www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Digitalni voltmeter s PIC16F88

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zbirka projektov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 25, 2006 8:41 am    Naslov sporočila:  Digitalni voltmeter s PIC16F88 Odgovori s citatom

Digitalni 4mestni voltmeter
Kategorija projekta:
Mikrokontrolerski projekti
Elektronski merilni instrumenti

težavnost : 2
tehnologija: 3
potrebno predznanje : 2

predviden čas za izdelavo:
3h
predvidena orodja in oprema
Pribor za izdelavo enostranskega tiskanega vezja. Pribor za spajkanje. Programator, ki omogoča programiranje PIC16F88

kosovnica :
Razvidna iz priloženega načrta.

shema in TIV :
V prilogi

kratek povzetek projekta
Gre za voltmeter, katerega nameravam koristiti za merjenje izhodne napetosti pretvornika 12V->18V (napajalnik za prenosni računalnik v avtomobilu - Elektor 1/06) Ker sem imel doma nekaj vzorcev PIC16F88 sem sklenil, da zadevo naredim z njim. Sam pic ima sicer 7 10 bitnih AD kanalov. Uporabil sem le enega. Kot referenca je vzeta Vdd. Prikazovalnik je izveden s štirimi displeji s skupno katodo, ki delajo v multiplex načinu. Za stabilizacijo napetosti v mojem primeru služi LM1117ADJ (lahko se uporabi kakršenkoli drug 5V stabilizator, sam sem vzel omenjenega , ker jih imam dovolj na zalogi)
Sicer je sam instrument primeren tudi za prikaz kake druge analogne veličine v območju 0-1023. Sama izdelava pa zelo enostavna primerna tudi za začetnika.
Vhodni delilnik v načrtu je izračunan za vhodno napetost 0-100V prikaz po 0.1V natančno.

značilnosti in posebnosti pri izdelavi:
Program sem pisal v assemblerju, ter je priložen v izvirni obliki. (če slučajno kdo želi kaj dopisati - neuporabljeni so namreč še trije pini. Prav tako se lahko na portB priključijo tipke preko uporov 2k proti minusu. (sam program sem pisal tako, da se pri osveževanju bere portB v register TIPKE. Predvidevam napisati še proceduro, ki bo signalizirala prenizko napetost. Za enkrat še nisem utegnil) Komentarjev v njem nisem pisal dosti, ker je bil napisan na hitro, ter namenjen zgolj za lastno rabo.

koristne informacije:
PIC16F88 sem dobil kot vzorec naročen na microchipovi domaci strani. Sicer po razgovoru s prodajalcem v HTE sam pic zaenkrat drugače ni dobavljiv v Evropi. (razen neposredno naročilo) V SMD obliki sem jih zasledil v prodajnem servisu SE

Na zasebna sporočila glede javno objavljenih projektov ne odgovarjam. Prav tako ničesar ne izdelujem za prodajo.

fotografije in drugo gradivo:
Izdelano vezje:




V16F88.ZIP
 Opis:
V priponi načrt, ASM,HEX, TIV v Layout formatu

Download
 Ime datoteke:  V16F88.ZIP
 Velikost datoteke:  168.18 KB
 Downloadano:  342 krat


_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Sob Nov 24, 2007 1:36 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pegla
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Nov 2003 17:32
Prispevkov: 284
Aktiv.: 1.28
Kraj: Sv.Anton

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 21, 2007 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ASM kodo prilagajam čipu 16F877A uspel sem ga prilagoditi 90%. Smile
Problem mi dela pretvorba 10 bitnega rezultata v 4 registre za prikaz. Sad
Prikazuje mi kar nekaj po svoje (ugotovil sem da je večkratnik števila 64).
Če dodam kodo:
Koda:
 
        movf    ADRESH,W       
        movwf   PORTC               ;LED


mi se ledice prižigajo prav (binarno).

Ker z mojim znajem ne vem več naprej prosim če mi pomagate! Pray

L.P.Pegla
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zbirka projektov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group