www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Cestne pasti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huda cestna past je na odcepu za Višnjo goroproti NM. V minulem vikendu sta bili kar dve nesreči tam. Sicer pa, glede na to kako nekateri vozino ni nič čudnega, da tam (pa še kje) poka, tudi s smrtnimi izidi.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5774
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare, kakor mi je znano, so se vse te nesreče (4) zgodile ped odcepom za Višnjo goro v smeri NM.
Ena se je zgodila dan ali dva pred to smrtno nesrečo,
nato pa še dve v nedeljo (14.5.) in v vseh primerih so vozniki trčili v zaščitno ograjo!?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tam cesta visi in je omejitev z namenom 100.

Je pa zanimivo vprašanje sposobnosti voznikov, da ocenijo situacijo oz. kje je vzrok, da precenjujejo svoje sposobnosti. Morda pomanjkanje izkušenj? Morda slabi refleksi? Starejših voznikov je kar veliko in marsikdo se niti ne zaveda, da odzivnost ni več taka kot nekoč. Še huje pa je, ko npr. nekdo ve, da ima npr. neko bolezen (in cel kup zdravil z rdečimi trikotniki), pa vseeno sede za volan in odpelje na AC. Ali je v primeru, da bi tak voznik povzročil hudo nesrečo odgovoren tudi nekdo, ki npr. pozna njegovo psihofizično stanje, pa ga ni opozoril ali morda celo preprečil, da bi šel za volan? Bilo bi prav, da se kaznuje tudi tiste, ki tako početje podpirajo.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Xbolha
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Mar 2013 9:20
Prispevkov: 138
Aktiv.: 1.02
Kraj: Ljubljana- Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 8:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tista omejitev je popolnoma nepomembna če je na dnu stoječa kolona (ali pa pred izvozom), ker se polno obtežen kamion ne bo ustavil pravočasno in bo zagotovo poradiral par avtomobilov pred sabo.
Nagib ceste je pa spet svoja zgodba v levi in desni ovinek.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Treba je upoštevati, da je ta odsek ceste popolnoma nespremenjen še od takrat, ko je po njej tekel dvosmerni promet ob bistveno drugačnih hitrostih, kot bi jih nekateri želeli danes. In ja, v tistem delu cesta visi, zato zna presenetiti.

Mare k tvojemu razmišljanju bi dodal še dejstvo, da so današnji avtomobili vse bolj polni nekih gadget-ov, ki odvračajo pozornost od dogajanja na cesti. Od zaslonov na dotik (kjer je potrebno pogledati, na kaj pritisneš) naprej. Če pa k temu prišteješ še "obvezno" ukvarjanje s telefonom ... Think

Glede starejših voznikov ... jaz sem svojemu tastu pobral ključe avtomobila, ko sem ocenil, da bo njegova sposobnost vožnje peljala v nesrečo. Imel je na voljo prevoz kadarkoli ga je rabil, samostojno pa ne več.

Ko omenjaš zdravila ... tista opozorila niso na embalaži kar tako. Ko je meni zdravnik svetoval, naj domov ne vozim sem se tega držal ... in imel je prav - ne verjamem, da bi takrat lahko varno pripeljal domov. Če pa nekdo vsa takšna opozorila ignorira, in kljub temu vozi, bi bil po mojem mnenju vsaj njegov zdravnik dolžan začeti postopek preverjanja zdravstvene sposobnosti za vožnjo (83, 84, 85, 86, 87 člen zakona o voznikih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group