www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Relejska ploščica-RPI
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda bi prišla prav katera od "hišnih avtomatizacij" kot so Domoticz in podobne ?
_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2023 5:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Zelo lepa razdelilna omarica.

Trenutno študiram, kako krmiliti releje dislocirano, se pravi, da so releji pri napravi, ki jo krmilijo, releje pa krmili ESP8266, ki dobiva ukaze preko WIFI-a. MQTT-a
Sem še čisto na začetku.
Če ima kdo znanje in čas da bi pomagal začetniku, mi bo dobrodošel.

LP
VS


Dobis pri kitajcih ze releye z ESP8266. Samo naprogramiras kaj zelis.
Da se tudi z MQTT protokolom in Arduino IDE

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2023 4:24 pm    Naslov sporočila:  Rdeči Mamba, pozdravljen Odgovori s citatom

Hvala za namig, naj malo poguglam, kaj prodajajo kitajci.
In sem. In v oči mi je padel relejski modul

https://www.youtube.com/watch?v=DDrwCxxoyTM

ki ima točno to, kar iščem in še drago ni. In sedaj me ščemi oko, kot da bi imel tujek v očesu. Mi je pa nekaj stvari nejasnih:

1. Kako se na takem modulu programira ESP8266, saj ne vidim malega USB konektorja, preko katerega bi lahko pretočil moj program iz Arduino okolja. Ali je to sploh ESP8266, kajti ESP8266, ki ga imam v roki ima tak konektor.

2. ne najdem sheme tega vezja. Sem stare šole, in rad imam shemo naprave, s katero delam.

Če moreš, pomagaj!
Hvala!
Vilko

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.57
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2023 9:23 pm    Naslov sporočila:  Re: Rdeči Mamba, pozdravljen Odgovori s citatom

Pozdravljen Vilko

Na tej relejni plošči je nataknjen stari ESP-01 modul. Modul lahko snameš s ploščice in ga vtakneš na protoboard, ter sprogramiraš z USB vmesnikom, ki pa mora imet 3,3V.

Ustrezen USB programator ali podoben
V osnovi pa je ESP že sprogramiran, da sprejme kodo MQTT preko wifi-ja za vklop ali izklop posameznega releja, seveda pa lahko sprogramiraš po lastnih željah.
V arduino išči pod modulom esp-01, tega je ogromno na internetu.

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2023 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.easyelectronics.in/index.php?route=product/product&product_id=152

Sem našel, tisto kar iščem. Malo me moti le, ker je to Indija in no, ja, nevem kako gre posel z njimi.

Pa brez zamere.
Vilko

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej na Aliexpress, je kar nekaj izbire, recimo:
https://www.aliexpress.com/item/1005004388810820.html (DC izvedba)
https://www.aliexpress.com/item/1005004245157276.html (AC izvedba)

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 4:09 pm    Naslov sporočila:  Ah, veste kaj? Odgovori s citatom

RPI me je razvadil. To, da lahko programiram RPI remote od daleč, iz moje pisalne mize, je luksus, ki se ga na stara leta (kolikor mi še ostane) ne bom odrekel.
Res je velika razlika v ceni med ATMelom in RPI, ampak k vragu še denar. Delat 'od doma', kot sedaj pravijo, je le boniteta, ki mi zelo veliko pomeni.

Prvi korak, kermiljenje 8-ih relejev preko I2c mi že dela, sedaj bom naredil nekaj podobnega s 4-mi releji direktno iz RPI.a preko GPIO pinov. Potem preostane samo še preslikava atmel programov v Python, in pa seveda počakati moram, da se bodo RPI-i sploh dobili.

Začel sem z nabavo modula s 4-mi releji od HTE-a. Jih imajo na zalogi. jutri ga dobim, potem pa veselo na delo.

Hvala za vse vaše namige in nasvete. Še se bomo pogovarjali,
LP
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 10:22 pm    Naslov sporočila:  No, sedaj sem pa z pomočjo našel link, za to kar iščem. Odgovori s citatom

Zaletavam se zdaj sem zdaj tja v tem labirintu elektronike.
Morda bo tokrat zadetek.

https://circuitjournal.com/programming-esp8266-over-wifi

(Ali kot je pela Lisa v Cabaretu) May be this time...

Pozdrav
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Shibles
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 26 Mar 2024 8:43
Prispevkov: 1
Aktiv.: 12.16

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2024 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Išči "PCF8574 relay module".
_________________
steppermotor ima bogato serijo izdelkov in vsak motor ima svoje edinstvene prednosti in značilnosti, ki lahko zadovoljijo potrebe različnih strank in različnih aplikacij.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bubm7
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Okt 2012 18:10
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2024 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej si tudi ESPHome sistem ( https://esphome.io/ ). Jaz ponavadi prvič naložim prek USB, potem nalednje popravke firmware pa preko OTA. Nisem pa tega nikoli delal na oddaljeni lokaciji (da je vmes kak firewall, NAT, ipd), vedno na lokalni mreži.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group