www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prikrite tehnologije

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
noads
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 14 Feb 2023 21:56
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 4:19 pm    Naslov sporočila:  Prikrite tehnologije Odgovori s citatom

Zdravo!

To je moja prva tema v tem forumu in bi rad opisal zadevo kot sem sam uvidel in v želji za debatiranje.

V glavnem sem invaliden, tako da imam vedno dovolj časa za tisto kar me veseli in to je resnica in kako zadeve delujejo.

Da ne bo tema prevelika, bi se za zdaj osredotočil na Nikola Teslo. (med drugim sem ugotovil, da je planckova konstanta narobe razumljena, ker so enote spremenili in umaknili cikle, AC MHD propulzijo prikrivajo, saj bi odlično delovala v propulziji ladij in domnevam da bi delovala v vakumu če prirediš...)


Torej: Nikola Tesla se ni bojeval za AC proti DC. To je bila bitka med Edisonom in general electric... Nikola Tesla se je zanimal za prenos energije preko enega prevodnika in to mu je tudi uspelo.
marconi je dejansko uporabil Tesla sistem in prenašal energijo preko zemlje in ne le signal, kateri sledi kvadratna inverzija na razdaljo. (dokaz za to je; sodišče je po smrti Tesle odobrilo njegov Vanderclyffe tower (Tesla tower) patent in marconi je izgubil status "iznajditelja radija", čeprav nam to še vedno lažejo. [tisti ki vplivajo na šolske knjige tudi vplivajo na znanost, banke, politiko....])

Nikola Tesla ni bil le proti radiju, čeprav se je zmotil ko je rekel, da v kratkem bomo ugotovili, da je bil radijo največja neumnost človeške znanosti... še vedno to ljudje niso pogruntali in vse kar je nad 1Ghz frekvence je škodljivo za ljudi, saj odpre možgansko-krvno zaščito.

Nikola Tesla je tudi sovražil einstaina, ki si je zmipljeval okrivljen prostor in neuporabne enačbe.

Na youtubu priporočam te 3: ItsBS, Fractal Woman, Sky Scholar.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 5:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz katere hruške si pa ti dol padu? Pray
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
noads
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 14 Feb 2023 21:56
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"He sued the Marconi Company for infringement in 1915, but was in no financial condition to litigate a case against a major corporation. It wasn't until 1943—a few months after Tesla's death— that the U.S. Supreme Court upheld Tesla's radio patent number 645,576."

This is what google say and patent: "System of transmission of electrical energy."

Moraš biti malo bolj specifičen o čem se ne strinjaš.

zgoraj je dokaz da je marconi pošiljal energijo in ne radijo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce imas dovolj casa, se najprej loti preverjene in dokazane teorije in sele nato teorije zarot ...

Samo en primer tvoje zmote, ki bi jo z res malo branja in znanjem OSNOVNOSOLSKE fizike zlahka ovrgel:
Soncna (vidna in nevidna) svetloba je elektromagnetno valovanje in PRECEJ nad tvojo mejo 1 GHz Wink https://www.britannica.com/science/color/The-visible-spectrum

Samo mojih pet centov ...

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.60

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Soncna (vidna in nevidna) svetloba je elektromagnetno valovanje in PRECEJ nad tvojo mejo 1 GHz Wink https://www.britannica.com/science/color/The-visible-spectrum
Lp, G


Saj sončna svetloba tudi škodi Rolling Eyes

Mene vedno peče koža, ko sem na soncu (malo predolgo)

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bjarni
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Dec 2022 15:02
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.97
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam občutek da se nekdo igra s ChatGPT in rezultate kopira na forum Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
noads
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 14 Feb 2023 21:56
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Ce imas dovolj casa, se najprej loti preverjene in dokazane teorije in sele nato teorije zarot ...

Samo en primer tvoje zmote, ki bi jo z res malo branja in znanjem OSNOVNOSOLSKE fizike zlahka ovrgel:
Soncna (vidna in nevidna) svetloba je elektromagnetno valovanje in PRECEJ nad tvojo mejo 1 GHz Wink https://www.britannica.com/science/color/The-visible-spectrum

Samo mojih pet centov ...

Lp, G

Voda v atmosferi požre večino mikrovalov in še to so frekvence ne-ponavljajoče, tako da če narediš resonantno LC vezje na 2,45Ghz sonce ne bo nikoli imelo resonančnega signala, da bi LC poganjalo.

Ampak nima veze, kajti če bi imeli Nikola Tesla tehnologijo, bi radiojo uporabili za zdravljenje ljudi z resonanco patogenov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
noads
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 14 Feb 2023 21:56
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bjarni je napisal/a:
Imam občutek da se nekdo igra s ChatGPT in rezultate kopira na forum Smile

Ne razumeš.
Sem le invalid in vedno raziskujem.

