www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroji gorenje - opisi napak
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 59, 60, 61
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
YaNkEE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Sep 2008 13:47
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.32
Kraj: V osrčju dežele Terana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 24, 2023 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robertos je napisal/a:
YaNkEE je napisal/a:
Pozdravljeni
...Gorenje W7443L....Motor ne obrne. Smile


Preveri rele na plošči, ki obrača smer, električno sicer deluje, ampak močnostni kontakt je uničen, prav tako lahko ima tudi rele za vklop izklop motorja. Odlotaj rele in ga preskusi ali zamenjaj.


Hvala za nasvet

Rele menjan a zadeva še vedno ne obrne. Tudi, ko bi se moral začeti motor vrteti se v plošči sliši močan klik "predvidevam rele", potem zvok kot da dobi motor obremenitev vendar kot da bi bil blokiran in potem prekine ... verjetno ima kakšno varovalo da ne pregori ne vem Smile

_________________
Brez komercialnih spletnih povezav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 24, 2023 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

YaNkEE je napisal/a:
robertos je napisal/a:
YaNkEE je napisal/a:
Pozdravljeni
...Gorenje W7443L....Motor ne obrne. Smile


Preveri rele na plošči, ki obrača smer, električno sicer deluje, ampak močnostni kontakt je uničen, prav tako lahko ima tudi rele za vklop izklop motorja. Odlotaj rele in ga preskusi ali zamenjaj.


Hvala za nasvet

Rele menjan a zadeva še vedno ne obrne. Tudi, ko bi se moral začeti motor vrteti se v plošči sliši močan klik "predvidevam rele", potem zvok kot da dobi motor obremenitev vendar kot da bi bil blokiran in potem prekine ... verjetno ima kakšno varovalo da ne pregori ne vem Smile


Sem imel podoben primer pri Bosch pralnem stroju pri enem prijatelju, vse je zgledalo v redu, motor pa ni obrnil, je samo malo trznil.

Motor sem vzel ven iz pralnega stroja in ga preizkusil z transformatorjem 2 x 24 V 200VA. 24V je ravno dovolj, da motor začne obračat, če pa je z motorjem kaj narobe, se ne bo obrnil, ali pa se bo obračal zelo neenakomerno, to pa pomeni, da je rotor nekje v medovojnem stiku, takrat smo poiskali nov motor, ki še danes deluje.

Če ga boš priključil na 48V potem mora motor že lepo obračat in pospeševat vrtljaje. Zvok mora biti enakomeren in se ne sme spreminjati ob vsakem obratu motorja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Batman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2008 21:43
Prispevkov: 230
Aktiv.: 1.22
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 30, 2023 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V mojem primeru se je motor podobno obnašal, v eno stran je sicer vrtel, v drugo samo trznil. Napaka je bila na elektroniki, oslabljen kondenzator, ki skrbi za padec napetosti na 24V za napajanje vezja. Ko je vklopil rele je bila poraba očitno prevelika in se je napetost sesedla, elektroniki pa se je dogajalo shaked
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
YaNkEE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Sep 2008 13:47
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.32
Kraj: V osrčju dežele Terana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2023 5:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Batman je napisal/a:
V mojem primeru se je motor podobno obnašal, v eno stran je sicer vrtel, v drugo samo trznil. Napaka je bila na elektroniki, oslabljen kondenzator, ki skrbi za padec napetosti na 24V za napajanje vezja. Ko je vklopil rele je bila poraba očitno prevelika in se je napetost sesedla, elektroniki pa se je dogajalo shaked


Nove ugotovitve in sicer:
-zamenjal vse 4 releje
-zamenjal oba kondenzatorja
-preveril motor z variakom ... dela normalno

Vse v kompletu še vedno ne dela.
Sem pa poskusil dati na program za ožemanje in snel pas ... motor se zavrti za par sekund in preneha .. predvidevam, ker preseže začetne obrate
Če je pas gor pa motor ne obrne.
Boben ni zariban, teče lepo mehko, kot prvi dan. Think Think Think

