedno gleda CRT TV Shocked
Osebno mi je full-HD minimum, če je SD 1366x768 zame ne ustreza več, zmazek od slike, danes mora biti 4K in seveda je logično, da mora biti signal ustrezne kvalitete...

Poraba energije ob cenah, ki so in ki prihajajo potem, ko ne bo več regulacije cen, tudi nekaj pomeni, CRT ima znatno večjo porabo Wink

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Prijatelju se valjajo doma 3 televizorji CRT, podarimo.
Mimogrede, ali je sploh mogoče da nekdo še vedno gleda CRT TV Shocked
Wink


Da. Moj sosed, ker preko interneta (TV) ne dobi tistega, kar si želi.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti tranzistor in čip bi najbrž dobil tudi v EU, da bi hitreje popravil.
Najbrž boš zaman iskal drugo ploščo (razen, če redno preverjaš kakšno deponijo) tako, da je bolje, da na stereo predelaš obstoječo. Sprašujem se, če ima firmware že podporo za stereo čip.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 5:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Prijatelju se valjajo doma 3 televizorji CRT, podarimo.

Poceni za simbolično ceno je na voljo LG LCD televizor 26"

Mimogrede, ali je sploh mogoče da nekdo še vedno gleda CRT TV Shocked
Osebno mi je full-HD minimum, če je SD 1366x768 zame ne ustreza več, zmazek od slike, danes mora biti 4K in seveda je logično, da mora biti signal ustrezne kvalitete...

Poraba energije ob cenah, ki so in ki prihajajo potem, ko ne bo več regulacije cen, tudi nekaj pomeni, CRT ima znatno večjo porabo Wink


Danes LCDje mečejo stran ali talajo zastonj, še jaz imam enega za podarit, vendar je sedaj ravno sneg prišel vmes. CRT je pa že vsaj 15 let tehnologija, katere ne bi smel nihče več gledat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
Tisti tranzistor in čip bi najbrž dobil tudi v EU, da bi hitreje popravil.
Najbrž boš zaman iskal drugo ploščo (razen, če redno preverjaš kakšno deponijo) tako, da je bolje, da na stereo predelaš obstoječo. Sprašujem se, če ima firmware že podporo za stereo čip.


Ne tega čipa in tranzistorja ni na Farnellu, ne na Digikey-ju, ne na muoserju. V glavnem noben dobavitelj od HTE-ja ga nima. Zato je edina opcija ebay kitajska. To sta čip MC44608 in tranzistor SSP7N60B. Ta dva elementa sem že naročil iz kitajske za bočič in vse možno, da ju bom dobil v kratkem.

Zdaj vmes sem pa še čaral na tej plati: Slučajno sem doma našel nek zelo podoben tranzistor, ta čip sem pa tudi odlotal iz ene druge plošče. Dal sem ga na dip 8 podnožje, da ne bom potrgall pade, če bom dosti čaral na tem. Potem sem vklopil TV varovalka je ostala cela in treranzistor, ampak še vedno napajalnik ne dela. Lahko je ta čip seveda že bil skurjen. Ker slučajno doma imam 5 transistorjev BU808 sem še tudi tega zamenjal. Tega sem si pre leti naročil iz kitajske, ker je to standartna napaka. Zdaj sem sicer tudi zamenjal optokopler in čakam na čip in tranzistor iz Kitajske. Takrat bom videl, če nisem še kaj dodatnega skuril.

Doma sicer imam še eno ploščo 11AK30. samo je v takem stanju, da ni uporabna, pol elementov manjka, zlomljena in potrgani padi. To je bila plošča, s katero sem pred 10 leti se začel učiti popravljati vestel TV-je z to plato. Takrat, ko sem ugotivil, da bi mgel zamenjati samo BU808 sem ploščo naredil že neuporabno. Čaral sem vsemogoče, in naredil še 100 dodatnih napak in vse skupaj samo zakompliciral. tako sem tudi potrgal pade na plošči. BU808 je standardna napaka na teh TV-jih Ta prvi TV je bil vzeti iz kontejnerja. Tako imam tudi doma rezerven VN trafo od te plate. razen tega, da bi ga mogel ponovno nastaviti. Ker sem takrat pred 10 leti delal marsikaj na tej plošči.