Recimo mitsubishi je želel naredit ladjo na AC MHD propulzijo in so zračunali da bi delala 100 vozlov. Nekdo je najbrž uplival na njih in so se odločili za DC MHD varijanto (8 vozlov).

Ampak še jaz vem da je DC v vodi dobr le za elektrolizo, medtem ko je AC sistem možen ogniti elektrolizi.

Pač elite ne želijo constructivnih tehnologij za rajo.... oni želijo kontrolo in da se cepite


Nazadnje urejal/a noads Sre Feb 15, 2023 9:02 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se je kdo vprašal, zakaj npr. vojska ne uporablja frekvenčnega pasu 2,4GHz? Ali pa nekaterih drugih frekvenčnih pasov...
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
noads
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 14 Feb 2023 21:56
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Se je kdo vprašal, zakaj npr. vojska ne uporablja frekvenčnega pasu 2,4GHz? Ali pa nekaterih drugih frekvenčnih pasov...


Kot sem razumel 2,4Ghz in 60Ghz spadajo pod "neregulirane" frekvence kajti resonančnost z vodo jim poje domet, tako da ne vplivajo na komercijalne signale.

Mogoče še druge frekvence ampak 60ghz bo zanimivo, ker če se ne zbudite boste ob kisik, saj 60ghz absorbira zelo dobro... pa še pseudo maser/phased array tehnologijo ima ta 5g
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2023 8:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Back to basics ... Se enkrat.
Ampak se bom drzal nacela: "Don't fight with a pig in a mud. After a hour you will realize, he is actually enjoying it!"

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2023 8:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Back to basics ... Se enkrat.
Ampak se bom drzal nacela: "Don't fight with a pig in a mud. After a hour you will realize, he is actually enjoying it!"
mucek je napisal/a:
...lahko pa se tudi motim ...
Ne Gregor, mislim, da se ne motiš.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 1:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikola Tesla je bil znanstvenik vizionar, takšni znanstveniki so neke vrste sanjači zato njihove metode razmišljanja in delovanja odstopajo od doktrin in pristopov ki veljajo v takratnem času v katerem so živeli, zato so tudi težko ali narobe razumljeni. V zgodovini so bili take vrste znanstvenikov tudi Leonardo da Vinci in Jules Verne, tudi njih niso ljudje za čas njihovega življenja razumeli, ampak danes vidimo da so bile njune ideje takrat napredne in da sta imela v marsičemu prav.

V časopisu Times so našli kratek porogljiv članek o Nikoli Tesli ko je novinar naredil z njim intervju in je na posmehljiv način napisal da je Tesla izjavil da bodo kmalu prišli časi ko boš z napravo v velikosti žepne ure lahko govoril s človekom ki bo na drugem koncu sveta in bo imel enako ali podobno napravo. Za tisti čas je bilo to nekaj nepredstavljivega in so imeli takšne ki so to govorili za nore, danes pa vidimo da je to res in nekaj čisto vsakdanjega.

Verjamem da bodo nekoč v prihodnosti imele ladije in letala drugačen pogon, brez vijakov in propelerjev, ampak ti časi še niso prišli, pa ne zaradi teorije zarot ali da bi kdorkoli to hotel prikrivati ampak ker znanje in tehnologije ki jih trenutno imamo v praksi to še ne dopuščajo, pa pustimo razne poiskuse ki jih delajo v laboratorijih, tudi fuzijo so uspeli narediti v laboratoriju ampak do praktične uporabe bo, mislim da, minilo še kar nekaj časa.

Dočim Albert Einstein je znanstvenik ki je bil zelo prizemljen, njegove metode izhajajo iz znanja ki velja za tisti čas in to znanje dopolnjuje in gradi na tem znanju naprej, ne preskakuje stvari in sproti z že priznanimi metodam dokazuje svoja odkritja, največkrat na matematičen način, zato teorije relativnosti Nikola Tesla ni maral ker je trdil da je to samo lepo sestavljena zgodba.

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.36
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2023 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nedolgo tega sem na nekem srečanju predstavil mojega predelanega malčka na EV in kaj hitro se je našel nek "učenjak" (mož splošne zdravnice), ki me je prekinil med razkazovanjem predelave,... "Moja žena se ne more niti vsesti v električni avto zaradi škodljivega "sevanja baterije", ker ji bezgavke v trenutku zatečejo in ščitnica odpove" je izjavil !??%$# WTF. Obnemel sem. Nisem našel besed saj me je dobesedno sezulo. Nato sem po krajšem molku dejal, da se opravičujem a njegovih idi..skih izjav ne morem komentirati, ker se nisem sposoben spustiti na tako nizek nivo tehničnega znanja, da bi to lahko razložil nekomu, ki ne premore niti osnovnošolskega znanja fizike. Evil or Very Mad

@Mucek: "Don't fight with a pig in a mud. After a hour you will realize, he is actually enjoying it!" Tega si bom pa zapomnil. Si me nasmejal Applause

Aja, pa zemlja je ploščata... Pray
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group