www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj počnem - Februar 2024
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1339
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2024 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred nekaj dnevi dokončal več 4S baterij, glavni terminali XT-60, balansirni konektorji J S T X H 5 pin, oboje kitajsko in po dolgoletni uporabi mi ni še noben razpadel.


JST XH


A lahko končno nekdo odstrani J_S_T iz word-censure tabele, ker niti tipa konektorja ne moremo napisat zaradi tega Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


/* A lahko končno nekdo odstrani J_S_T iz word-censure tabele -----> DONE! */
.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2024 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pol ure mi je šlo za iskanje vzroka, zakaj se mi RPI Pico ne zbudi povezan na PC. Evil or Very Mad

... med USB kabli sem potegnil ven dva "fake", kjer je povezano samo napajanje. Rolling Eyes Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2024 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, zmanjkalo štroma, me ni bilo doma, UPS pa ni zdržal. Zdaj pa na dveh virtualkah...

Koda:
Root file system requires manual fsck


pa ravno jutri imamo izpite za radioamaterje in so "hamleti" tako pridni, da ponavljajo za izpit in gledajo posnetke. Hudič pa ima mlade ravno ko ni treba.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2024 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Hm, zmanjkalo štroma, me ni bilo doma, UPS pa ni zdržal. Zdaj pa na dveh virtualkah...


d'oh! Whistle Upam, da čimhitreje rešiš ....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2024 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom







Tole je bilo sicer namenjeno moji 10-letni nečakinji. Mislil sem, da jo bom za par dni zaposlil. Na koncu sem zaposlil sebe. Prložena šablona je zanič. Luknje so prevelike in ne držijo led diode. Twisted Evil Ona temu ni bila kos.
Moram priznati, da sem imel sam kar precej problemov. Uporabljal sem kar nekaj pripomočkov od inverzne pincete do raznih prijemalk, da sem zadevo spravil skupaj.
Tudi meni je vzelo tri popoldneve po kako uro Confused

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2024 12:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Hm, zmanjkalo štroma, me ni bilo doma, UPS pa ni zdržal. Zdaj pa na dveh virtualkah...


d'oh! Whistle Upam, da čimhitreje rešiš ....


Enega nisem še uspel. Home assistant ima težave s file systemom Smile Kljub temu, da fsck ne javi napak, se bootne v safe boot. V logih nisem odkril nič, kar bi kazalo na kake probleme. Tole boot/kernel čiščenje je bolj višja matematika zame.

Itak pa je v poskusnem obratovanju, tako da sem zgeneriral novo virtualko in obnovil nastavitve iz backupa (kljub vsemu za cca. 15 minut dela).



has-povozen_FS.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  52.66 KB
 Pogledana:  18 krat

has-povozen_FS.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2024 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Confused

Zato ker je desni stolp na prvi sliki še brez "krovcev" ki bi streho odprli.

Jaz sem pa za mojo 13letno hči nabavil en ESP KIT komplet za uro, kjer ima že SMD za spajkat. LEDice niso več aktualne.

PS: Spajka bolje kot 22 letni inžinijer alkvaže (se nisem nikoli učil tega pa tega še nikdar nisem počel).

EEEE tega smajlija zgoraj nisem videl že 100 let Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2024 1:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Home assistant se da dodati tudi 3D printerje Smile


3dp_has.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  71.68 KB
 Pogledana:  28 krat

3dp_has.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1790
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2024 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uffa ... na Shelly lahko zaženeš tudi html server, so long Home Assistant.


shelly_server.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  21.88 KB
 Pogledana:  2 krat

shelly_server.png


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2024 12:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
...so long Home Assistant.


Priznam, imaš daljšega Smile Boo hoo!

<...>
Predlagam, da se še forum preseli na shelly. Mogoče za začetek testno tisti na phpbb3
</...>

Predlagam, da naj vsak uporablja tisto, kar mu najbolj odgovarja.


Mimogrede, a se da na shelly web server potegniti odčitke prek mqtt iz enega lorawan senzorja prek TTN, da bi gledal, kako je npr. odvisna poraba elektrike od temperature na koncu vrta, pa da mi to izriše lepo v grafani in da tudi človek 80+ brez telefona lahko pogleda na 10 colskem LCD v dnevni sobi, ker ga pač to zanima?

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1790
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2024 12:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Mimogrede, a se da na shelly web server potegniti odčitke prek mqtt iz enega lorawan senzorja prek TTN, da bi gledal, kako je npr. odvisna poraba elektrike od temperature na koncu vrta, pa da mi to izriše lepo v grafani in da tudi človek 80+ brez telefona lahko pogleda na 10 colskem LCD v dnevni sobi, ker ga pač to zanima?

Da se marsikaj ampak, če imajo še zidarji za eno karjolo orodja, zakaj bi se mi omejevali Mr. Green

Je pa res, da mi je javascript iz dneva v dan bolj všeč, neverjetno kako učinkovito orodje, v nekaterih primerih mnogo bolj kot kačica.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3246
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2024 12:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Je pa res, da mi je javascript iz dneva v dan bolj všeč, neverjetno kako učinkovito orodje, v nekaterih primerih mnogo bolj kot kačica.


To pa verjamem, saj v večini primerov teče na hujši mašini (client side) kot naprava, kjer je "strežnik" (server side).

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2024 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem pa zalivanje vrta preselil na Blynk
free verzija zadostuje in z avtomatiko (časovno odvisno zalivanje, pogoj, da je v štirni dovolj vode in da zemlja že ni preveč namočena, ...)
PCB je na osnovi ESP8266 in kompletna naprava je v rangu <20€
Če koga zanima lahko objavim en prispevek.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eboc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Maj 2005 8:42
Prispevkov: 258
Aktiv.: 1.16

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2024 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Jaz sem pa zalivanje vrta preselil na Blynk
free verzija zadostuje in z avtomatiko (časovno odvisno zalivanje, pogoj, da je v štirni dovolj vode in da zemlja že ni preveč namočena, ...)
PCB je na osnovi ESP8266 in kompletna naprava je v rangu <20€
Če koga zanima lahko objavim en prispevek.

Bi me zanimalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
radio48
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Dec 2007 17:23
Prispevkov: 198
Aktiv.: 0.99
Kraj: Starše

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2024 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi mene. Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group