_________________
Brez komercialnih spletnih povezav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Bjarni
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Dec 2022 15:02
Prispevkov: 16
Aktiv.: 1.03
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2023 5:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj res, nekaj postov nazaj sem spraševal glede "streljanja" v pralnem stroju - bil je filter proti motnjam. Folija je pogledala ven kot vzmet od ure Smile Zanimivo, da filtra ni lahko dobiti, pa sem dal kar kondenzator 0.1 uF 630V.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
YaNkEE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Sep 2008 13:47
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.32
Kraj: V osrčju dežele Terana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2023 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

YaNkEE je napisal/a:
Batman je napisal/a:
V mojem primeru se je motor podobno obnašal, v eno stran je sicer vrtel, v drugo samo trznil. Napaka je bila na elektroniki, oslabljen kondenzator, ki skrbi za padec napetosti na 24V za napajanje vezja. Ko je vklopil rele je bila poraba očitno prevelika in se je napetost sesedla, elektroniki pa se je dogajalo shaked


Nove ugotovitve in sicer:
-zamenjal vse 4 releje
-zamenjal oba kondenzatorja
-preveril motor z variakom ... dela normalno

Vse v kompletu še vedno ne dela.
Sem pa poskusil dati na program za ožemanje in snel pas ... motor se zavrti za par sekund in preneha .. predvidevam, ker preseže začetne obrate
Če je pas gor pa motor ne obrne.
Boben ni zariban, teče lepo mehko, kot prvi dan. Think Think Think


Pa še to, če komu kaj pomeni ... ko naj bi začel boben vrtet mu skušam pomagat na roke ampak deluje kot vklenjen, kot da bi se krtačke prilepile na rotor, ko pa se vklopi preobremenitvena varovalka pa motor spusti in se ga da zavrteti na roke. Brick wall

_________________
Brez komercialnih spletnih povezav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
YaNkEE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Sep 2008 13:47
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.32
Kraj: V osrčju dežele Terana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2023 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Batman je napisal/a:
V mojem primeru se je motor podobno obnašal, v eno stran je sicer vrtel, v drugo samo trznil. Napaka je bila na elektroniki, oslabljen kondenzator, ki skrbi za padec napetosti na 24V za napajanje vezja. Ko je vklopil rele je bila poraba očitno prevelika in se je napetost sesedla, elektroniki pa se je dogajalo shaked


Je bil to eden od elektrolitov ali SMD na "zadnji strani"?

_________________
Brez komercialnih spletnih povezav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
calex
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Apr 2023 12:40
Prispevkov: 12
Aktiv.: 1.07

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 30, 2023 7:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hribst je napisal/a:
Jaz sem jih razdrl že velikokrat. Nič posebnega, noter je vzmetni kovinski disk s kontakti (kakor v vsakem stikalu), ki z rotacijo sklaplja/odklaplja stik med kontakti.
Ni še konec, danes se je stroj po pol ure ustavil in program resetiral. Igrano znova in znova isto. Tretjič je nekaj kliknilo in zaslon je ugasnil. Po desetih minutah sem poskusil znova, začel s izpiranjem in program se je po nekaj minutah spet ustavil.
Ali ta selektor sme razstaviti komplet, moj prijatelj ni smel odstraniti tistih kontaktov, ker ne ve kaj je spodaj? Ali se da kupiti novega in ga nekje zamenjati? Ali je lahko vhodni filter problem, ker se mi zdi, da je nekaj narobe s tokom?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hocancan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Apr 2010 10:54
Prispevkov: 386
Aktiv.: 2.28

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2024 8:10 pm    Naslov sporočila:  Gorenje WA 583 Odgovori s citatom

Ali kdo ve oznako ali tip ležaja za boben za Gorenje WA 583.Ga moram zamenjat.Hvala
_________________
Lep pozdrav, Milan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 59, 60, 61
Stran 61 od 61

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group