www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj se dogaja s tem forumom?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1791
Aktiv.: 8.03

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2024 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
kjer ljubosumno brani svoje in ne trpi ničesar, kar morda nasprotuje njegovim blodnjam,

Še huje je to, da so se okrog njega zbrali še častilci kulta osebnosti, ki fanatično branijo njegov lik in delo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.33
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2024 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
No, potem je pa prišlo do tistega izpada foruma, ob katerem se je vmešal nek psihopat, ki je strežnik v kolokaciji ugasnil kot pralni stroj in ga dobesedno izpulil iz racka.
Fer bi bilo napisati tudi razlog? Ne pa samo obtoževanja. Da bomo še ostali zvedeli razlog nestrpnosti Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.38
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2024 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
frenki je napisal/a:
No, potem je pa prišlo do tistega izpada foruma, ob katerem se je vmešal nek psihopat, ki je strežnik v kolokaciji ugasnil kot pralni stroj in ga dobesedno izpulil iz racka.
Fer bi bilo napisati tudi razlog? Ne pa samo obtoževanja. Da bomo še ostali zvedeli razlog nestrpnosti Smile

Primarni izpad - po zapisih v logu je šlo za izpad omrežne povezave. Dopuščam možnost - glede na uptime pred izpadom, da je bila težava s kontakti omrežnega kabla. Ko sem strežnik kasneje pognal se je normalno zbudil (po izvedenem fsck, ki je saniral nepredviden izpad napajanja). No, priročen razlog, da se strežnik vrže ven. Brez obvestila, razloga, ... samo " ... strežnik imam v prtljažniku, pridi ga iskat tja ...". To sem pa razumel kot barbarski poskus eliminacije "sosedovega peskovnika". Čeprav za izvedbo tega ni imel ne formalnega razloga, ne pravice. Prostor te kolokacije nikoli ni bil "njegov". Kolikor mi je znano je na izpraznjeno mesto porinil neko svojo kišto, na kateri pa mislim, da nikoli ni teklo nič omembe vrednega.

Nima veze ... to je zgodba, ki datira nekje v 2019, če se prav spomnim. Kaj počne sedaj me niti ne zanima. Jaz se ukvarjam s stanjem na tem forumu, pa tudi kaj pametnejšega imam za počet. Čisto offtopic ... debata je tekla na temo migracije platforme na phpBB3.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2024 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@frenki, saj nimam nič proti, samo tvoja opisana razlaga zgodovine prej koristi samo peščici tu na forumu, ki so blizu tebe in nobenemu drugemu, ker niti jaz niti večina ostale forumske skupnosti ne vemo vsega ozadja kaj se je pred leti dogajalo.

Čisto brez potrebe se je smer mojega normalnega vprašanja in tvojega odgovora zapeljala še v vmesno nabijanje posameznikov brez konkretnih razlag.
Ne rabim tega, mislim da niti ostala forumska skupnost ne, ki se jim še sanja ne, še manj pa jih zanima zgodovina tega foruma.

Kar poglej aktivnost foruma, nekaj nas je enih in istih, ki (eni več, drugi manj, jaz še malo manj) prispevamo nekaj konkretnega k tej skupnosti, drugi spet nabijajo prispevke samo zato, da dobijo aktiv=1, da si lahko povlečejo določene datoteke, slike ali vidijo celotno temo s priponkami vred, spet tretji komaj čakajo priložnosti za kritike... zadnji zgolj berejo forum... in sem prepričan, da večino teh ljudi prav malo briga kaj ste imeli v preteklosti stari kolegi med seboj.

Če se v vseh teh letih bivši kolegi niste bili sposobni nekaj dogovoriti, potem bodo zamere ostale, a jih ni potrebno vedno znova pogrevati ali obujati s tem, kako ima samo ena stran prav. Neresno in odbijajoče.
Vsak vidi tisto kar želi videti.

Da se vrnem na glavno vprašanje in kot si že sam ugotovil, da nima veze, debata je bila okoli prehoda phpBB2 v phpBB3 in nič drugega in hvala za razlago in da je še upanje.
Vsi ostali odgovori, ki se ne tičejo migracije phpbb2 v phpbb3 pač ne spadajo v kontekst te teme ampak prej v smeti.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1791
Aktiv.: 8.03

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2024 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozabljanje preteklosti, ki temelji na odpustkih, je religiozno dejanje.
Sprava ne more temeljiti na odpustku, temveč na priznanju.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.71
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2024 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaksna pa bi bila prednost prehoda na v3?
Zastopim pri kaksnih res obseznih forumih, ampak tule s stalisca preglednosti in iskanja v bistvu ne vidim razloga. So kaksne vecje varnostne luknje v v2?

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2024 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Primerjava
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2024 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V času, ko so se dogajale "čudne reči" je en starejši gospod jamral, kako se tu ne da nič spremeniti. Še vednoi je enako in še vedno vse deluje. Verjetno je bil glavni problem drugje, predvsem v glavi.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1791
Aktiv.: 8.03

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2024 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Kljub temu pa v zadnjem času opažam, da proti pričakovanjem tudi ta "dinozaver" beleži pozitivne trende kar se tiče obiska in aktivnega sodelovanja.

Daj moderatorje na verigo pa boš videl, garantiram trende +500%
Statistika nekega foruma to več kot potrjuje Mr. Green
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5774
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2024 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je point v tem, koliko prispevkov je?
Mislim, da ne!
Forum deluje in važno, da si pomagamo, če česa ne vemo, tega je pa veliko, a ne?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2024 1:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Ali je point v tem, koliko prispevkov je?


Nekomu je. Pa čeprav si sam sebi nabija objave, glavno da jih ima največ v kateremkoli obdobju dneva, tedna, leta, ... Nekoč me je celo dnevno spamal z nekimi excel tabelami, v katerih je bila primerjava med dvema forumoma, seveda v korist dnevne sobe. Seveda tega ne bo nikoli priznal.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1754
Aktiv.: 12.60
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2024 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Ali je point v tem, koliko prispevkov je?
Mislim, da ne!
Forum deluje in važno, da si pomagamo, če česa ne vemo, tega je pa veliko, a ne?

+1

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.03
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2024 10:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Jaka57 je napisal/a:
Ali je point v tem, koliko prispevkov je?


Nekomu je. Pa čeprav si sam sebi nabija objave, glavno da jih ima največ v kateremkoli obdobju dneva, tedna, leta, ... Nekoč me je celo dnevno spamal z nekimi excel tabelami, v katerih je bila primerjava med dvema forumoma, seveda v korist dnevne sobe. Seveda tega ne bo nikoli priznal.


Ko je zadeva tekla o strojništvu , ter še o metalurgiji, gledam in se čudim, če sem morda na forumu za strojništo ? Skoraj pol stoletja strojništva sem očitno vrgel stran, ker tega kar sem lahko izvedel tam ,nisem uspel tudi na pravem strojništvu. , HI.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2545
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2024 7:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem, ki ga jaz vidim pri prehodu z 2 na 3 je ta da ima forum polno unikatnih zadev, ki so prilagojene/spisane posebej. Mnogo bolj enostavna migracija bi bila če bi bilo vse bolj osnovno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group