www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pametno stanovanje, kaj in kje kupiti

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 6:43 am    Naslov sporočila:  Pametno stanovanje, kaj in kje kupiti Odgovori s citatom

Iščem
wifi vtičnico z zatemnevanjem,
wifi modul z zatemnevanjem,
wifi stikalo ali modul (z vsaj dvema tipkama)

Več samostoječih svetilk bi krmilil preko WiFi vtičnice, da nebi rabil rezat kablov in menjat stikal.
Več stropnih in stenskih svetilk bi krmilil preko WiFi zatemnilnega modula.
Vse skupaj bi krmilil preko WiFi pametnih stikal, ki bi jih vgradil na obstoječa mesta, kjer so že stikala (pri vratih v prostorih). Naprav ne želim vklaplat in izklapljat preko appov na telefonih in tablicah, ampak s stikalom pri vratih.

Na mestih stikal nimam nule, samo fazo preko stikala do luči. Napeljava je podometni kabel.

Nabavil sem Shelly Dimmer2 WiFi zatemnilno stikalo, ki pa ne deluje po mojih pričakovanjih.

Če ga krmilim z eno tipko na sami napravi deluje lepo. Pritisk na tipko se vklopi/izklopi, držim tipko se svetlost lepo zvezno spreminja, spustim in še enkrat držim tipko se svetlost spreminja v nasprotno smer. Ravno tako lepo deluje krmiljenje preko WEB vmesnika ali preko Shelly in Home assistant apliakacije.

Če pa tipki na Dimmer2 nastavim na detach, pa naletim na težave.
Lahko krmilim s kratkim pritiskanjem, kjer se svetlost spreminja v velikih korakih.
Če pa želim krmiliti z držanjem tipke, pa ne najdem trigerja da je tipka spuščena, in bi se skripta zaključila.

Obstaja samo triger press in long press. In če po long pressu tipko spustim, se mi skripta ne zaključi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš dovolj porabe? Če je premajhna, moraš vgraditi breme vzporedno z žarnico. Me zanima rešitev, čeprav ne nameravam v mojem primeru dimat z zunanjo tipko, bo pa uporabno za notranjo razsvetljavo.

Pravkar imam na mizi Shelly dimmer2, katerega nameravam montirati te dni. Včeraj sem bral navodila. Osvetlitev stopnic želim, da deluje po nastavljenem urniku pridušeno. Ob vklopu obstoječega stikala želim da preklopi na polno. Na polnio naj bi ga vklopil za določen čas tudi motion senzor. Upam, da mi uspe.

Me veseli, da se še kdo s tem ukvarja kajti potem je lažje izmenjati informacije in se kaj novega naučiti. Po skoraj letu dni branja po forumih in raziskovanja sem se odločil za Shelly. Lahko narediš praktično vse in to brez nekega predznanja saj je sila enostavno nastaviti scene načine delovanja... recimo "Od doma" kjer vse vključno s temperaturno regulacijo nastaviš z eno tioko na telefonu, tablici, displeju ali tipki ki si jo poimenoval Od doma in recimo doma. Možnosti so neomejene. Montaža pa je sila enostavna še posebej če se srečuješ z obstoječo instalacijo.
Shelly kupujem pri našem zastopniku v Trzinu... kjer ga dobiš za enako ceno kot je objavljena na spletu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group