www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ukradeno kolo
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.87
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2024 3:45 pm    Naslov sporočila:  Ukradeno kolo Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Malo mi je nerodno da smetim ...

Nocoj so sinu v LJ ukradli kolo(študira tam)
mogoče kdo kaj ve ali ga kje vidi.

Hvala!



kolo_001.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  874.68 KB
 Pogledana:  47 krat

kolo_001.jpg



kolo_002.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.17 MB
 Pogledana:  24 krat

kolo_002.jpg



_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 150
Aktiv.: 3.54
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 27, 2024 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Priporočam: https://www.youtube.com/watch?v=2lwUGY_I2I4
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 20 Jan 2023 14:11
Prispevkov: 18
Aktiv.: 1.12
Kraj: SLO

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 27, 2024 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težka bo... Za naslednje kolo pa Airtag ali Samsung tag na skrito mesto.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3270
Aktiv.: 33.13

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 27, 2024 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spremljajo bolho, njuškalo, 2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/ in FB marketplace. Verjetnost je majhna, a drugega ti skoraj ne preostane.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.87
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2024 8:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore - nasvete;
očitno si bo potrebno umisliti tracker in
ga postaviti na dobro skrito mesto.

_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2024 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sinu je dober teden nazaj izginilo kolo v LJ v Tivoliju nasproti pivnice. Kolo je starejše gorsko scott, nič posebnega, drvarnica pač... prazna prednja guma in brez sedeža, priklenjen s kaljeno verigo 8mm (za vleko hlodov) in ta največjo ključavnico Titan. Običajno ima kolo parkiran pred študentskim domom ali fakulteto, tokrat pa nekaj dni tam zaradi defekta, vzel je sedež dol, da mu ga ne bi ukradli ... no, vsaj sedež mu je ostal Rolling Eyes

Obstaja možnost, da so zapuščena kolesa odstranjevali, ampak nihče ne ve nič, ne redarstvo, inšpektorat in VOKA. Doma je še vsaj eno kolo primerne velikosti, ki ga bo peljal v LJ jeseni.

Za električno kolo predlagam malo boljši GPS tracker, ki bi ga vgradil v baterijo. Ignis, v tej bateriji je dovolj prostora in energije, da bi tracker deloval res dolgo časa.

Ni nujno, da bo to električno kolo naprodaj, lahko da je ukradeno za dele, poberejo baterijo in motor dol in premontirajo na drugo kolo.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2551
Aktiv.: 13.13
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2024 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsa ta kolesa so povsem predraga, da bi se z njimi vozil po LJ in jih pustil nekje nenadzorovano.

Predlagam maksimalno nekaj destakov vredno kolo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2024 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sinovo kolo je bilo zelo malo vredno, že prvi teden je nekdo ukradel sedež na ŽP, verjetno je bil nekomu zanimiv, ker je bil sedež rumen, potrudil se je, da je odmontiral samo sedež, sedežno oporo je pustil na kolesu, čeprav je bila na quick-release Rolling Eyes
Če je kolo nekoliko višje vrednosti, je tracker nujen, če je visoke vrednosti, je še tracker komaj zadosti, mora biti res dober in zanesljiv in z napajanjem podprt za dalj časa, vsaj 1 teden ali dva, predvsem pa dobro skrit.
Precej verjetno je tudi, da kdor kolo ukrade, da bo najprej iskal morebitne sledilnike...
Če je tracker, naj bo 24/7 podprt in povezan z aplikacijo in alarmom, če se premakne ali spremeni lokacijo, treba je ukrepat takoj.
Za LJ je nujno imeti nezanimivo in ničvredno kolo, še taka izginjajo in celo v okvari in brez delov d'oh! Think Brick wall
Prepričan sem, da so komunalarji pospravili sinovo kolo, ker so poleg tega izginili še 2 ali 3 drugi, ki so bili že dlje časa tam zapuščeni. Seveda niso priznali, odgovor je bil, da priklenjenih koles ne odstranjujejo. OK, mogoče res ne, ampak delavcem ni kaj dosti mar, kaj pa on (brez podnapisov) ve kaj je priklenjeno, če ni slovenec...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.87
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2024 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Sinovo kolo je bilo zelo malo vredno, že prvi teden je nekdo ukradel sedež na ŽP, ...