Potem sem pa slučajno nekaj mesecev po tistem našel drugo televizijo z to plato. Takrat sem že vedel, da moram samo zamenjati BU808 in televizija bo delovala naprej.
To sem si štel kot uspeh in sem se nekaj naučil. Potem si rekel če bo ta televizija delovala vsaj še 5 let je to moj dober uspeh. Seveda je delovala točno 10 let. Danes noben LCD ne bo zdržal tako dolgo. Po koncu garancije se LCD-ja več ne da popraviti, razen če so napihnjeni kondenzatorji samo.

Imamo še več televizij doma tudi LCD. To, kar jaz delam je samo učenje elektronike. Imam veselje lotati in šraufati in popravljati kar koli. Škoda, ker mi na Surovini ne dajo nič, kar bi lahko od njih nesel za poravljanje. Čeprav v Mariboru na Teznu, tisti ki delajo na Surovini in tisti, ki imajo tam nekaj poznanih ljudi marsikaj odnesejo iz Surovine in prodajo v Mariboru na Boljšjem sejmu.

Nekateri zapravljate denar za čike, jaz pa denar nosim redno v HTE, ker me elektronika zanima in veseli in nostop kaj lotam in popravljam.


Nazadnje urejal/a damjango Pon Jan 23, 2023 8:20 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je sedaj nadaljevanje teme na tem foromu izpred 10 let Tam se da prebrati, kaj vse sem takrat čaral na plošči vestel 11AK30.

Pa da omenim, meni se na podstrešju valja marsikatero tiskano vezje od televizij, videorekorderjev, radijev,.... Pa da omenim, katere dele od pralnih strojev vse imam na podstrešju. Nekoč pred leti so tako, kot sem jaz, bili vaški serviserji. Oni so se učili na način sprobavanja in praktičnega dela. Samo jaz sem 15 let prepozen. Plastika in pleh gre na odpad elektroniko pa si shranim, ker velikokrat je kaj pametnega za odlotati in ponovno uporabiti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2023 9:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
CRT je pa že vsaj 15 let tehnologija, katere ne bi smel nihče več gledat.


Kako pa naj igram Duck Hunt ? Eh?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.53
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2023 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango je napisal/a:


Ne tega čipa in tranzistorja ni na Farnellu, ne na Digikey-ju, ne na muoserju. V glavnem noben dobavitelj od HTE-ja ga nima. Zato je edina opcija ebay kitajska. To sta čip MC44608 in tranzistor SSP7N60B. Ta dva elementa sem že naročil iz kitajske za bočič in vse možno, da ju bom dobil v kratkem.



Poskusi kontaktirat Media trade oni so včasih prodajali materjal za televizorje, morda imajo še kaj tega na zalogi. Whistle

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2023 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Srecko je napisal/a:


Poskusi kontaktirat Media trade oni so včasih prodajali materjal za televizorje, morda imajo še kaj tega na zalogi. Whistle

LP Srečko



Ne rabim kontaktirati, ker sta ta dva elementa že na poti. No ravno zdaj sem preveril sledenje pošiljke in je danes prispela iz Kitajske skozi Madžarsko v Slovenijo. Tako, da jutri te elemente dobim. Predvidevam, da je šel tudi tisti upor 2,2R 5W. Sicer nevem, če ima v Mariboru na HTE na zalogi. Zato bom jutri v službi "ukradel" upor 4,7R 10W. Mogoče bo tudi okej. Trenutno sem med tednom v Mariboru, kjer imam službo. tako, da bom javil, kako in kaj v soboto, ko pridem domov v Prekmurje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TV sedaj dela. Problem je bil, ker je bil skurjeni tudi tisti upor 2,2 Omega 5W. Upor sem zamenjal z 2,2 Omega 10W. Tega sem slučajno nekje doma našel. Sicer nevem zakaj pri teh vestel platah se to dogaja, da ostane nabiti kondenzator, posledično tudi VN trafo in anodni priključek na ekranu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2023 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zato ker verjetno ni upora na elkotu za 310 V proti masi.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
darkwarrior
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Dec 2014 20:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.08
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 1:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sebaveh je napisal/a:
qwertz je napisal/a:
CRT je pa že vsaj 15 let tehnologija, katere ne bi smel nihče več gledat.


Kako pa naj igram Duck Hunt ? Eh?


Duck Hunt in druge NES zapper igre ne delajo vec tudi ce imas Flatscreen crt. Mors prav tisto "nepopeglano" iz 90tih in prej imet Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group