www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ford napaka P003A

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 06, 2023 8:43 pm    Naslov sporočila:  Ford napaka P003A Odgovori s citatom

Malo me muči ena občasna napaka, ki se je v zadnjem času nekajkrat pojavila. Zanimivo je obnašanje. Opazil sem, da se napaka pojavi po tem, ko prejšnji dan vozim po močnejšem dežju, nato pa naslednje jutro startam avto. Ko se potem z napako "Engine malfunction" v armaturi pripeljem do službe (pelje se sicer načeloma normalno) in avto ugasnem tester ne najde več nič. Danes sem jo ujel, ker sem obesil gor tester brez ugašanja. Popoldne o napaki ni bilo več sledi.

Po moji logiki bi lahko bil krivec "Ladedruckregelventil". Me pa zanima, ali ima še kdo kak konstruktiven predlog, na kaj biti pozoren.



Napaka_Turbo_20230606.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  225.35 KB
 Pogledana:  12 krat

Napaka_Turbo_20230606.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.54
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 06, 2023 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveri če ti aktuator kota lopatic lepo hodi z vakuumom. Se naberejo saje in zašteka občasno
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2023 7:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bi se strinjal z robijem, ko se saje navlažijo postanejo pocaste.
Ko se posušijo pa se spet lahko normalno premika.

Druga možnost je še kakšna preberela cevka ali morda načet konektor da ti vlaga hodi not.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2023 7:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej https://forscan.org/forum/viewtopic.php?t=3111
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2023 7:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imel sem "Engine Malfunction" težavo na Fordu Focus 1.8TDCI, 2008. Občasno se je tudi zaklenil, tako da ga tudi vžgati nisem moral(IMO). Tester je pokazal vse sorte napak, po resetu je spet delal BP do naslednjega izpisa. To se je dogajalo cca 2 meseca, nakar je ratalo vse pogosteje(Vlažni in mrzli meseci). Obrnil sem cel internet in možne napake, katere so lahko bile: Ozemljitve motor/šasija, slab akumulator, cluster,... Ker je to Ford, in rado rjvi, sem popucal vse ozemljitve, pregledal akumulator, šele na koncu ugotovil, da je slab spoj na konektorju števca viden pod lupo. Ko sem to saniral, je avto delal ko urca.

Tako da priporočam pregled ozemljitev in spojev, glede nato, da so sedaj zelo deževni dnevi.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group