www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

DSP 260 Digital Sound System Processor

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 12, 2023 1:47 pm    Naslov sporočila:  DSP 260 Digital Sound System Processor Odgovori s citatom

Brat mi je prinesel na pregled zgoraj omenjen Digital Sound System Processor.
Težava je v tem, da upravljanje zmrzne pri pritisku na določene tipke ali pri priklopu usb-ja. Zamenjal sem večino elektrolitov okrog napajanja. Prav tako sem poskušal hlajenje in segrevanje elementov, tako da bi lahko hladne spoje izključil.
Dokopal sem tudi do načrta. (ni ravno kompleten) tako, da sem lahko izvedel nekaj meritev.
Srce je ARM AT91SAM7S64. Okog sebe ima flash M25P80 še en procesor ADSP21369 kot I/O frontpanel služi MAX6954 (tega dela načrta nimam) pa AD5160, ki služi za nastavitev kontrasta displeja.
Vse to je na SPI vodilu. ARM kot master.
Na front panelu je še 3 vrstični LCS. Po signalih sodeč (8 data linij E in RS) bi lahko bilo nekaj na osnovi HD44780. Tudi tega fura ARM.

Kaj sem lahko izmeril:
Ob normalnem delovanju je SPI vodilo aktivno. Komunicira s vso periferijo. (meritev signala na CS periferiji) Ko zadeva zablokira, vodilo obstoji. Drugi procesor ima tudi ledico - očitno neki WDT, ki recimo sveti - utripa glede na promet na vodilu. Ko, zadeva obstoji ta ledica ugasne.

Recimo zadeva je obstala, (ampak ne vedno) ko sem recimo želel spremeniti kontrast. (na SPI vodilu je tudi digitalni potenciometer AD5160.) Glede na to, da se displej prikazal staro vrednost ter tudi novo je očitno prišlo do branja stare vrednosti in pisanja na displej - prikaz nove vrednosti. A ta vrednost se ni shranila - po resetu je ostala stara. Ker je lastnik 3. oseba, ki ne ve točno kaj se je z napravo zgodilo. (dolgo baje ni bila v uporabi) sem sumil tudi, da je prišlo do zaflashanja. A glede na to, pa da sem lahko recimo kontrast spremenil in ni prišlo do blokiranja sem to izključil.
Ko zadeva obstoji SPI clk obstoji. Vsi CS so visoki, torej ne čaka SPI periferije. Displej nima aktivnega R/W pina torej z displeja ne more brati BF.
Kaj bi lahko ustavilo procesor? Bi lahko bil kriv sam procesor? Ker določene nastavitve beleži sam mikrokontroler močno sumim njegov eeprom. Je možno?
Dobil sem tudi flash a nimam ustreznega programatorja. Na vezju je tudi konektor. S čim se to programira?

Priloga procesni del:

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bozo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jan 2004 9:21
Prispevkov: 649
Aktiv.: 2.91
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 13, 2023 9:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno ti ne bom pomagal, ampak v razmislek.. ali priklop USBja sproži update, verjetno ja, ker procesor ne najde pravilnega fajla tam obstane.. tudi kombinacija dločenih tipk sproži isto zadevo.. Imel sem isto situacijo na domačem kinu pri priklopu USBja, zato ker tam ni bila samo muzika. Pomagal je reset in ponovno nalaganje zadnje verzije programa, katera je bila možna iz USB ali mreže.. Boš moral poiskat servisna navodila in pogledat tam ali pogledat na kak forum, tako sem jaz naredil.. Po videnem in specifikacije ima USB prav poseben namen..


DSP260.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  42.7 KB
 Pogledana:  8 krat

DSP260.png



_________________
LP

Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 13, 2023 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolj čudno je to, da včasih po resetu dela praktično vse. (vse nastavitve, vse tipke)
Zmrzne pa vedno ob priklopu na USB. Zanimivo je tudi to, da takrat ko zmrzne in vodilo obstoji, ob pritisku na tipko MAX6954 pošlje prekinitev IRQ_KEY . Pin potegne na dol in ostane spodaj. Takrat ko deluje pa tu vidim le pulz. Očitno se takrat procesor odzove na klic. MAX6954 pa pin sprosti.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.34
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 13, 2023 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ni slučajno kak oscilator odtaval?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 13, 2023 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter123 je napisal/a:
Da ni slučajno kak oscilator odtaval?


