www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tihi kompresor
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 5:36 pm    Naslov sporočila:  Tihi kompresor Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
V moji delavnici pogrešam kompresor. Ker nimam možnosti ga imeti zunaj, ker živim v strnjenem naselju, se odločam o nabavi tihega kompresorja.
Ogledane imam 3 kompresorje s pretokom na sesalni strani vsaj 250l/min:

https://www.shoppster.si/p/2265514?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_16

https://www.emundia.si/omega-air-tihi-brezoljni-kompresor-dbs-1-5-50

https://trgovina.omega-air.si/kompresorji-in-susilniki/batni-kompresorji/brezoljni-in-tihi-batni-kompresorji/brezoljni-tihi-batni-kompresor-xs-1-550

Prvi ima en večji elektromotor 1,5kW
Drugi in tretji pa 2x 750W.

Osebno me bolj prepriča en večji motor od Villager zaradi manj delov, ki lahko crknejo.
Tretji najdražji pa ima tehnično podporo in rezervne dele v Sloveniji.
Po specifikacijah pa so vsi trije tam-tam.
Kaj bi izbrali vi in zakaj?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po vrsti.
2. ni na zalogi. Razprodano.
1. Nižja cena od 3. za kar nekaj %. Bolj hobi varianta po vprašanju firme. Mogoče čisto zadošča za tvoje potrebe, ne potrebuješ ga 24/7.
3. Če te denar srbi, kupi tretjega. Omenjeno je zobozdravstvo, kar je res "industrija" za strnjena naselja in bivanjske soseske, celo v blok bi verjetno pasal. Pa priznana firma.

Če imaš pa možnost oba v trgovini preizkusit...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podatek o sesalnem pretoku je povsem nepomemben. Bistven je efektivni pretok.
Vsi so membranski kompresorji kitajske proizvodnje.

Če ti tako majhen pretok odgovarja, potem vsekakor kupi tistega za katerega imaš servis in rezervne dele.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za Villagerja sem poslal mail kje imajo servis in več podatkov. Nikjer ni omenjena intermitenca.
Za moje potrebe bi zadoščal en navaden, mali, enovaljni kompresor s 50l posodo, ki se jih dobi za 150€. So pa to ropotala ob katerih je res zoprno delat. In ta mala ropotala imajo pretok kot ta Villager, ki je 100€ več.
V merkatorju sem imel priliko poslušat drugega, za moje pojme je zadovoljivo hitro napolnil posodo in deluje presenetljivo tiho. Ker pa nisem bil še prepričan, se je med tem podražil za 50€, na 320€.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2023 7:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ga moram kakšen krat tudi kam nesti. Najbrž si bom enkrat nekoč kupil tega: https://www.rem-power.com/sl/trgovina/el-141-8-6-silent/
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2023 9:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je padel v oko ta: https://www.rem-power.com/sl/trgovina/el-200-8-40/
Ima pa motor 1.1kW. Te, ki sem jaz podal pa so vsi 1,5kW.
Sem poslal par vprašanj, upam, da odgovorijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2023 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer ima pretok pod tvojo zastavljeno mejo. Ampak če ti je zaradi glasnosti imam npr doma spodnjega. In se mi zdi vreden dvokratne cene ker se lahko pogovarjaš v prostoru ko on ropota. Ni pa praktično neslišen kot vijačni to.
https://www.merkur.si/batni-kompresor-abac-pole-position-os20p/

pa še 9bar * 24L < 300, tako da ga ni potrebno atestirati vsake dve leti.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2023 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorjan hvala za tvoje mnenje in osebno izkušnjo.
Glede pretoka, pa je razlika, efektivni pretok in pretok na sesalni strani.
Vsaj tu tako pišejo: https://www.prochrom-comp.si/izobrazevalne-strani/kompresorji1/kako-izberem-pravi-kompresor
Jaz sem sesalni pretok primerjal z navadnimi malimi batnimi kompresorji, s temi imam izkušnje iz prejšnje službe, kjer smo imeli 3 kompresorje različnih velikosti.
Glede tišine, sem vprašal v Merkatorju in so ga vklopili, istega kot na drugem linku in je tako kot ti praviš. Ravno to me pritegne, ker bi ga imel pod nogami. Pa sem si rekel, da bom malo še pogledal po spletu, kaj si drugi mislijo in izkušnje.

