www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Weller dokumentacija

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 8:57 pm    Naslov sporočila:  Weller dokumentacija Odgovori s citatom

Saj ne vem, ali jaz ne znam poiskat, ali je res tako težko dobit. Navodila in specifikacije tele spajkalne postaje Weller WSA-1V bi rad dobil. Najdem sicer risbe s kataloškimi številkami rezervnih delov in podobno, nikjer pa nisem našel kaj bolj konkretnega o tem modelu. Konkretno me zanima zahtevan pretok zraka, da stvar normalno dela.

Ima mogoče kdo kaj na to temo?

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 168
Aktiv.: 4.79
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enkrat sem zase iskal (sem jo dobil v popravilo) pa sem med ostalim našel to spodaj, če ti kaj pomaga?

https://docs.rs-online.com/91d2/0900766b8002c526.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2023 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Convert hvala za link ... tole sem gledal, ampak ta ima vgrajeno interno črpalko. V mojem primeru se pa priklaplja na zunanji zrak.

Sicer sem našel dokumentacijo za WDD-81V, ki naj bi bila po principu dela podobna - zanjo pa je napisano:

Citiram:
Compressed Air: Inlet pressure 400-600 kPa (58-87 psi), oil-free, dry compressed air
Compressed Air Converter: Air consumption 35 l / min; max. vacuum 55 kPa (8 psi)
Compressed Air Connection: Compressed air hose of 6 mm (0.24") external diameter


Takole na prvi pogled poraba niti ni tako zanemarljiva. Think Očitno bo treba odpirat, da vidim kako ta "Air Converter" sploh funkcionira.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.59
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2023 9:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če kaj pomaga mu zadaj na riti piše max. 6bar (max.87psi).
Vir slike isti kot tvoj.



rit.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  160.19 KB
 Pogledana:  9 krat

rit.JPG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2023 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno Venturijeva cev.

Lp, Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4055
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2023 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če povežem
https://www.youtube.com/watch?v=WmCOwGJpCXQ
in recimo
https://www.ebay.de/itm/27563216179

potrebuješ za odspajkanje -70kpa kar ti da odšteto od zračnega tlaka cca 0,3 bar ( nekaj takega kot kompresor od hladilnika )

ti pa imaš vgrajen generator podtlaka kot je predhodnik omenil verjetno s venturijem dobiš jih pa tu ( s elekto ventilom za nožno stopalko ali gumb na spajkalniku )

https://www.festo.com/si/sl/c/izdelki/tovarniska-avtomatizacija/vakuumska-tehnika/vakuumski-generatorji-id_pim112/?page=0

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.59

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2023 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali pa si ga natiskaš


VakuumSestava.PDF
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  VakuumSestava.PDF
 Velikost datoteke:  230.75 KB
 Downloadano:  4 krat


Vakuum explode.PDF
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Vakuum explode.PDF
 Velikost datoteke:  332.23 KB
 Downloadano:  3 krat


_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2023 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, kam se je obrnila tale tema Smile

DusanK je napisal/a:
Če kaj pomaga mu zadaj na riti piše max. 6bar (max.87psi).
Vir slike isti kot tvoj.

Dušan res je, enostavneje (hitreje) mi je bilo prilimat sliko iz neta, kot pa fotografirat dejansko škatlo. Podatek na zadnji strani sem videl, nič pa glede pretoka. Think Tokrat je vir slike dejanski predmet debate.

s57bic je napisal/a:
Verjetno Venturijeva cev.

Verjetno res.

lucca brassi je napisal/a:
... potrebuješ za odspajkanje -70kpa kar ti da odšteto od zračnega tlaka cca 0,3 bar ( nekaj takega kot kompresor od hladilnika )

ti pa imaš vgrajen generator podtlaka kot je predhodnik omenil verjetno s venturijem dobiš jih pa tu ( s elekto ventilom za nožno stopalko ali gumb na spajkalniku ) ...

Ja, tole mi je jasno. Nimam namena čarat samogradnje, ker je vse to že v kišti. Rad bi pa prišel do podatka o porabi stisnjenega zraka ... na podlagi te bi lahko ocenil, kakšen kompresor je še primeren, da bo to peljalo. Zgoraj omenjenih 35 l/min namreč niti ni tako malo.

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.59

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2023 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, res je. Poraba zraka je velika.
_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4055
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2023 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kljub vsemu poraba NI tako velika.
Čas običajnega spajkanja je ca največ 3-4 s na lot. Kar znese 2,33 litra porabe

Meni je pri vsej tej zadevi (vedno ) zdel problem volumenski pretok od spajkalne konice do odpadne posodice in silikonske cevke do pumpice-

Jaz sem v preteklosti kakih 20 let nazaj naredil vakumsko pumpo. Kolega takrat ki je predhodno delal na vakumskem inštitutu , mi je ( [cenzurirano] cel koncept - )
Fora je ta da se podtlak obnaša drugače kot tlak .

Na svoji poti mora imeti čim manj ventilov , spremenljivih premerov , uporabljat je potrebno čim širše cevi....

Sem ga vprašal zakaj... mi je razložil ... vakum je prazen prostor brez mulekul ( večkji ko je , manj jih je) . Če jih hočeš odstranit ven moraš poskrbet da imajo čim bolj čiste poti , čim manj zaletavanja in odbijanja od sten .... če pretiravam če imaš mulekule , veliko steno in majhno luknjico bo mala verjetnost da bo mulekula luknjico zadela ....

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 80 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group