www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kolesni ležaji in kvaliteta

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2023 5:59 pm    Naslov sporočila:  Kolesni ležaji in kvaliteta Odgovori s citatom

A ima kdo kake izkušnje z menjavo kolesnih ležajev? Pred časom sem jih menjal, ker je en začel rožljat, drugi je bil pa tudi precej proti koncu. Vzel sem SKV in se dobro . Ležaji so bili menjani skladno z navodili in z uporabo ustreznega orodja, tako da zagotovo brez poškodb ob menjavi. No, po kakih 2k km je postal en glasen. Tega sem reklamiral, nadomestni je bil od istega proizvajalca. Zdaj sem pa na tem, da postaja glasen še drugi. Z menjavo je vseeno dovolj (preveč) dela, da bi to še naprej ponavljal.

Zanimajo me konkretne izkušnje, če je že kdo menjal, katerega proizvajalca so uporabljeni ležaji in kako se obnesejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zrno
Član
Član



Pridružen-a: Ned 06 Nov 2005 13:15
Prispevkov: 91
Aktiv.: 0.41
Kraj: Jesenice, Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2023 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SKV ali SKF ? Z SKF-om ali sa FAG-om ne moreš faliti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2023 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam izkušnje z SKF, NSK in NTN. Vse te firme brez pripomb za različne aplikacije.

SKV nisem še srečal in ne poznam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 541
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 19, 2023 12:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SKV - tu se je zatipkal, po vsej verjetnosti SKF
So pa ležaji za avtomobile vsaj malce drugačni glede vzdržljivosti. Morajo prenesti precej drugačne obremenitve kot pa na primer pri elektromotorju. Pri avtomobilu nastanejo tresljaji, aksialne in radialne obremenitve.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2063
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 19, 2023 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ESEN SKV dejansko obstaja.
Prvič slišim za njih.

Jaz bi dal tole ven pa SKF ali FAG not.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 19, 2023 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem se zatipkal. Tole na pripeti sliki je to ... saj na videz izgledajo kar solidno Evil or Very Mad ... celo lasersko graviran logotip je na prirobnici. Druga zgodba je pa to, kako se obnesejo. Itak gre dol, ker ropota. Trenutno pa kaže, da bom vzel nekaj od tega, kar je na zalogi.


SKV_lager.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  27.95 KB
 Pogledana:  1 krat

SKV_lager.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 541
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 19, 2023 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem videl na linku od @airwolf. Prvič slišim za to firmo. Kolikor sem opazil večinoma sestavljajo dele. Vprašanje kakšne (čigave) ležaje vgradijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2023 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem zamenjal. Na prvi fotki SKV, ki ni imel časa niti dobro zarjavet, predno je začel ropotat. Evil or Very Mad Vgradil sem FAG, čeprav tudi glede tega nimam ravno dobrega občutka ... poleg oznake proizvajalca je še napis "slovakia" Think ... pa tudi nekam "češko" mi deluje. Very Happy Kakorkoli ... bom videl, kako se bo obneslo.

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group