Si se morda pozanimal kako je z rezervnimi deli?
Je kje v navodilih omenjena intermitenca?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ABAC mislim, da je Slovenski(imam tako v spominu). Tako da ne bi smelo biti neke težave z deli. Tega "tišjega" imam manj kot 2 leti, tako da še ni rabil nekega vzdrževanja.

Za starejšega batnega abac 25L, sem pa dobil nadomestno cev, ker je prejšnja počila tukaj
https://www.prochrom-comp.si/spletna-trgovina-2/kompresorji/nadomestni-deli

Glede pretoka je meni dovolj. Je pa res da ne peskam in izredno malo barvam s kompresorjem. Tukaj bi ga verjetno zmanjkalo.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ticla
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Dec 2007 22:52
Prispevkov: 440
Aktiv.: 2.22
Kraj: Župečja vas

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 7:28 am    Naslov sporočila:  Re: Tihi kompresor Odgovori s citatom

hudamravljica je napisal/a:

Prvi ima en večji elektromotor 1,5kW
Drugi in tretji pa 2x 750W.

Osebno me bolj prepriča en večji motor od Villager zaradi manj delov, ki lahko crknejo.


Jaz bi rajši vzel z dvema motorjema. Če en motor crkne, še imaš vedno polovično zmogljivost.

Glede rezervnih delov pa je tak. Doma imam enega okvarjenega. Vsi so kitajske kvalitete in ko sem videl ceno rezervnega statorja in rotorja, sem rajši kar celega novega kupil, z manjšim rezervoarjem in motor montiral na večji stari rezervoar.

_________________
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

je kdo poskušal s kompresorji ki lahko dodašna baterijske akku vložke -
nekaj v tem stilu ?

https://www.mimovrste.com/kompresorji/einhell-te-ac-3668-li-of-set-akumulatorski-kompresor-4020450

https://www.mimovrste.com/dodatki-elektricna-orodja/dedra-baterijski-kompresor-6-litrov-2x18v-100060712756

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 9:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan
Meni zgleda, da je ABAC italjanski, kar ga trenutno uvršča med bolj možne kandidate.
Če ga kupim v Italiji in pošljem na stričev naslov v Trst, ga dobim za 205€.
ticla
To je tista dilema kot pri čolnih, 2 motorja več sigurnosti, ampak tudi več stroškov pri vzdrževanju in popravilih.
Kot gledam po spletu, če ne štejem tvojega primera, ko je crknil motor, je največkrat prva težava iztrošen batni obroček, če lahko tako rečemo tesnilu na batu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 11:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa kako so pa grajeni te tihi kompresorji? Olja naj nebi imel ma bat je pa še vedno prisoten?
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darkwarrior
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Dec 2014 20:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.08
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Pa kako so pa grajeni te tihi kompresorji?


Mislim da isto kot normalni, samo da ima vecji motor ali pa dva bata(vidno na sliki), tako da lahko brez problema vsaj isto kolicino zraka povlece, kot navadni, a ker pocasneje nabijata, se jih manj slisi.

Drugace pa s dovolj dovgo cevjo, so vsi kompresorji neslisni Razz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 4:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor vem so ti poceni thi kompresorji narejeni tako, da imajo bat fiksno na batnico (zgoraj ni sornika) in potem obroček iz teflona. Vse ima veliko zračnost, da lahko bat opleta sem in tja.
V primerjavi z klasičnim oljnim kompresorjem, nimajo več kot kak % njihove življenjske dobe.
Treba je nonstop kaj prčkat, če veliko dela.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group