www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

dinamične polnilnice EV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dvince
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 03 Jun 2015 9:34
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2023 8:55 pm    Naslov sporočila:  dinamične polnilnice EV Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
ima kdo doma dinamično polnilnico za EV vezano preko energy metra skupaj s sončno elektrarno?
Prosil bi za primer enopolne sheme.

Kako bi recimo izvedel vgradnjo polnilnice moči 22kW na hišni priključek moči 17kW (3×25A) in SE moči 14kW?

SE +energija iz omrežja bi napajala 22kW polnilnico. Drugače bi moč prilagodljiva preko energy metra. Inštalacija bi morala imet prednost. Če vklopim druge porabnike bi se moč na polnilnici morala avtomatično zmanjšati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2023 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam že nekaj let tako polnilnico. Narejeno v lastni izvedbi. Software custom made tudi v lastni režiji. Lahko ti opišem princip delovanja, pripnem še shemo kontrolerja polnilnice in spisek materiala, ki sem ga uporabil. Mislim, da je bilo nabavljeno vse x2, tako da je vse od kritičnih komponent že pri meni.

Tokovni merilni transformatorji so obešeni na dovodnih vodnikih takoj za glavnim števcem. Priključeni so na "Expandable 6 Channel ESP32 Energy Meter Main Board" na katerem je ESP32-WROOM-32. Server se nahaja pri polnilnici in je v RPI-ju, ki glede na porabo na dovodu regulira "EVSE Controller Kit", ta pa potem preko Type2 kabla pošilja podatke v avto, ki nato nastavi novo vrednost največjega odjema. Pri meni je solarni inverter vezan na dovodne vodnike med tokovnimi merilnimi transformatorji in polnilnico, tako da se največja moč polnilnice določi glede na trenutni skupni odjem hiše, plus doda se še trenutna moč solarnega inverterja. Seveda je treba pazit na preseke vodnikov vse od števca do polnilnice, da ne bomo kasneje kaj brali v črni kroniki.



IMG_20230219_122058549.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.32 MB
 Pogledana:  12 krat

IMG_20230219_122058549.jpg



IMG_20230219_122557203.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.16 MB
 Pogledana:  9 krat

IMG_20230219_122557203.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2023 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj sem zrisal v free online Editorju. Vrednost potenciometra v EPC se nanaša na Viridian EPC. Za vezavo močnostnega dela polnilnice se upošteva vse varnostne zahteve RCCD ali RCBO, 4 polne varovalke, 4 polni kontaktor,...) in preseke vodnikov.


circuit.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  52.37 KB
 Pogledana:  21 krat

circuit.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NacMan
Član
Član



Pridružen-a: Čet 12 Jul 2007 20:01
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.14
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2023 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole mi je odličen projekt. Applause
Lahko malo bolj podrobno opišeš na kak način Rpi(Pi Pico?) komunicira z EVSE enoto, da ta potem preko CP nastavi novo vrednost odjema? Hvala za odgovor.

_________________
love the smell of a napalm in the morning
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2023 12:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Edina "komunikacija" z Viridian EPC je preko upora (v mojem primeru za min 191E in za max 732E) za določanje maksimalne moči polnjena. Jaz imam trenutno rešeno s 5 stopenjsko lestvioa uporov, ki jo izberem z enim od petih relejev. Že nekaj časa je v predalu tudi digitalni potenciometer, potem bo nastavljanje maksimalne moči polnjena zvezna, se pravi manj "stopnic" pri porabi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group