Ja s krajo moraš imeti srečo,
ko te fortuna zapusti, ti bodo ukradli tudi vrečko z "nula" vrednosti, pač si imel smolo.
V LJ obstaja tudi BicikeLJ,
vendar ima dobrih 5km do faxa,
da ne prileti celi "švicen" v predavalnico,
zato e-kolo

_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2551
Aktiv.: 13.13
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2024 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Ljubljani si je mogoče izposodit tudi električno kolo.

https://www.nomago.si/izposoja-koles
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 872
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2024 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je en nečak v Bosni vesel "novega" kolesa strica gasterbajterja...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 872
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2024 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem napisal v eni drugi temi na enem drugem portalu (ni bil s5tech) ko sem preučeval kater alarm. Sicer je za motorje, velja pa podobno tudi za kolesa, pa se mi ga ne da predelovat...

Citiram:
Kolikor sem jaz preučil...
jammer in odpelješ nekam kjer razkoplješ in onemogočiš tracker in/ali alarm, vseeno kakšne vrste. Potem sledi razkosavanje ali prevoz v banano državo.

Krade se priložnostno ali po naročilu. Če je tvoj model motorja na spisku naročenih, potem si ne želiš da bi bil ukraden, ker ga bojo ukradli profiji, ki zelo dobro vejo kaj počnejo in imajo utečene poti in naročnike.

Krade se tudi tako, da motor, avto, avtodom odpeljejo na neko lokacijo, in če v parih dnevih ni najden, pomeni da nima trackerja in je "varen".

Na met.police.uk najdeš tudi priporočila za trackerje, tudi takega, ki baje oddaja položaj iz kontejnerja in z 97% uspešnostjo povrnitve.

Kakšen tracker, telefon, airtag, disk lock, alarm, vse je bolje kot nič. Ob tem motor parkiraš tako, da ga je čim težje odvlečt v kombi in to je to. Oziroma po domače, če te napade medved ni treba da si hitrejši od medveda, dovolj je da si hitrejši od kolega.

Motoristi na potovanjih pa zelo radi parkirajo v ograjenih parkiriščih in dvoriščih.

Sirena in/ali sms in klic v primeru premikanja, ti pa čisto nič ne pomagata, ker naložijo motor v kombi prej kot v 30 sekundah. Ti v tem času niti gat ne boš gor navleku, kaj šele pritekel do motorja.

Kolikor sem slišal kolesarje, ti malo dražje kolo odpeljejo tudi če sediš za mizo na kofetku dva metra stran. Se tip vsede gor in odpelje preden ti vstaneš iza mize. Pomaga edino če je kolega na svojem biciklu hitrejši od tatu.

Par mesecev nazaj so pri nas ukradli kolo tipu, ki je šel v Mercator po neko malenkost, kolo je pa zapeljal v trgovino k blagajni.

Moj prejšni zapis pa ni bil hec. Pred prvoajskimi prazniki je nenavadno veliko kraj koles...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 872
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2024 7:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Predlagam maksimalno nekaj destakov vredno kolo.
Vsaj škode nimaš velike.

Ti pa ukradejo tudi takega (so meni odpeljali ponija davno nazaj, tolk krive feltne, poštrihan geštel, pa gol zic, da tudi za dele ni bil, za železo odpadek mogoče).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 457
Aktiv.: 2.70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 04, 2024 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem na katerem koncu Ljubljane živite da tako kradejo kolesa, pred našo stolpnico je že več kot eno leto priklenjeno lepo gorsko kolo, no ja, sedaj je veriga postala že rjava in sedež preparel ker je stalno na dežju in tudi gume so se izpraznile, in se ga v tem času nihče ni dotaknil. Edino kar sem pred kratkim opazil je nekdo iztaknil iz krmila digitalni merilnik hitrosti, to je pa tudi vse.
_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 457
Aktiv.: 2.70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 07, 2024 1:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako izgleda to nesrečno kolo ki pod milim nebom v vseh vremenskih razmerah vztrajno čaka svojega lastnika.

Ni gorsko kakor sem omenil v prejšnjem komentarju, je bolj treking (mislim da se tako reče), ker ima tanjše gume za vožnjo po asvaltu.

Če slučajno kdo pozna lastnika naj ga spomni da ga kolo še vedno čaka tam kjer ga je pustil.



20240506_160407_(80p).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.68 MB
 Pogledana:  19 krat

20240506_160407_(80p).jpg



_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 97 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group