www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Razsmernik 5kW ne štarta - servis

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
urka
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 02 Mar 2023 12:50
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.15
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 1:03 pm    Naslov sporočila:  Razsmernik 5kW ne štarta - servis Odgovori s citatom

Živijo vsem, zanima me, če se tukaj kdo ukvarja s popravili inverterjev oz razsmernikov? Po parih minutah delovanja se je rahlo pokadilo iz dušilke oziroma transformatorčka. Končna stopna je cela.
Za vsako informacijo vam bom hvaležen. L.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prepričan sem, da brez dodatnih informacij ne bo uporabnega odgovora.

Ne vemo, o kakšni vrsti razsmernika je govora, kaj šele tip, katera dušilka oz. transformatorček, v katerem načinu se je to zgodilo, kakšni so sedaj simptomi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urka
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 02 Mar 2023 12:50
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.15
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja res sem zelo posplošil. Gre za hibridni solarni inverter 5KW - 48V. Iščem človeka, ki ga bi bil pripravljen pogledati oziroma popraviti. Ko sem novega priklopil se je normalno zagnal, po nekaj minutah delovanja sem ga odklopil in ko sem ga zopet prižgal, se je rahlo pokadilo iz njega. Na displayu je bila koda napake 3 in svetila je rdeča led za napako. Proizvajalec mi je sicer poslal novega, ampak bi ga rad zrihtal za rezervo. Novi deluje brez problema. Na njega imam priklopljenih 6 panelov zaporedno in 200Ah 48V baterije. Gre se za tale model inverterja https://www.youtube.com/watch?v=MXmxEemLyzU&t=817s
link do spletne strani https://www.felicitysolar.com/500v-pv-input-5000w-hybrid-inverter-with-mppt-100a-inbuilt_p71.html
L.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ce ti ga ne uspe usposobit ga odkupim za kako pametno ceno. Me zanima kako so zgrajeni Mr. Green
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali tudi pri tem Kitajcu napaka 3 pomeni previsoko napetost baterije?

Če veš, da je končna stopnja cela, potem najbrž znaš izmeriti tudi kaj drugega. Torej so vsi močnostni polprevodniki celi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majstr
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Nov 2007 13:37
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.10
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@urka....

bomo pogledali...pa še iz istega kraja sva...tako da mislim da ne bo problema.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group