www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GSM / GPRS modem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2020 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaradi različnih nivojev TTL (5V) na 3.3V ali še nižje. Napiši konkretno kje si to opazil.

Ravno se s tem problemom različnih nivojev ukvarjam.



GPS+PLL+Buffer_shema.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.23 MB
 Pogledana:  6 krat

GPS+PLL+Buffer_shema.JPG



UART-Nano.JPG
 Opis:
Arduino +5V, GPS 3.3V
 Velikost datoteke:  130.69 KB
 Pogledana:  0 krat

UART-Nano.JPG



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2020 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tu ni problem TTL nivojev. Ko pa si ze ravno omenil na tvoji zadnji sliki mi je jasno 4k7 in 10k upor sta delilnik napetosti zakaj pa je tam 1k upor? Zaradi omejitve toka?

Med GSM modulom in leziscem SIM kartice.
Tu so tvs diode nekje pa so namesto teh kondenzatorji cca 33 pF.
Sepravi kaj je tu namen 22 ohm uporov ter tvs diod oz. kjer so namesto diod kondenzatorji kaj je njihov namen.



Sim.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  21.56 KB
 Pogledana:  7 krat

Sim.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2020 5:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno se ukvarjam z GPRS in TCP protokolom. Namesto HTTP porabljam MQTT protokol, ki je zelo enostaven hiter, ter porabi malo prenosa podatkov.
Uporabljam ga za periodicno posiljanje podatkov v oblak. Razlika med njima je ta da moram pri HTTP ob vsakem posiljanjo podatkov v oblak najprej vzpostaviti TCP povezavo, poslati podatke ter povezavo zapreti oz. jo zapre server.
Pri MQTT mora biti TCP povezava ves cas odprta.
Stvar mi deluje normalno vendar se po XX urah zgodi da mi nekaj TCP povezavo prekine mi pa klici in SMS normalno delujejo naprej. Nikakor mi ne uspe ugotovit kaj povzroci zaprtje TCP povezave.
Podatke posiljam na 5 min, server sam zapre povezavo ce ne dobi podatka vec kot 9 min.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2020 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Update:
Zadevo sem za zdaj resil tako da ko GSM modul zazna da je server zaprl TCP povezavo jo jaz ponovno odprem (vse skupaj traja cca 2s).

Se mi pa vseeno skoraj tocno vsakih 12h zgodi da server ze prekine TCP povezavo ko GSM modul se vedno deluje kot da je vse v redu in posilja podatke in to traja nekje 15min predno modul zazna da je bila prekinjena TCP povezava in jo jaz ponovno vzpostavim (to je v podatkovnem listu opisano kot abnormalna prekinitev povezave). V tem casu seveda noben podatek ne pride do serverja.
V vmesnem casu GSM modul tudi zamenja IP naslov tako da sumim da je nekaj z DHCP in lease time?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.60

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 12:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri MQTT pa uporabljaš? Uporabljaš nekaj v oblaku, ali imaš svoj server. Problem je namreč lahko tudi v tem, da provider namerno prekinja povezavo.

LPM.

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2020 12:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja v oblaku ki podpira MQTT v3.1.1 konkretno od Adafruit-a
No tudi to bi lahko mogoce bilo ampak se mi ne zdi smiselno da potem integrirajo MQTT protokol ki naj bi delal z odprto TCP povezavo dolgo casa. Vsaj zame 12h ni dolgo casa
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.07
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 20, 2023 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je na forumu kdo, ki zna in ima ustrezno opremo za zamenjavo Firmwarea na SIM908 ?

LpR

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.60

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2023 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predpostavljam, da za to potrebuješ le USB/RS232 converter in ustrezen SW in FRMW iz spletne strani proizvajalca.
Izvorne kode pa najverjetneje ne boš dobil.

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.07
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2023 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sw za uprade + zadnji Fw sem dobil in nadgradil brez problema. Če kdo rabi pomoč, mu bom z veseljem pomagal !
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Stran 11 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group