www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

CP/M format diskete

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.68
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 09, 2023 2:13 pm    Naslov sporočila:  CP/M format diskete Odgovori s citatom

Za en stroj, ki je krmiljen s Simatic S5, imam program na disketi. Ker je bilo to narejeno pred davnimi leti, ko je Siemens na svoji programirni imel še CP/M operacijski sistem, imam sedaj težavo, kako prebrati disketo. Kakšna ideja?
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.59
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 09, 2023 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče s "CP/M Diskette Formats Driver for DOS by SYDEX", datoteka: 22dsk144.zip

DOS boot disketo narediš preko BOOTDISK.

Oglej si še TOLE.

Žal nimam kake CP/M diskete s podatki, da bi stestiral.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.68
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 09, 2023 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala. Bom popoldne privlekel na plano en star PC z DOS in disketno enoto in bom sporočil kako bo šlo.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.68
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2023 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Oglej si še TOLE.

Na tej strani sem našel "FX86.ZIP", orodja za kopiranje datotek na ali iz diskete, formatirane s CP/M. Na plano sem privlekel en star računalnik in še starejši disk z DOS. Lepo se je pobral, ko pa sem na disk kopiral tiste datoteke, je ta crknil, ob zvokih, podobnih zaviranju železniškega vagona.
Priključil sem še drugo disketno enoto, vstavil sistemsko disketo in potem delal z dvema disketnima enotama. Uspelo je.

_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.59
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2023 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo!
Če boš rabil kak starejši IDE disk bi se ga še dalo najti v mojem kaosu starin.
Samo mesec dni prej povej, da ga izkopljem. Smile
MFM ali RLL še starejši diozaver pa malo dvomim, da se mi še kje skriva.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group