www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji, vprašanja avtorjem projektov
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2005 9:00 pm    Naslov sporočila: icon_idea Komentarji, vprašanja avtorjem projektov Odgovori s citatom

NeoTO, zelo lep izdelek, vse pohvale Applause
_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Pon Nov 20, 2006 5:12 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CarpeDiem
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Feb 2004 17:24
Prispevkov: 333
Aktiv.: 1.50
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 11:28 am    Naslov sporočila: icon_idea Re: Komentarji, vprašanja avtorjem projektov Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
NeoTO, zelo lep izdelek, vse pohvale Applause


drugič


Je zadeva kaj glasna (noč)?

Lp, CarpeDiem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če dela brez pokrova, je zračni upor tako velik, da se vrti s približno 1200 obrati na minuto in vse skupaj je pri takšni hitrosti skoraj neslišno.
Če pa pokrijem, se začne rotor vrteti vse do približno 2000 obratov na minuto, pri tej hitrosti pa postane motor precej glasen, vibracije, ki izvirajo iz ne čisto zbalanciranega rotorja pa se tudi toliko bolj izrazijo.

Ideja pa je, da se ponoči zadeva upočasni (v podstavku je že PWM regulacija motorja).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poleg tega je temperatura netočna, kadar je vse skupaj pokrito (segrevanje motorja in tuljav segreje zrak znotraj valja).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2006 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

monaco je napisal/a:
Jaz bi pa rabil eno takšno 12v zadevo.


Vprašnje se nanaša na projekt Enostaven regulator temperature s prikazovalnikom

Prosim, da avtorje sprašujete v posebej za to odprtim sporočilom.

P.S.

Koliko sem pogedal narčt bi zadevo brez težav uporabil v avtomobilu. Odstranil bi transformator, ter namesto triaca ter optičnega sprežnika dal 12V rele.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjan91
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 18:58
Prispevkov: 177
Aktiv.: 0.85
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 4:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašanje se nanaša na silvotov električni pastir.
Iz tvoje sheme zelo težko preberem katere dele si uporabil. Ali bi mi jih bil pripravljen tukaj napisati?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Iz tvoje sheme zelo težko preberem katere dele si uporabil. Ali bi mi jih bil pripravljen tukaj napisati?


Ne vem kako shemo bi še rad imel? V priloženi dokumentaciji je načrt iz katerega vsak normalen uporabnik, ki je sposoben zadevo sestavit znal razbrati kaj potrebuje. V prilogi je še PCB ter HEX za uporabljenega pica. Na taka nesmislena vprašanja v bodoče ne mislim odgovarjati niti tukaj še manj pa pod zasebno.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

VPRAŠANJE SE NANAŠA NA SILVOTOV ELEKTRIČNI PASTIR.

G.Silvo, ali mi lahko poveste, kateri kontroler ste uporabili v pastirju? 12C508 ali 12C508A ??

Hvala za odgovor.

Lp,denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vseeno - med njima ni uporabniku opaznih razlik. "A" ima poboljšano zaščito pred kopiranjem zaščitenega kontrolerja.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Potem lahko uporabim 12C508A brez težav. Zanima me samo, kaj je pod kondezatorjem, zraven l293? Prevezava?



lp,denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da sta diode.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2007 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Pastir že dela Laughing Laughing Me je že enkrat ruknilo Laughing Laughing Laughing


Lp,denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
emc2
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Maj 2007 13:50
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00
Kraj: Grasuple

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2007 1:02 am    Naslov sporočila:  Transformator Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me, če bi se dalo za tega pastirja uporabiti kakšen namenski trafo, npr.. za visoko napetost pri TVju?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2007 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Vprašanje se nanaša na Jankotov Enostaven regulator temperature s prikazovalnikom.

Pri umerjanju me regulator ne uboga.Zadevo sem sestavil in vse lepo in prav deluje, razno umerjenje ne. Tako kot piše v navodilu, sem z multimetrom meril napetost na 30 pine (IC5) in mi skos kaže dobre 3,8V, ne glede ali potenciometer obračam ali ne. Enako velja za potenciometer P3, pri katerem nastavljam napetost med 35 in 36 nogici omnjenega čipa. A bi mogoče vedeli kaj bi bilo narobe? Vse druga deluje dobro, samo umeriti ga ne morem.

Hvala,

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DejanHrovatin
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Jun 2007 17:42
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.11

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2007 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Imel bi eno prošnjo

Zanima me če bi lahko zaprosil samo za TIV in načrt, ter mere (realne) TIV-a na ploščici za dvokanalni voltmeter. Nekako sem si mislil da bi pri usmerniku, katerega že delam (electronics-lab) imel še nek voltmeter in ampermeter (saj mislim da kakor dem razbral iz opisa meri obojno), ampak ne morem si ogledat zadev ker sem šele manj kot 3 dni registriran na forumu. Za TIV in načrt bi lepo zaprosil zato ker imam jutri prelepo in zadnjo priložnost letos za zjedkat ploščico v šoli (doma nimam zadev za to), tako da bi med počitnicami izdelal zadevo.

Gre se za spodnji Silvov izdelek:
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=3344

Lahko na ZS.

Najlepša hvala za vso pomoč!

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 1 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group