www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kvalitetne H7 žarnice
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2021 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na eUPu, letnik 2020 dela bp Smile Pa tudi pri večini ostalih se, kot vem, da to onemogočiti oz. nastaviti limito toka preko servisnega računalnika.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2021 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V bistvu se BCMju pove, da je žarnica sedaj LED in se tako ustrezno prilagodi moč in tudi vrenosti za opozarjanje na nedelujočo žarnico.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2021 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem danes menjal z "OSRAM H7 Night Breaker Laser". Glede trajnosti bom videl kako se bo obneslo, ker so prižgane samo ponoči, ob slabi svetlobi in v tunelih (dnevne luči so itak LED). Sem pa verjetno pričakoval preveč. Tistih reklamiranih +150% dajo od sebe verjetno samo v sanjah. Realno pa slabše od tistih na sliki v prvem sporočilu.

Bom moral poiskat kako varianto, da namontiram kako LED iz muckovega linka. Problem je tisti hladilnik zadaj. Pri mojih lučeh je pritrditev žarnice rešena skupaj s konektorjem za priklop in takšne LED ne gre namontirat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gre, ker je narejeno taki, da se led modul s hladilnikom da zasukari in vzeti ven, tako da najprej pomontiras samo kovinski del (isrickot pri tarnici) + tulec, nato pa sele v to vstavis led modul. Tezko za opisati, poglej kak video, ti bo bolj jasno Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mucek hvala za namige. Težava pri mojih lučeh je v tem, da priključni konektor na žarnici hkrati služi za fiksiranje žarnice namesto (običajne) žične vzmeti, ki se zatakne okrog grla. Kitajci imajo rešitev za to, sem pa našel tudi stl, tako da je printer oddelal svoje. Na videz je videti OK. S tem bi pa montaža LED morala uspet.

Zdaj pa v lov na LED, ki bi jo bilo eventuelno hipotetično možno tudi homologirat. Think Whistle Me zanima, če bo kaj uspeha.

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kiklop
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 16:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ojstrca

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2022 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

definitivno je težava rešena z OSRAM night breaker. Imaš različne procente. 100% ali več 120%.... vidi se razlika med običajnimi žarnicami in temi. NAročiš jih kar na ceneje ali mimovrste. Cena za komplet (2kos) je okoli 20EUR kar je v primerjavi z drugim sranjem odlična cena. Preveri
_________________
Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2022 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slednje svetijo dobro, imam pa slabe izkusnje glede zivljenske dobe ... Sad
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2022 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na embalaži žarnic OSRAM nightbreaker je jasno napisano in narisano, da je življenska doba 50%, tako da skrb o življenski dobi ni več vprašanje.

Seveda svetijo bolje od navadnih, na račun življenske dobe seveda.

Cenovno sem jih jaz pri Bartog dobil ceneje kot pri mimovrste in še brez poštnine sem jih prevzel mimogrede v Lescah v trgovini.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 29, 2022 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OSRAM LEDriving HL je zdaj homoligiral LED na CE, Philips tudi X-tremeUltinon LED. V EU so dovoljene, so pa kar zasoljene, cca 50€ par, seveda pa sveti 10x bolje. Imam NOVSIGHT N58 H7 LED vgrajen, pa pazljivo nastavljen snop, da ne blešči. Nikoli več nazaj. Je pa sramotno, kako pyzdolirajo, namesto, da bi ta pomembni varnostni element popularizirali. Navsezadnje zakon predvideva minimalno svetilnost v LUXih in natančni kot snopa, tukaj se pa na homologacije izgovarjajo, kot da je material nitke zakon.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 04, 2023 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Sem danes menjal z "OSRAM H7 Night Breaker Laser".

Danes je pa prva odletela. Proti pričakovanjem je živela kar dolgo. Zanima me, ali je kaj preizkušeno novega glede LED nadomestkov, ali je bolj smiselno dat noter enako?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 330
Aktiv.: 1.83

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 04, 2023 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam take že na dveh avtih:
Klik

Na enem od teh sem že tudi tehničnega naredil, pregledovalec se ni zapičil v papirje.
Sveti OK (svetilnost približno enaka kot prejšnje H7, poraba 18W po žarnici, bela svetloba). Je za probat, jaz ostanem na njih.
Na armaturki sicer sveti opozorilo, ker nima CAN predupora, ampak me ne moti. Imajo tudi modele s preduporom, če želiš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2023 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšna je vidljivost v dežju, glede na to, da so 6500K ?
Če je res 30W, koliko še svetijo po 500 - 1000h ?

Hm.
Citiram:
>Power: 30W/PCS
Citiram:
Specifications: Wattage 15W/PCS

Če pomeriš tok in izračunaš moč dobiš nekje okoli 7W ?
Če se nato pritožiš prodajalcu, te proba prepričat, da so za LED drugačni W Rolling Eyes

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2023 6:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Danes je pa prva odletela. Proti pričakovanjem je živela kar dolgo. Zanima me, ali je kaj preizkušeno novega glede LED nadomestkov, ali je bolj smiselno dat noter enako?
Tudi sam sem na koncu pristall na Osramu, ki sem jih kupoval v Zeleni jami in ko je crknila ena sem obvezno obe menjal.
Sedaj pa niti ne vem, kaj imam v novem avtu Brick wall , bo treba pogledat!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jul 2009 10:52
Prispevkov: 330
Aktiv.: 1.83

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2023 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem izmeril 18W po žarnici, kot sem tudi napisal.
Vidljivost je približno enaka kot pri običajnih H7. Ne bolje, ne slabše.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.06

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2023 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Šel sem na petrol po rezervne žarnice za avto, pa sem se premislil, saj imajo precej zlatarske cene. Potem sem skočil do Kitajca (imamo en tak mini "aliexpress" v obliki dejanske trgovine), pa sem našel nekaj po "normalni" ceni okrog 3 eur na kos. Ima kdo kaj izkušenj s takimi? A zdržijo kaj, ali bo po par 100km crknila?


ha sedem za škrtice.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  233.36 KB
 Pogledana:  29 krat

ha sedem za škrtice.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group