www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Frekvenca omrežja odstopa
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MOND je napisal/a:
DusanK je napisal/a:
Ne, izklop večjih sončnih elektrarn/polj od omrežja se zgodi mnogo prej, takoj, ko frekvenca preseže 50,2 Hz, torej pri odstopanju frekvence 200 mHz v plus, ne minus !
T.i. problem 50,2 Hz.


Page Not Found
This page does not exist or it moved somewhere else.

@DusanK prosim popravi link...

Nisem Dušan, ampak tudi mene zanima. Tukaj je kopija.

https://web.archive.org/web/20190601193908/https://www.energy.ca.gov/electricity_analysis/rule21/documents/German_Frequency_Issue_2013-02-01_Cleveland.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

grega09 je napisal/a:
Pri meni mikrovalovka konstantno prehiteva. Na dva tedna se nabere za cca. 5 minut. Sem tudi pomislil, da so na meji tolerance za frekvenco.


Nisem bral vsega. (ne da se mi iskati - davno nazaj sem odprl podobno temo)
V hiši sta bili dve philipsovi popolnoma enaki radio budilki. Ena je bila moja druga je bila sestrina. Čudno - sestrina je delovala normalno - mojo pa je občasno zmešalo. Kratek čas je začela zelo prehitevati tudi pol minute na minuto. Shocked Zadeva se je čez čas umirila - začela je prehitevati sestrina budlika d'oh! Ker je poznala težavo moje budilke me je obsodila da sem ji jo zamenjal. Brick wall Ok dal, sem ji nazaj moj radio, ki pa je v njeni sobi prehitevala njena pri meni pa je delala normalno. Question Začel sem sumiti omrežje. (To se je dogajalo na začetku moje delovne kariere) O težavi smo začeli razpravljati v službi. Ob debati je bil prisoten nekdo z elaktra, ki je upravljal z industrijskimi meritvami. Vprašal sem ga kaj bi bil vzrok... Ja zadeva jim je bila znana Shocked Kakih 5km od mene je livarna. Motnje je povzročala indukcijska peč. Motnje sicer niso bile stalno prisotne - odvisno je baje bilo od tega kaj so talili. Rekel mi je da motnje "nagrizejo" sinusoido.
Res - v službi sem si sposodil osciloskop. Uspelo mi je ujeti trenutek motnje. Res je bila sinusoida kar močno nazobčana. Zanimivo je bilo tudi, da se je zvok mrežnega transformatorja v radio slišno spremenil, ko je prihajalo do motenj.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MOND je napisal/a:
DusanK je napisal/a:
Ne, izklop večjih sončnih elektrarn/polj od omrežja se zgodi mnogo prej, takoj, ko frekvenca preseže 50,2 Hz, torej pri odstopanju frekvence 200 mHz v plus, ne minus !
T.i. problem 50,2 Hz.

Page Not Found
This page does not exist or it moved somewhere else.

@DusanK prosim popravi link...


Težko bom popravljal skoraj 6 let star odgovor, še manj pa povezave, ki so bile ob takratnem pisanju dosegljive na linkih.
Ni moja krivda, če so spremenili naslove, posodobili spletne strani, prestavili povezave itd. Rolling Eyes

Sicer pa je v sami povezavi razvidno ime .pdf dokumenta (German_Frequency_Issue_2013-02-01_Cleveland.pdf) in z malo iznajdljivosti s spletnimi iskalniki se ga dobi, pač na drugem naslovu.
Lahko se uporabi tudi iskanje ala "European 50.2 Hz Frequency Problem".
Kakšno je stanje danes ne vem, dokument pa v naslovu nosi datum 2013-02-01.

Ampak ok, imam voljo:
https://www.energy.ca.gov/media/1625

European 50.2 Hz Frequency Problem
https://www.dnv.com/cases/the-german-50-2-hz-problem-80862#

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1791
Aktiv.: 8.03

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je ko zeleni prehod trči v zid. Sedaj bomo problem reševali s hranilniki Mr. Green
Tistim, ki so si nabavili sončne elektrarne bo sedaj Seršenka prodala še te.

https://www.finance.si/okolje-energija/pozor-lastniki-soncnih-elektrarn-pomladi-prihajajo-spodbude-za-nakup-baterij/a/9020530
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group