www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Gledanje TV je nekoristno
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1617
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2023 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
GAD je napisal/a:
Rock radio Wink

Problem je, da imajo sila kratko playlisto, včasih isti dan slišiš isti komad večkrat.


Hja, nič ne moreš - bendi so pač napisali končno število rock komadov in to je to. (damn that "Club 27") Razz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1342
Aktiv.: 11.97
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2023 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker je vse povezano z denarjem... RTV-ju ni dovolj da kasirajo RTV prispevek, mastno zaračunajo še pasovno širino za DAB+, posledično je kvaliteta (kbps) temu primerna https://digitalbroadcasting.org/?channel=dab
Nazadnje omenjeni rock radio tudi prek internetnega kanala oddaja nizko kvaliteto, vsak povprečno resen kanal na YT ima bitrate višji.

Če se vrnem nazaj na naslov te teme, gledanje TV je večinoma nekoristno, lahko pa je tudi koristno, odvisno od gledane vsebine in seveda na kakšen način. Če je v časovnih funkcijah, s časovnim zamikom oziroma na zahtevo, gledamo željeno, preskočimo reklame, napovednike in vse ostalo nekoristno balastno vsebino.

Zadnje čase vedno manj gledam TV, ker je uporabne vsebine vedno manj, zato sem veliko več na YT. Gledam predvsem kanale tehničnih vsebin, večinoma so to kanali posameznikov entuziastov, ki s srcem predstavljajo svoje izdelke in posredujejo znanje širšim množicam. Zadnjih nekaj let sem precej zašel na strojniško področje, lahko potrdim, da sem na YT našel ogromno znanja, ki preverjeno deluje.
Ja, da ne opazim reklam, mi zaenkrat dobro služi AdBlockPlus, ki uspešno odstrani in skrije vse reklame, v zadnjem mesecu sem nekajkrat dobil pop-up z opozorilom... kot kaže bo treba osvežiti z novejšo verzijo.

Ko bo prišlo tako daleč, da noben Ad-blocker na YT ne bo deloval, raje odpovem paket kabelske oziroma optike, vzamem samo internetni dostop in potem plačujem YT Premium, bo veliko več koristne vsebine kot na TV. In kar bo potem najlepše, tudi smart TV bo potem na YT brez reklam, na Samsungu žal nisem našel načina, kako namestiti kakšen Ad blocker.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'


Nazadnje urejal/a v.j. Tor Nov 28, 2023 10:35 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 168
Aktiv.: 4.80
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2023 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:

Zadnje čase vedno manj gledam TV, ker je uporabne vsebine vedno manj, zato sem veliko več na YT. Gledam predvsem kanale tehničnih vsebin, večinoma so to kanali posameznikov entuziastov, ki s srcem predstavljajo svoje izdelke in posredujejo znanje širšim množicam.


Točno to je razlog da sem TV shemo dal na minimum in vzel YT Premium. Pa še ceneje je v končni fazi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.38

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2023 10:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
GAD je napisal/a:
Rock radio Wink

Problem je, da imajo sila kratko playlisto, včasih isti dan slišiš isti komad večkrat. Drugi problem pa so Potrčove nebuloze na štajerskem rock radiu. Ko odpre usta poskušam čimprej prestaviti program.

Tole s kratko playlisto je res opazno, ko se ti Rock radio par dni vrti....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.95

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2023 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedajle gledam, na mojih malinah je ublock == 1A, drugače pa sem imel na PC (in na telefonu) adblock plus. ki ga mislim ni več lahko dobiti. Ampak staro naložene verzije.. je enako == 1A. Reklam po YT nimam. nikjer.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mona
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 19:26
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.44
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2023 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

na android TV box (mi box ali kaj podobnega) das gor smartube in imaš YT brez reklam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group