To sem tudi sam razmišljal. Sem že mislil menjat kristal, a nimam ustreznega doma. Sicer sam še nisem imel primera, da bi crknil kristal. (razen v kakem daljinskem upravljalniku - zaradi padcev)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2023 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zamenjal tudi kristal. Isto s*anje. Sad

Ugotovil sem pa, da se očitno en "član SPI vodila" grdo obnaša. "Svinja" namreč MISO linijo. Žal moj osciloskop lahko snema le en kanal. Sedaj bi bil dobrodošel 4 kanalni osciloskop tako da bi lahko snemal vse 4 linije MISO, MOSI, SCL in CS. Imam občutek da se oglaša, takrat ko ne bi smel. Zvečer nadaljujem z meritvijo CS in MISO, da najdem kdo je "žlehnoba" Laughing

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2023 1:42 pm    Naslov sporočila:  Re: DSP 260 Digital Sound System Processor Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Ker določene nastavitve beleži sam mikrokontroler močno sumim njegov eeprom. Je možno?

Zdaj je sicer že skoraj brezpredmetno, pa vseeno. Tak problem sem imel pri enem boljšem avtoradiu. Del zunanjega EEPROM-a na vodilu I2C je bil slab, procesor pa ni prebavil napačnih podatkov. Zanimivo je, da točna ob zamenjavi EEPROM-a vsebina niti ni tako pomembna, ker jo procesor prepiše. Mogoče se je ravno zato sciklal.
Torej odgovor je da, možno je.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2023 1:44 pm    Naslov sporočila:  Re: DSP 260 Digital Sound System Processor Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Dobil sem tudi flash a nimam ustreznega programatorja. Na vezju je tudi konektor. S čim se to programira?

Signali zgoraj levo HOST_xxx so JTAG, ki se lahko uporablja za programiranje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2023 10:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:


Ugotovil sem pa, da se očitno en "član SPI vodila" grdo obnaša. "Svinja" namreč MISO linijo. Žal moj osciloskop lahko snema le en kanal. Sedaj bi bil dobrodošel 4 kanalni osciloskop tako da bi lahko snemal vse 4 linije MISO, MOSI, SCL in CS. Imam občutek da se oglaša, takrat ko ne bi smel. Zvečer nadaljujem z meritvijo CS in MISO, da najdem kdo je "žlehnoba" Laughing


Izgleda, da je vse ok. Prej sem gledal le linijo MISO. Sedaj sem dal gor še sondo za CLK. Res linija čudno zaniha a očitno samo med paketi. V casu clocka je čisto ok.

Več pove slika:
Označil sem kaj me je zmotilo, ko sem gledal samo MISO linijo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 04, 2023 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rešeno Very Happy

Brat je dobil programator. Najprej sva snela star firmware. Vsebina se je močno razlikovala od flasha, katerega je brat dobil in naj bi bil delujoč. OK trenutek resnice - flash sva potisnila v mikrokontroler. Restart naprave - zadeva starta. Prvi pozdravni zaslon drugačen kot prej - animacija. Ostalo izgleda enako. Priklop na PC - ne zmezne občutek dober. Pray software ugotovi, da ima novejši firmware - predlaga nadgradnjo. Ok zadevo skenslava. Še vedno ni zmrznil. Celo pobral je vsebino z displeja naprave. Shocked Dobro kaže. Ponoven start dovoliva update. Displej prikaže nadgradnjo. Processbar na računalniku stoji. Confused Čakava kaj bo...
Zadeva se premakne .... gre....vmes večkrat za nekaj časa obstoji. Končno pride do konca. Reset naprave. Startni zaslon je enak kot pri orginalni verziji. (zgine animacijski zaslon) Verzija enaka kot pred nadgradnjo. Snameva firmware. Primerjava z prvotno naloženo verzijo kaže razlike kljub enaki verziji. Priklop na PC Boo hoo!

Domneva:
Naprava je bila zaflashana. Ker nadgradnja traje 10-15min vmes večkrat processbar obstoji za dlje časa je verjetno nekdo prekinil nalaganje. Posledično je prišlo do delno prepisanega flasha, zato je naprava celo delno delovala.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group